Pesaro 2022

Wycieczki krajowe i zagraniczne oraz relacje z ich przebiegu

Pesaro 2022

Postautor: beniamin82 dodano: 10 lip 2022, 09:52

Ci co mnie znają to wiedzą że na słowo "Italia" zaczynam się ślinić. Miałem plan żeby w 2022 roku pojechać do Włoch z okazji moich 40urodzin.
Byłem we Włoszech tylko raz, 8 lat temu. I od tego czasu tęskniłem.Plan był, ale się rozsypał z powodu finansów.

I zamiast jechać do Italii na pizzę, zacząłem wypiekać pizzę Neapolitańską we własnym ogrodzie :-). I jak już pogodziłem się z myślą że, nie pojadę w tym roku do Włoch to dostałem zaproszenie z firmy Benelli na testy motocykla.
Film z testów znajdziecie na moim kanale niedługo, a tutaj link do fotek dodatkowych, materiał nie wykorzystany i prywatne zdjęcia. Pod linkiem są też filmiki, których nie wstawiłem w poniższy tekst.
https://photos.app.goo.gl/EbPvR5QUTEhTJmvk8

Najpierw 3 godziny w Pendolino, potem godzina w synagodze Nożyków, transfer na Lotnisko i przelot.
Obrazek

Po przylocie transfer do hotelu, konferencja prasowa, kolacja, długie Polaków rozmowy i spać.
Rano wstałem przed siódmą, i poleciałem napić się kawy u lokalsów. W hotelu też była, ale to nie ten klimat którego szukałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


O 9tej wyruszaliśmy na testy.
Obrazek

Gdzieś w trasie:
Obrazek

Odwiedziliśmy też muzeum motocykli Benelli. Kolekcja robi ogromne wrażenie. Na zdjęciu tylko jedna z sal. Mieliśmy na zwiedzanie tylko godzinę, a mógłbym tam siedzieć cały dzień.
Obrazek

Sfera Grande di Arnaldo Pomodoro - punkt charakterystyczny dla Pesaro
Obrazek


Wróciliśmy do hotelu o 16tej.
Wziałęm szybki prysznic o poleciałem w miasto. Reszta ekipy zdychała z upału, a mnie jakoś on nie przeszkadzał. Może w poprzednim wcieleniu byłem Włochem? Odwiedziłem lokalne delikatesty, ślinka pociekła..

Obrazek

Mięska nie kupiłem, ale nabyłem rzemieślniczy makaron. Polecam naprawdę dopłacić do makaronu kilka złotych i kupienie raz droższego makaronu. Co prawda ten rzemieślniczy kosztował mnie 13zł za pół kg, ale kiedy znowy będę miał szansę przywieżć makaron z Włoch?

W naszych polskich warunkach szukajcie Rummo, La Molisana, Del Verde, w ostatecznieści Divella czy Barilla. 0.5kg lepszego makaronu kosztuje 6-8 zł, ale jak policzycie inne składniki to te 2-3 zł więcej nie zrobi waszemu portfelowi różnicy a smak jest o niebo lepszy (POD WARUNKIEM GOTOWANIA AL DENTE zgodnie z instrukcją na pudełku. Na nasze polskie podniebienia sugeruję liczyć czas od wrzucenia makaronu do wrzątku, plus 1minuta). Jeśli lubicie kluchy rozgotowane to kupujcie nadal Lubellę.

Oczywiście Włochy to kraj motocykli, a raczej skuterów
Obrazek

W Pesaro znajduje się Casa Rosiini - czyli miejsce urodzenia się Giacchocino Rossiniego - tego co skomponował Cyrulika Sewilskiego. Ja lubię Operę, to nie mogłem odpuścić okazji.
Wstęp do muzemu 10EUR, trochę sporo jak na to co było w środku, ale ten bilet upoważnia do zwiedzenia jeszcze dwóch innych muzeów związanych z Rossinim. Niestety tyle czasu nie miałem....
Obrazek

Drugi dzień był dosyć napięty, testy były zaplanowane od 9tej do 15tej. Później pożegnalny obiad:
Obrazek
Obrazek

I transfer na lotnisko. Na lotnisku byliśmy o 18tej, wylot miał być o 21:55.
Na lotnisku była tylko jedna Pani z informacji, wszystko zamknięte na cztery spusty.
Z lotniska nie ma chodnika, nikt chyba nie przypuszczał ze ktoś chce wyjść z niego pieszo.
Żeby pójść do sklepu musiałem przejść przez czteropasmową drogę... dobrze że nie było dużego ruchu.
Zakupiliśmy kilka piwek i figi.
W zasadzie miło spędziłem czas na pogawędkach z kolegami dziennikarzami.
Oczywiście wszystkich przez bramki przepuścili, a ja miałem problem z biletem - podobno nieważny, ale wyjaśniło się w końcu że mogę lecieć. Za to przekopali mi dokładnie portfel i plecak. Znaleziono taką blaszkę "surwiwalową" - taką z kluczykami i śrubokrętem - tą musiałem wyrzucić. Mogłem wziąć ze sobą papierosy, ale zapalniczki już nie...

Koniec końców wylecieliśmy po 23:00.
Obrazek
Obrazek
Na dworcu centralnym byłem o 3 w nocy i musiałem czekać do 5:50 na pociąg do Opola.
Po dworcu centralnym w warszawie jeździłem po peronach cały czas z walizką żeby nie zasnąć. Wstałem o 8 rano...
W pendolino zaliczyłem 3 godzinny sen. W domu byłem o 12:00 w południe.

Warto było, tylko za krótko!
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6682
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Pesaro 2022

Postautor: Jack dodano: 10 lip 2022, 11:08

Gratki :oklasky:
Fantastyczna przygoda :oklasky:
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2241
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Pesaro 2022

Postautor: Romeciarz dodano: 10 lip 2022, 16:04

Super, że dostałeś szanse odwiedzenia Italii. Nawiązując do makaronów, nie jadam Lubelli i innych wynalazków makarono-podobnych. Sam je sobie robię. mam maszynkę do makaronów :)
Aby zakręty były proste
Awatar użytkownika
Romeciarz
Klubowicz
 
Posty: 1195
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:45
Lokalizacja: Człuchów-Krzyżakowo
Motocykl: R 250; Hyosung,R 1100 RT -były
Płeć: mężczyzna
Wiek: 62

Re: Pesaro 2022

Postautor: beniamin82 dodano: 10 lip 2022, 16:18

Romeciarz, skoro robisz sam, to pewnie pasta fresca na jajkach. Jeśli tak to polecam gorąco kanał:
https://youtube.com/c/pastagrannies123

Pooglądasz jak się robi makarony we Włoszech o różnych kształtach.

Lubię pasta fresca, ale wolę makarony z semoliny do grano duro, i dłuuugo suszone.


Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6682
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Pesaro 2022

Postautor: Romeciarz dodano: 10 lip 2022, 16:23

Robię makarony o różnych kształtach, masz rację, używam jajek do robienia makaronu. Na każde 100 gram mąki jedno jajko, czasem dodaje dodatkowe żółtko.
Aby zakręty były proste
Awatar użytkownika
Romeciarz
Klubowicz
 
Posty: 1195
Rejestracja: 15 kwie 2009, 18:45
Lokalizacja: Człuchów-Krzyżakowo
Motocykl: R 250; Hyosung,R 1100 RT -były
Płeć: mężczyzna
Wiek: 62

Re: Pesaro 2022

Postautor: jędrek dodano: 10 lip 2022, 17:52

To ja zacznę robić makaron ala babcia z kaczych jaj :) ;)
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1245
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Pesaro 2022

Postautor: krysz dodano: 10 lip 2022, 19:36

A ja znów pojadę do Włoch, tak planuję, w przyszłym roku... Zauroczyła mnie Toskania. Już nawet upatrzyłem sobie klimatyczny kemping niedaleko Pienzy...
Włochy naprawdę wciągają...
Obrazek
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1563
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

Re: Pesaro 2022

Postautor: jacek.rc dodano: 11 lip 2022, 09:04

Fajnie Ben ,że Ci to wszystko wypaliło .Wiem jakie miałeś zapędy ,żeby znowu poszlajać się po włoskich wioskach ,winklach ,a nawet i prostkach ,byle w klimacie :D . Zawsze mówię ,że wszystko zaczyna się w naszych łbach i marzenia spełniają się jak ... marzymy ,a rozwiązania mogą przyjść z najmniej spodziewanej strony . Jednak był cel i został zrealizowany :oklasky: .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2221
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: Pesaro 2022

Postautor: Szubi dodano: 11 lip 2022, 09:24

fajna przygoda. Na widok tych zdjęć ślinka cieknie ;p Na całe szczęście już niedługo i ja będę mógł się rozkoszować włoskimi specjałami :amam:

Pytanie jeszcze. Czy to prawda, że wśród skuterów we Włoszech wcale nie rządzą Vespy tylko Honda SH?
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2608
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Pesaro 2022

Postautor: Hawk1985 dodano: 11 lip 2022, 09:32

Szubi pisze:Pytanie jeszcze. Czy to prawda, że wśród skuterów we Włoszech wcale nie rządzą Vespy tylko Honda SH?

Honda SH ma jedne z największych kół w małych skuterach, a większe koło to większy komfort na nierównościach - piszę to jako osoba która miała z przodu koło 21" i dwa koła 12" :swir:
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1654
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Następna

Wróć do Podróże

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość