close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Hiszpania 2021

Wycieczki krajowe i zagraniczne oraz relacje z ich przebiegu

Re: Hiszpania 2021

Postautor: Luca dodano: 13 gru 2021, 10:24

No szkoda, że ta pogoda nie dopisała i zamiast relaksacyjne podziwiać widoki, miałeś deszczowy survival.
Z drugiej jednak strony to teraz fajnie się o tym czyta i nawet przez chwilę poczułem na sobie zimno, zmęczenie, pełne wody buty i
nasiąknięte, ciężkie motocyklowe ciuchy z rękawicami włącznie. :D
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4986
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: Jack dodano: 13 gru 2021, 10:48

Czyta się super :oklasky: ta.ciągła walka z deszczem :bike03:
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2239
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Hiszpania 2021

Postautor: Szubi dodano: 13 gru 2021, 12:58

na taką wyprawę to z kartą pływacką trzeba jechać :rotfl: Deszcz Cię bardzo polubił i nie chce Cię opuścić
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2597
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Hiszpania 2021

Postautor: zdzichu125 dodano: 14 gru 2021, 00:02

Ja to nawet bym chciał żeby mi teraz dolało na moto :) . Relacja super.
Awatar użytkownika
zdzichu125
Forumowicz
 
Posty: 617
Rejestracja: 27 mar 2014, 22:08
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: K750, BMW R1150RT, JINLUN 250V
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: krysz dodano: 01 sty 2022, 18:06

19.06.2021 dzień 9
Po godzinie ósmej spakowany schodzę do baru, a tu "żywej duszy". Na moje "halo" nikt nie odpowiada. Torby kładę na palecie z napojami, podchodzę do drzwi - zamknięte. Zresztą nic by mi to nie dało, bo osiołek pod kluczem, nie ma mowy o spakowaniu się, nim ktoś się pojawi.
Teraz dopiero dostrzegam tabliczkę; "czynne od godziny 10:00". Fuck...
Cóż robić, siadam i czekam. Niby mógłbym się częstować słodkościami, których pełno na ladzie pod kloszami, ale nie wiem jaka byłaby reakcja...
Obrazek
Obrazek
Na szczęście po dziewiątej zjawia się Angelo i bez pytania przynosi kawę ze słodką bułką. Płacę rachunek 38 euro (czyli doliczył 3e za te poczęstunki) i idziemy po cruiserka, po drodze na ławce zostawiamy torby.
Kiedy pakuję klamoty na Cruisera szef nie odchodzi, nawet próbuje mi pomagać.
Skoro tak, to proszę go o klucze. Po chwili przynosi pełną reklamówkę :) starych narzędzi.
Gdy podciągam łańcuch, Angelo znika. Wraca niosąc jabłka i czapkę bejsbolówkę. To dla mnie, a czapka firmowa hotelu.
Żegnamy się jak starzy znajomi, a gdy po stu metrach zerkam w lusterko widzę, że nadal stoi obserwując mój odjazd. Odnoszę wrażenie, że trochę mi zazdrości takiego bycia w podróży.
Zdjęcie Angela z internetu (ten pan po lewej)...
Obrazek

Pogoda niezła, droga pusta...
Obrazek
Przy hostelu Mapru, do którego miałem dociągnąć na nocleg, tankuję na Shellu. Spalanie 2,58. Delikatny przepał :)
Po półgodzinie wskakuję na autostradę, mijam Palencję, Burgos, Vitoria...
Obrazek
W poszukiwaniu oleju na wymianę zajeżdżam na cpn przy autostradzie. Niestety ceny zniechęcają do zakupu...
Obrazek
Za Irurzun zmiana planów... Nawrotka na jakimś zjeździe z autostrady, wracam... Teraz zjazd w prawo na A-15 na San Sebastian.
Do Francji dociągnę autostradą, będzie szybciej, to do La Solanilla powinienem dotrzeć na szóstą, siódmą wieczorem. Będzie czas na mały serwis i czyszczenie moto.
Zaczęły się Pireneje, widoki piękne, podróż miło upływa...
Obrazek
Obrazek
Od San Sebastian A-1 dociągam do Irun, gdzie tankuję po 1,43e/litr. Na bramkach płacę 2,70 euro i już tylko skok do Francji.
Obrazek

Na granicy francuskiej bramki autostradowe, opłata z góry, 1 euro.
Po drugiej stronie kręci się sporo policji... szlaban w górę... można by jechać, ale w moją stronę zmierza młody policjant. Zamiast pytać o certyfikat covidowy zainteresował się naklejkami na szybie mojego Cruisera. Po chwili odwrócił się i gestem przywołał koleżankę, młodą policjantkę :) . Jeszcze chwilę gapią się na kody państw... o coś spytał, kiwnąłem głową domyślając się, że to standardowe pytanie (nie raz już słyszane) czy byłem we wszystkich tych krajach. Kurczę, jasne, że byłem...
"Ken aj goł?" - pytam. Teraz mundurowy kiwnął głową... jedynka, gaz i... Witaj ponownie Francjo!
Po kilkuset metrach zjeżdżam na wielki parking. Przeglądając mapę wcinam jabłko od Angela.
Obrazek
Piętnaście minut i ruszam do Baiona, gdzie odbiję na wschód krajową D817 w stronę Orthez.
Trochę kręcę się na przedmieściach Baiona, bo nawigacja usilnie kieruje mnie na autostradę (mimo, że jest włączona opcja "omijaj drogi płatne"), a ja wolę krajową, na dziś dosyć dwupasmówek. W końcu na kolejnym rondzie dostrzegam strzałkę z napisem Pau... łapię ten kierunek :)
Jest dopiero po siedemnastej, ładna pogoda, więc jadę sobie wyluzowany przy niewielkim ruchu. Sobota. Przez chwilę stoję, oczekując aż przejadą kolarze - trawa jakiś wyścig.
Obrazek
Sobota sobotą, ale muszę kupić coś na kolację, jakiś market po drodze powinien być otwarty.
Obrazek
I faktycznie już za drugim strzałem podjeżdżam pod spory samoobsługowy spożywczak (pierwszy otwarty był ogrodniczy).
Gdzieś między Orthez a Pau odbijam w lewo, przez urokliwe wioski i miasteczka dojeżdżam do Garlin, by następnie kierować się do Saint-Mont. I tu mała niespodzianka; pojawiły się podjazdy, górki, sporo zakrętasów... Niestety jadąc drogami lokalnymi czas szybciej ucieka i już wiem, że na dziewiętnastą nie dotrę do La Solanilla.
Obrazek
... klimatyczne miasteczka...
Obrazek
Wspomagając się mapą zbliżam się do Lelin Lepujolle...
Obrazek
kolejna wioska, na płocie wisi tablica z nazwą "mojego" kempingu, i kierując się strzałką już, już..
Wąskie drogi zmieniają się w "dróżki rowerowe" i kiedy mijam znajomą kapliczkę - hamuję. Coś tu nie gra... no tak, przejechałem uliczkę, w którą powinienem skręcić do kempingu... To dlatego, że przyjechałem z drugiej strony.
Podjeżdżam pod biuro, naciskam dzwonek przy drzwiach i po chwili pojawia się znana mi już właścicielka. Ona też mnie poznaje, z uśmiechem otwiera drzwi. Znów muszę wypełnić kartę meldunkową. Po za tym nic więcej nie musi mi tłumaczyć :)
Moje miejsce koło łaźni niestety zajęte przez samochód Belgów, którzy są tu nadal (kilka dni temu prosiłem ich o klucz do naciągu łańcucha - nie mieli), więc znajduję inną miejscówkę bardziej na uboczu.
Tradycyjnie szybkie rozstawienie namiotu, kąpiel i biorę się za smakołyki kupione po drodze. Żeby było wygodniej podkradam krzesełko z sąsiedniego boxu, dziś nikogo tam nie ma. No i oczywiście otwieram wino, w końcu jestem we Francji :).
Obrazek
Rzut oka na licznik... dziś przejechałem 667 km, nawet nie odczułem tych kilometrów :)
Przed snem wymieniam jeszcze filtr oleju - przejechane od domu już ok. 5,5 tys. kilometrów. Oleju do wymiany nadal brak...
Obrazek
Ostatnio zmieniony 01 sty 2022, 18:24 przez krysz, łącznie zmieniany 2 razy
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1563
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: Mist dodano: 01 sty 2022, 18:15

Krysz, dzięki, dobrze się czyta, szczególnie w taką pogodę jak dzisiaj :)
mist
"nie jest błędem zrobić błąd, błędem jest trwanie w błędzie"
Awatar użytkownika
Mist
Klubowicz
 
Posty: 888
Rejestracja: 20 gru 2015, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Junak M12, FLSTCI
Tel. kom.: 726230066
Płeć: mężczyzna
Wiek: 69

Re: Hiszpania 2021

Postautor: krysz dodano: 01 sty 2022, 18:39

... a czapkę mam do dziś :)
Obrazek
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1563
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 01 sty 2022, 18:43

:) :oklasky:
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Hiszpania 2021

Postautor: krysz dodano: 02 sty 2022, 12:05

20.06.2021
Dzień 10 - dzień gospodarczo-wypoczynkowo-serwisowy.
Ponieważ moje plecy odczuwały już przejechane kilometry postanowiłem ten dzień pozostać na kempingu. Będzie to czas na zajęcie się motorkiem, zrobić przepiórkę ciuchów, ale przede wszystkim odpocząć. Od tygodnia kręgosłup daje o sobie znać, tzn. kiedy jadę jest ok, ale gdy zsiadam i prostuję się do pionu przez chwilę czuję ból.

Nieśpiesznie zwlekam się z materaca, wolno człapię do łazienki, po czym na spokojnie zasiadam do śniadania. Pełny luz.
Teraz wiem, że należało mi się to... Od razu postanawiam , że jeszcze we Francji przynajmniej jeszcze jeden dzień poleniuchuję :) Chyba się starzeję :) Kiedyś dzień bez jazdy był dla mnie dniem straconym, a tymczasem jestem zadowolony, że mogę sobie odpocząć.
Śniadanie jem dopiero przed dziesiątą, kawę piję powoli delektując się każdym łykiem...
Obrazek
Po śniadaniu wyciągam przemoczone, przepocone ciuchy i biorę się za pranie. Pogoda sprzyja ich suszeniu, zawsze mam ze sobą sznur do rozwieszania prania.
Obrazek
Kiedy część upranej bielizny schnie biorę się za motocykl, zaczynam od czyszczenia, bo po ulewach błoto zalega na wszystkich elementach. Sprawdzam stan klocków, przy okazji wychodzi, że "zwiał" kołek zabezpieczający klocek... Póki co nakrętka załatwia sprawę...
Obrazek
Obrazek
Poprawiam zasilanie nawigacji, bo nadal potrafi się rozłączyć
Obrazek
Obrazek
na koniec zostawiam smarowanie łańcucha.
A skoro już "kate" dostał solidną porcję oleju to trzeba to jakoś rozprowadzić... Odpalam Cruiserka i wyjeżdżam po za kemping. Za szlabanem skręcam dla odmiany w lewo ciekawy dokąd doprowadzi mnie wąska droga... Dojeżdżam do skrzyżowania z ulicą o asfalcie szerokim na jakieś dwa metry... Tu to już prawie autostrada :) A ponieważ wyjechałem bez kasku - zawracam.
Kiedy tak sobie leniuchuję "meleksem" przejeżdżają właściciele... machnąłem ręką - zatrzymują się. Podchodzę i melduję, że zostaję jeszcze jedną dobę, potem przyjdę do recepcji uiścić należność.
Co czynię po południu, przy okazji zakupując dwa wina (we Francji wino to chyba nawet w kiblu można kupić :) ).
Kiedy już wyszedłem na zewnątrz wybiega za mną właścicielka i wymienia jedno, białe wino... "Cold" - mówi, widząc moje zdziwienie, aha, o to chodzi. Wina kupiłem z zamiarem dowiezienia do domu, ale skoro mam chłodne to nie omieszkam skosztować. Rocznik 2016, okazuje się bardzo smacznym winem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pod wieczór jest okazja złapać trochę słońca na mój nieopalony tors, a kiedy zaczyna się ściemniać idę na spacer . Okazuje się, że po drugiej stronie są zagrody ze zwierzakami - kozy, konie...
Obrazek
Obrazek
Po powrocie siku i do łóżka, znaczy na materac w namiocie. Dobranoc.
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1563
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Hiszpania 2021

Postautor: zdzichu125 dodano: 02 sty 2022, 17:28

:oklasky:
Awatar użytkownika
zdzichu125
Forumowicz
 
Posty: 617
Rejestracja: 27 mar 2014, 22:08
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: K750, BMW R1150RT, JINLUN 250V
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Podróże

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości

cron