close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Hiszpania 2021

Wycieczki krajowe i zagraniczne oraz relacje z ich przebiegu

Re: Hiszpania 2021

Postautor: Luca dodano: 22 lut 2022, 20:15

No i co z tą wymianą oleju?
Niczym w dreszczowcu, już nie mogę się doczekać co będzie dalej ;) :D
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4986
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: zdzichu125 dodano: 23 lut 2022, 13:20

Powinien być kranik.
Awatar użytkownika
zdzichu125
Forumowicz
 
Posty: 617
Rejestracja: 27 mar 2014, 22:08
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: K750, BMW R1150RT, JINLUN 250V
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: krysz dodano: 23 lut 2022, 19:19

Luca pisze:No i co z tą wymianą oleju?
Niczym w dreszczowcu, już nie mogę się doczekać co będzie dalej ;) :D

Będzie... już niedługo :) Ale nie wiem, czy aby jaki Francuz tego nie przeczyta :D , aż boję się pisać dalej...
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1563
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: krysz dodano: 23 kwie 2022, 20:00

No tak, nowy sezon już się zaczął, a ja "utknąłem" we francuskim interiorze niedaleko Clermont :) .
Trochę brak czasu, może brak weny... A ponieważ szczegóły uciekają z pamięci, więc"jedziemy" dalej, nim całkiem pamięć się wyczyści :D
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1563
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: krysz dodano: 23 kwie 2022, 20:35

22.06.2021 dzień 12.
Ponieważ nocleg miałem niemal królewski, w czyściutkiej pościeli, a nie w brudnym namiocie, to i pakowanie poszło szybko. Cruiser jak zwykle zagadał od strzała, krótki postój na zwrot klucza od kwatery i ruszam w kierunku Clermont. Mimo, że moja droga N89 przecina się z autostradą biegnącą na północ, czyli w moim kierunku to decyduję się na lokalną. Tym bardziej, że wjeżdżam w Parc des Volcans D'Avergne, teren górzysty z pięknymi widokami. Nastrój trochę psuje pogoda, deszczowe chmury wiszą nisko i po chwili zaczyna kropić.
Obrazek
Obrazek
Wcześniej przejechałem miasteczko, po którym wczoraj kręciłem się szukając noclegu.
Im bliżej Clermont, tym pogoda ładniejsza. Wraca dobry nastrój.
Obrazek
Za Clermont wskakuję na A71, na bramkach biorę bilecik i po 200 metrach zjeżdżam na parking na siku.
Ledwie zdążyłem zsiąść, gdy słyszę jak ktoś do mnie woła. Do mnie? tu...?
To kierowca Skody, faktycznie coś do mnie mówi. Zdejmuję kask, żeby lepiej słyszeć. Rejestracja francuska, ale gość zagaduje łamaną polszczyzną...
Po chwili już wiem... rodowity Francuz, zna kilka słów po polsku, jego babcia była imigrantką z Polski.
Taka krótka historia... Po chwili każdy idzie, już osobno :) , ulżyć pęcherzowi.
Obrazek
Przed Vichy, gdzieś na objeździe, bo autostrada zamknięta (remont) robię postój. Czas na kawę i przekąskę.
Obrazek
Obrazek
Dalej już drogami krajowymi do Beaune, potem do Dole i Besancon, częściowo autostradą, przy której tankuję Keewaya.
Wielka stacja, dystrybutorów ze trzydzieści, podjeżdżam pod ostatnie. Próbuję kartą, ale nic z tego nie wychodzi, idę więc do sklepu.
Wykładam w czym problem i mówię, że chcę zapłacić gotówką. Podaję nr stanowiska, rodzaj paliwa, ale muszę zapłacić z góry. Dobra, niech będzie za 15 euro, powinno wejść. Wracam do motocykla, kolejna próba znów bez powodzenia. Cholera. Znów z buta pokonuję ponad sto metrów do kasjerki... Klika w komputerze, pyta jakie paliwo... no 95. A, bo zaznaczyła 98, zmiana... powrót, pistolet do ręki i.. uff. Leci waha do zbiornika.
Obrazek

Na kolejnym postoju zauważam, że zwiał wężyk z kranika od smarowania łańcucha. Mały problem, naprawi się na popasie...
Obrazek

Cel dzisiejszego dnia to znany mi już kemping w Belfort. Jeden problem z głowy, wiem dokąd jechać...
Biorę miejscówkę na dwa dni. Moje plecy znów proszą o odpoczynek. Ta sama młoda dziewucha w recepcji, oczywiście mnie poznaje, nic już nie musi tłumaczyć.
Zmieniam miejsce rozbicia namiotu na bardziej kameralne :) . I znów stały rytuał; namiot, kąpiel, kolacyjka i nim się ściemni jest czas na relaks.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Położyłem się, a ponieważ jest jeszcze ciepło nie zasuwam namiotu.
Obrazek
Przed snem tradycyjnie przegląd wiadomości, coś tam piszę na fb i forum, sprawdzam konto bankowe... I tu aż usiadłem na materacu!
Na blokadzie wisi kwota ponad 700 złotych, otwieram i czytam; stacja Total, obciążenie z dnia dzisiejszego, pewnie z wtedy, kiedy to chciałem zapłacić kartą. Nie myśląc za długo dzwonię na infolinię mojego banku, proszę dział reklamacji. Wykładam w czym dzieło, nawet przysięgam, że jadę motocyklem i nie jest możliwe, żebym zatankował 100 litrów. Człek po drugiej stronie trochę mnie uspokaja obiecując, że póki sprawa się nie wyjaśni płatność pozostanie zablokowana. Jeszcze tylko opisuję to co mówiłem w wiadomości na stronie banku i można zamykać namiot.
Obrazek
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1563
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: Luca dodano: 25 kwie 2022, 12:10

krysz pisze:... Na blokadzie wisi kwota ponad 700 złotych, otwieram i czytam; stacja Total, obciążenie z dnia dzisiejszego, pewnie z wtedy, kiedy to chciałem zapłacić kartą.

No niezłe kwiatki, komuś zasponsorowałeś tankowanie :D
Ja to pewnie dowiedziałbym się dopiero w domu, albo na trasie jak nieoczekiwanie straciłbym wypłacalność. :swir:
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4986
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: Jack dodano: 28 kwie 2022, 08:45

Czytam wszystko i zawsze czekam na dalszy ciąg :bike03:
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2239
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Poprzednia

Wróć do Podróże

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości