Moja Wielka Grecka Podróż Poślubna MWGPP

Wycieczki krajowe i zagraniczne oraz relacje z ich przebiegu

Moja Wielka Grecka Podróż Poślubna MWGPP

Postautor: Szubi dodano: 25 sty 2024, 17:25

Jak Kochani wiecie, w tamtym roku z Szubinką wjechaliśmy na Nową Drogę Życia :sidecar: Po ślubie był krótki wypad do Torunia, natomiast marzyła nam się duża motocyklowa podróż poślubna. Padło na Grecję. Początkowo chcieliśmy dotrzeć do Aten a stamtąd samolotem do Santorini. Jakiś czas temu zrezygnowaliśmy z tv, za to zaczęliśmy oglądać na YT "Niezwykłe Bałkany Prokopa" gdzie Marcinek razem z bratem śmigali Tygryskami po Bałkanach i nie tylko. W swej podróży dotarli do przeuroczej miejscowości Monemwasia. Zauroczeni tym miejscem porzuciliśmy snobistyczne, komercyjne oraz drogie Santorini na rzecz tej mieściny.
Z forum wiem, że kilku naszych już było i w Grecji i na Bałkanach. Liczę na wasze rady i porady. Co zwiedzić, co zobaczyć , które drogi są bardziej motocyklowe od innych, co jeść, gdzie spać?

Jak na razie to jest mgliste marzenie, które nie wiadomo czy się spełni :swir: Wiadomo - budżet _bezradny

Plan na dzień dzisiejszy jest taki:
Termin: 19 kwiecień - 4 maj,
Zakładana ilość km do przejechania ok 6000-6500km
Motocykl Viadro Vel Vader VVV
Miejsca do odwiedzenia https://maps.app.goo.gl/bungMQ3GuwdyKQ8v5
Wstępna trasa https://www.google.pl/maps/dir/Sycyn+41 ... ?entry=ttu

i druga (bardzo wstępna) część trasy https://www.google.pl/maps/dir/Monemwas ... ?entry=ttu



Będziemy starali się jechać chynchami, bo na autostradzie plecaczek mi zasypia, ale może z racji km trzeba będzie czasami nadgonić. Pytanie gdzie muszę mieć winietę na moto, gdzie płacę na bramkach, i czy wszędzie będę mógł płacić kartą?
Myślałem aby zabrać namiot, ale ta opcja raczej odpada. W każdym miejscu tylko jedna noc, a z namiotem to trochę zabawy jest rano i wieczorem, a i przestrzeń ładunkowa na moto jest na wagę złota.
W moto wymieniam co mogę aby nie padło po drodze :rotfl: Nowy olej, opony, akumulator, świece, przewinięty alternator. Zastanawiam się jeszcze nad wymianą linek sprzęgła i gazu. Hmmm, myślę co jeszcze wymienić?
W marcu kończy się ubezpieczenie to muszę postarać się też o Zieloną Kartę i bardzo doby assistance (jacek.rc dam znać co nalazłem :cwaniak: )

Generalnie chcę tak zaplanować trasę abyśmy zobaczyli jak najwięcej cudów natury. Zamki, kościoły, pałace już się trochę przejadły. Jedynie małe urokliwe małe miasteczka z ciekawą architekturą, jak mam nadzieję Monemwasia, jeszcze nas przyciągają.

Dużo planowania, a zobaczymy co z tego wszystkiego wyjdzie _bezradny

Takie pierwsze bardzo konkretne pytanie - warto jechać nad Balaton i tam zatrzymać się na nocleg?
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2606
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Moja Wielka Grecka Podróż Poślubna MWGPP

Postautor: jacor dodano: 25 sty 2024, 18:07

Winieta obowiązuje w Austrii. A ta trasa to w jedną stronę? W Albanii polecam Tiranę ładne miasto i tanio. Mają też piękne jeziora.Masz tyle punktów zaznaczone ,abyś dał radę wszystkie odwiedzić. W Grecji warto pamiętać że Meteory zamykają o 16 czy 17 . W Chorwacji jest wyzwanie góra św Jerzego. W Grecji polecam mrożoną kawę Frappe lub Fredo jeśli jeszcze nie piłeś. Akropol bilet 20 euro ale warto. Polecana dzielnica w Atenach Plaka ,budynek parlamentu straż przed budynkiem ubrana w tradycyjne stroje. Też muszę wrócić do Grecji tyle zostało do zobaczenia.
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1872
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Moja Wielka Grecka Podróż Poślubna MWGPP

Postautor: Luca dodano: 31 sty 2024, 16:07

Fajne plany, powodzenia w realizacji :)

P.S.
Noclegi bez namiotu na żywioł, czy skrupulatnie zaplanujesz na całą wyprawę?
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4995
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Moja Wielka Grecka Podróż Poślubna MWGPP

Postautor: Szubi dodano: 31 sty 2024, 17:54

Luca pisze:Fajne plany, powodzenia w realizacji :)

P.S.
Noclegi bez namiotu na żywioł, czy skrupulatnie zaplanujesz na całą wyprawę?


no właśnie nie wiem :swir: . Jak wszystko zaplanowane , to gdzieś tam jest spokój psychiczny, że ta część wyprawy jest ogarnięta. Z drugiej strony, nie ma możliwości modyfikacji planów _bezradny Np. mamy zaplanowane że przejeżdżamy 350 km, ale okazuje się w trakcie że spokojnie jeszcze możemy pocisnąć 200km :D a tu zonk bo nocleg już zarezerwowany. Lub gdzieś nam się tak bardzo spodoba , że będziemy chcieli być dzień dłużej. Muszę pomyśleć, ale chyba pójdę na żywioł, w czasach Bookinga i z racji tego, że w sumie jedziemy poza sezonem, to nie powinno byc problemów z noclegiem.
Cały czas czytam, oglądam na YT, różne relacje i powoli tworzę swoją trasę. :czytaj:

Muszę jeszcze ogarnąć też kwestię internetu poza UE :cwaniak:

Dużo planowania jeszcze . . . :wielkieoczy:
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2606
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Moja Wielka Grecka Podróż Poślubna MWGPP

Postautor: jacek.rc dodano: 01 lut 2024, 09:37

W tym roku w czerwcu też planuję Grecję ,tyle że namiotową . Co do mapy to ostatnio dowiedziałem się o tworze "Mapy CZ " ,z ciągnąłem i teraz testuję i wychodzi całkiem dobrze i ma fajną opcję jazdy off line :) . Jednak co do waszej przygody ,to nie wiem czy ma sens w czasie podróży robić to samo co na co dzień . Niedawno pisałeś ,że nie zaglądasz na forum ,bo brak czasu . Natomiast wasze zwiedzanie Grecji ,wygląda jak zap...nie w jeszcze większym tempie jak normalnie _boisie . Wszystkiego na jednej wyprawie nie zobaczycie ,a na siłę to może się da ,ale to będzie ... atrakcja ,focia i go go _bezradny . A gdzie czas na taką Grecję https://photos.app.goo.gl/aZeHQd535jBYkkzj6 .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2219
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: Moja Wielka Grecka Podróż Poślubna MWGPP

Postautor: Szubi dodano: 01 lut 2024, 10:14

hmmm , nie wiem _bezradny może człowiek żyje już w takim pędzie dnia codziennego, że trudno choć na chwilę zwolnić :( Ostatni raz co tak naprawdę można powiedzieć, że odpoczywałem, to było 2 lata temu, na plaży w Anzio koło Rzymu. To był dzień, gdzie leżałem, chodziłem po plaży i choć przez chwilę nie myślałem o pracy.
Z drugiej strony coraz mniej życia zostało aby zobaczyć piękno tego świata, w tym roku 5 z przodu _boisie Może jak odpuścimy sobie Peloponez i tą urokliwą miejscowość o nazwie Monemwasia, to przeloty dzienne trochę się zmniejszą
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2606
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Moja Wielka Grecka Podróż Poślubna MWGPP

Postautor: jacek.rc dodano: 01 lut 2024, 10:29

Nie WQ mnie z tą 5 . Weź pod uwagę ,że jak totalnie przemęczysz kobitę ,to już nie będzie chciała tego powtórzyć _bezradny . Pamiętaj ,że w Grecji pierwszeństwo na rondzie ma wjeżdżający ( zasada prawej strony) , są znaki . Lepiej zatrzymać się na dłużej w jakimś miasteczku z portem , https://photos.app.goo.gl/fyKmNn1r9xin8Wvq5 . Takimi stateczkami oferują całodzienne wycieczki . Grecy mówią opa opa ,to to samo ,co hiszpańska maniana , tym podobne powiedzenia południowców do wyluzowania ,wyciszenia i odpoczynku . Poza tym jazda tam w godzinach 12-16 ,to jest gehenna ,a nie przyjemność ,a człowiek jest już wyrąbany dojazdem 1600km .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2219
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: Moja Wielka Grecka Podróż Poślubna MWGPP

Postautor: Luca dodano: 02 lut 2024, 11:11

jacek.rc pisze:... Natomiast wasze zwiedzanie Grecji ,wygląda jak zap...nie w jeszcze większym tempie jak normalnie _boisie . Wszystkiego na jednej wyprawie nie zobaczycie ....

Niech jadą jak chcą. Jedni wolą jak najwięcej zobaczyć a inni będą długie godziny delektować się jednym miejscem :)
Ważne, by robili to co lubią razem i wtedy będzie fajnie bez względu na ilość przejechanych kilometrów.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4995
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Moja Wielka Grecka Podróż Poślubna MWGPP

Postautor: jacek.rc dodano: 02 lut 2024, 13:48

Jak najbardziej masz rację i wiadomo ,że zrobią jak zdecydują . Z mojej strony ,to tylko sugestie ,bo Grecję troszku X już poodwiedzałem . Kibicuję przedsięwzięciu ,bo ma być 'Wielkie" . Jednak też już się napodróżowałem z żonką i pomimo ,że nie fuczała ,wyczytywałem między wierszami ;) . No i sama Grecja (oczywiście w/g mnie) ,poza przepięknym wybrzeżem w "środku" jest wręcz nudna ,podobnie jak Hiszpania _bezradny . https://photos.app.goo.gl/jagnVvVg1qVTB21s9 , https://photos.app.goo.gl/QriuQnDvB7z9hPLE8 , https://photos.app.goo.gl/aLJKJ3gq2btGkmzm7 i dopiero jak się dojeżdża do https://photos.app.goo.gl/sXaSkfMFCFWX1fPa8 , to robi się "grecko " . Natomiast hitem są te małe knajpki nad samą plażą ,gdzie na pewno można poczuć klimat . Trzymam ,za Was i wszystkich ,którzy już planują ,bo ta zima :wnerw: :kicha: .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2219
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: Moja Wielka Grecka Podróż Poślubna MWGPP

Postautor: Jack dodano: 26 lut 2024, 14:04

Udanej wyprawy Szubi :) trzymam kciuki :)
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2241
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Następna

Wróć do Podróże

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron