close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Pomysły na przyszłoroczne wycieczki.

Wycieczki krajowe i zagraniczne oraz relacje z ich przebiegu

Pomysły na przyszłoroczne wycieczki.

Postautor: jacor dodano: 17 paź 2019, 23:05

Pomysły na wycieczki motocyklowe na przyszły sezon:

Albania - Czarnogóra - Chorwacja czas ok 2 tygodnie termin najlepiej maj lub wrzesień
Maj jest ok tylko morze jeszcze trochę zimne. A do września trudno doczekać, ale jest ok.

Chiszpania tu jest ten problem ze mam ponad 3000 km do Madrytu a jak się pojedzie dalej to wyjdzie 3500 w jedną stronę
Za daleko, trzeba znaleźć sposób aby tylko wrócić na motocyklu. Czas 2 tygodnie termin?

Norwegia chętnie bym wrócił na Lofoty i inne ciekawe miejsca. Można jechać przez Finlandię lub Szwecję. Powrót mostami. Czas 2 tygodnie termin lipiec.

Po najwyższych szczytach Litwy Łotwy i Estonii czas 3 dni termin: długi weekend w sierpniu.

Co myślicie ? Znalazł by się chętny na któryś kierunek ? Jakieś inne pomysły?
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1870
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Pomysły na przyszłoroczne wycieczki.

Postautor: przwoj dodano: 18 paź 2019, 07:59

A może Włochy? W przyszłym roku Iskra Miłosierdzia jedzie w tym kierunku. Na Hiszpanię to lepiej mieć zaklepane 3 tygodnie urlopu. Wtedy na spokojnie dasz radę objechać całą trasę na motocyklu.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam. Przemek.
przwoj
Forumowicz
 
Posty: 203
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:08
Motocykl: Junak M20
Tel. kom.: 886875606
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Pomysły na przyszłoroczne wycieczki.

Postautor: Kubrick dodano: 18 paź 2019, 19:39

jacor
JA! :)
Jeśli tylko ustalicie jakiś termin wakacyjny (jestem nauczycielem, nie mam innej opcji) to ja chętnie dwa, trzy, cztery i ile tam trzeba tygodni. O Hiszpanii myślałam nawet o takiej opcji, żeby moto wróciło tirem lub tam pojechało, a w jedną stronę samolot czy coś (bo jednak inni ludzie mają mniej urlopu niż ja). Ale do rozważenia.
I Włochy i Albania też mi się podoba. :)
Mnie tylko termin trzyma wakacyjny, ale mam świadomość, że większość woli maj/wrzesień. Ale może coś się ułoży akurat. :)
Awatar użytkownika
Kubrick
Klubowicz
 
Posty: 815
Rejestracja: 19 mar 2009, 10:59
Lokalizacja: NS- Krk
Motocykl: RometR-150->KawasakiVN800CL
Płeć: kobieta
Wiek: 37

Re: Pomysły na przyszłoroczne wycieczki.

Postautor: jacek.rc dodano: 18 paź 2019, 21:33

Hiszpania :D było fajnie ,ale daleko _bezradny . Gdybyś planował jednak jechać ,to rozpatrz opcję promem z Genui (120E + - ) .Jedziesz na spokojnie cztery dni po Włoszech ,wsiadasz wieczorem na prom i 22h później wysiadasz w Barcelonie . Zapoznajesz się z Gaudim popijając sangrię z owocami i jedziesz zwiedzać dalej .Wprawdzie krajobrazy ,u góry take se ,ale Ty na pewno coś wyszukasz do oblukania :D . Wzdłuż Hiszpanię można spokojnie przejechać w jeden dzień ,drogi dobre ,stare autostrady są w większości przerobione na expresówki i za free. Wielu fajnych pomysłów w planowaniu życzę :) .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2218
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: Pomysły na przyszłoroczne wycieczki.

Postautor: Gucek dodano: 18 paź 2019, 22:25

Jak juz będziesz w Barcelonie to polecam wycieczkę do https://www.google.com/search?q=montserrat&sxsrf=ACYBGNTSk0ohsJz_I7BgogN95l7oK7bWow:1571429461202&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi898v2zqblAhXxsIsKHYqaA7kQ_AUIEigB&biw=1366&bih=625 To jest zaledie około 60 km od Barcelony, dojazd banalnie prosty autostradą. Miejsce jest super. Jak już będzies na górze w klasztorze to polecam pieszo wejśc na https://www.google.com/search?q=Sant+Jeroni&sxsrf=ACYBGNRWidXdJycM2rDtKFysPfCRf2vhdw:1571429563648&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwir9rinz6blAhUNp4sKHVNDBs4Q_AUIEygC&biw=1366&bih=625 Przy dobrej pogodzie widki zapieraja dech w piersiach. Byłem tam kiedyś w misiącu marcu trafiłem na deszczową i mglistą pogodę i nic nie zobaczyłem dla tego chetnie wybrał bym się tam jeszcze raz.
Awatar użytkownika
Gucek
Klubowicz
 
Posty: 429
Rejestracja: 27 sie 2015, 20:45
Motocykl: Raven125,NT650V,ST1300,CRF1000
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Pomysły na przyszłoroczne wycieczki.

Postautor: jacor dodano: 18 paź 2019, 23:41

przwoj pisze:A może Włochy? W przyszłym roku Iskra Miłosierdzia jedzie w tym kierunku. Na Hiszpanię to lepiej mieć zaklepane 3 tygodnie urlopu. Wtedy na spokojnie dasz radę objechać całą trasę na motocyklu.
Pozdrawiam.

Włochy może kiedyś.Ale nie tym razem z pielgrzymką.Byłem na dwóch i na razie starczy pielgrzymowania.
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1870
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Pomysły na przyszłoroczne wycieczki.

Postautor: przwoj dodano: 19 paź 2019, 09:08

Na forum Junaka jest ciekawa propozycja na wycieczkę.
Pozdrawiam. Przemek.
przwoj
Forumowicz
 
Posty: 203
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:08
Motocykl: Junak M20
Tel. kom.: 886875606
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Re: Pomysły na przyszłoroczne wycieczki.

Postautor: jacor dodano: 19 paź 2019, 10:08

Alpy francuskie? Ciekawa propozycja może dołączę .
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1870
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Pomysły na przyszłoroczne wycieczki.

Postautor: jacor dodano: 21 paź 2019, 11:07

Kubrick pisze:jacor
JA! :)
Jeśli tylko ustalicie jakiś termin wakacyjny (jestem nauczycielem, nie mam innej opcji) to ja chętnie dwa, trzy, cztery i ile tam trzeba tygodni. O Hiszpanii myślałam nawet o takiej opcji, żeby moto wróciło tirem lub tam pojechało, a w jedną stronę samolot czy coś (bo jednak inni ludzie mają mniej urlopu niż ja). Ale do rozważenia.
I Włochy i Albania też mi się podoba. :)
Mnie tylko termin trzyma wakacyjny, ale mam świadomość, że większość woli maj/wrzesień. Ale może coś się ułoży akurat. :)

Tak niechcący znalazłem firmę która zajmuje się też transportem motocykli : http://advfactory.com/transport/
Takich firm pewnie jest więcej tylko potrzeba pewnej grupy aby można było negocjować cenę i termin.
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1870
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Pomysły na przyszłoroczne wycieczki.

Postautor: przwoj dodano: 21 paź 2019, 16:32

Ale że co? Wyjazd przez firmę? To już nie jest to samo co jazda motocyklem w dwie strony.
Pozdrawiam. Przemek.
przwoj
Forumowicz
 
Posty: 203
Rejestracja: 24 lut 2013, 16:08
Motocykl: Junak M20
Tel. kom.: 886875606
Płeć: mężczyzna
Wiek: 50

Następna

Wróć do Podróże

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość