close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Urlop na motongu

Tu zamieszczamy wszelkie informacje o imprezach motocyklowych.
moderatorzy: Mlynaszz, Luca

Urlop na motongu

Postautor: koty4 dodano: 19 lip 2010, 16:31

Witajcie.
W tym roku planujemy z żoną jazdę motongiem jako wydarzenie urlopowe. :_hura" :_hura"
To pierwszy nasz urlop w siodle. Planujemy z Poznania pojechać do Wałbrzycha, aby w koncu dotrzeć nad zalew soliński.

Wyjazd rozpoczniemy od 26, 27.07 do około 8.08.
Mam pytanie: co warto zobaczyć po drodze, jakie imprezy można zaliczyć? Wiem, że dużo forumowiczów jest z "dołu" Polski, więc liczę na pomoc. Może znacie jakieś tanie noclegi? (namiot odpada). Jakieś fajne miejsca, o ktorych mało się pisze??

Na pewno chcemy zobaczyć okolice Wałbrzycha, błędne skały, niedzicę, zaporę na solinie. Co jeszcze jest ciekawego?? :wielkieoczy: :wielkieoczy:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
koty4
Klubowicz
 
Posty: 1123
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:58
Lokalizacja: Littlehampton UK
Motocykl: Yamaha Majesty 400
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Urlop na motongu

Postautor: oleńka dodano: 19 lip 2010, 17:12

Zapora w Solinie to niestety nie Wałbrzych, to Bieszczady. :D .
Zapora jest w Zagórzu Śląskim koło Walimia ), tam też warto zobaczyć zamek Grodno. W samym Wałbrzychu , a raczej przed Wałbrzychem jest zamek Książ, najpiękniejszy tego typu obiekt w Polsce. Tam też jest stadnina ogierów Książ.
Warto zwiedzić podziemne miasto Osówka w Głuszycy. Jadąc dalej w tym kierunku możecie zobaczyć twierdzę : w Srebrnej Górze i w Kłodzku.
W kierunku z Wałbrzycha na Jelenią Górę można zwiedzić zamek w Bolkowie, znany z corocznej imprezy: Castle Party ( chyba ostatni weekend lipca ). Dalej mamy sławne muzeum Karguli i Pawlaków w Lubomierzu. Śliczny jest też Karpacz ze swoją świątynią Wang.
Gór Wam opisywać nie będę, a to z tego powodu,że pochodzę z Wałbrzycha i większość życia tam spędziłam, więc teraz wolę podziwiać płaszczyzny ;-)
Miłego wypoczynku w moich rodzinnych stronach :)) .
Awatar użytkownika
oleńka
Sympatyk
 
Posty: 1848
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Wałbrzych/Ząbki/ UK
Motocykl: moto zastępcze HD :D
Płeć: kobieta
Komunikator: GG3705538

Urlop na motongu

Postautor: koty4 dodano: 19 lip 2010, 18:02

dzięki Oleńka. Chodziło mi o to, że zaczynamy w Wałbrzychu, a kończymy w Bieszczadach :)) , nad soliną właśnie :)) Żona ma rodzinę w Wałbrzychu i może spędzimy tam z 2 dni. Może zebrałoby się kilku kcm-owiczów na małe piwko Bezalkoholowe ;-)
Awatar użytkownika
koty4
Klubowicz
 
Posty: 1123
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:58
Lokalizacja: Littlehampton UK
Motocykl: Yamaha Majesty 400
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Urlop na motongu

Postautor: ryszard dodano: 19 lip 2010, 19:55

niedawno byłem w Bieszczadach, polecam. Można jechać w ciemno-prawie na każdym domku informacje o wolnych pokojach, ceny przyzwoite.
Jednak spanie pod namiotem chyba atrakcyjniejsze, warunki na polach namiotowych są super.
ryszard
Forumowicz
 
Posty: 15
Rejestracja: 20 maja 2010, 13:15
Lokalizacja: tczew
Motocykl: ZIPP ROADSTAR 250 cc
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Urlop na motongu

Postautor: mario dodano: 19 lip 2010, 20:55

Zapodaj trasę jaką chcesz jechac do bieszczad a napewno ludzie ci cos powiedzą :chopper2:
Awatar użytkownika
mario
Forumowicz
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 lip 2009, 19:10
Lokalizacja: Radzionk?w
Motocykl: Jinlun150
Tel. kom.: 606453468
Płeć: mężczyzna

Urlop na motongu

Postautor: koty4 dodano: 19 lip 2010, 21:40

Jutro rozpisz orientacyjną trasę, więc liczę na wasze propozycje. :)
Awatar użytkownika
koty4
Klubowicz
 
Posty: 1123
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:58
Lokalizacja: Littlehampton UK
Motocykl: Yamaha Majesty 400
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Urlop na motongu

Postautor: KaeM dodano: 19 lip 2010, 21:47

to tak wylicz, żeby 31.07 być pod Krakowem na naszym spotkaniu - jest w temacie wizyta u smoka wawelskiego

Proponuję przejechać przez Kłodzko (sympatyczne miasto),jeśli jeszcze nie byliście, warto spędzić tam chwilę, połazić po twierdzy czy podziemiach.
Potem przez Kamieniec Ząbkowicki gdzie znajduje się jeden z największych w Polsce zamków - Pałac Hohenzollernów, warto zobaczyć go z bliska.
Awatar użytkownika
KaeM
Forumowicz
 
Posty: 504
Rejestracja: 23 sie 2009, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: BMW F800ST
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Urlop na motongu

Postautor: koty4 dodano: 20 lip 2010, 05:06

Kaem będziemy narazie na jakieś 50%, bo nie wiem, czy się wyrobimy czasowo. Muszę dzisiaj zobaczyć. Ale wizyty u smoka nie można pominąć :)) :))
Awatar użytkownika
koty4
Klubowicz
 
Posty: 1123
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:58
Lokalizacja: Littlehampton UK
Motocykl: Yamaha Majesty 400
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Urlop na motongu

Postautor: DaJan dodano: 20 lip 2010, 05:17

Zawińcie i do mnie na popas....nocleg zapewniony...a i w Bieszczady tysz sie kolne... :motor:
Największym przeciwnikiem marzeń jest portfel.
Awatar użytkownika
DaJan
Klubowicz
 
Posty: 1462
Rejestracja: 30 sie 2009, 10:58
Lokalizacja: Krosno
Motocykl: Keeway Cruiser 250V-Romet R150
Tel. kom.: 511429521
Płeć: mężczyzna
Komunikator: 5789859
Wiek: 68

Urlop na motongu

Postautor: koty4 dodano: 20 lip 2010, 18:24

Jak dojedziemy to napewno cię Dajan odwiedzimy. Nie wiem, czy dam się wyrobić z tą trasą w 12 dni. Tak na oko to Wałbrzych, Karpacz, Dolina klodzka, Bielsko-Biala, Żywiec, Kraków (u Kaemów), no i jakoś nad solinę, a w drodze powrotnej Jura krakowsko-częstochowska. Zobaczymy, czy tyłki nam nie odpadną ;-) :-) :chopper2:
Awatar użytkownika
koty4
Klubowicz
 
Posty: 1123
Rejestracja: 07 gru 2009, 20:58
Lokalizacja: Littlehampton UK
Motocykl: Yamaha Majesty 400
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Następna

Wróć do Imprezy motocyklowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości