close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Formoza na 10-lecie 2018

Tu zamieszczamy wszelkie informacje o imprezach motocyklowych.
moderatorzy: Mlynaszz, Luca

Re: Formoza na 10-lecie 2018

Postautor: Szubi dodano: 10 mar 2018, 12:35

zaliczka na nocleg poszła. Nocleg zarezerwowany w terminie 9-11 czerwiec
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Formoza na 10-lecie 2018

Postautor: waludi dodano: 10 mar 2018, 17:41

Tylko piątka do noclegu czy też jeszcze ktoś się łapie
Awatar użytkownika
waludi
Klubowicz
 
Posty: 1256
Rejestracja: 01 sty 2014, 15:38
Lokalizacja: Zabrze, Pradła w Jurze
Motocykl: romet r150, honda shadow VT600
Płeć: mężczyzna
Wiek: 62

Re: Formoza na 10-lecie 2018

Postautor: Szubi dodano: 10 mar 2018, 17:53

Na razie zarezerwowałem dla 5 osób
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Formoza na 10-lecie 2018

Postautor: Szubi dodano: 11 kwie 2018, 16:52

http://www.formozachallenge.com/aktualnosci/#

została zaprezentowana mapa tegorocznego biegu; łatwo nie będzie ;p Na trasie 10km do pokonania będzie 60 przeszkód _boisie

Gdyby ktoś chciał jeszcze dołączyć do biegu prawdopodobnie będę mógł odstąpić swoje miejsce :( Niestety kolana nic lepiej :mur: :wrr:
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Formoza na 10-lecie 2018

Postautor: jacecek dodano: 01 maja 2018, 12:06

Wielkimi krokami zbliża się termin biegu więc najwyższy czas rozpocząć poważne przygotowania. Mam tu na myśli przygotowania organizacyjne oraz sprzętowe.
Napiszcie (biorąc pod uwagę doświadczenia z ubiegłego roku) jak się ubrać, na co zwrócić szczególną uwagę, co warto mieć w trakcie biegu, tuż przed i po jego zakończeniu i takie tam różne inne co się mogą przydać.

I jeszcze sprawa do Szubiego - czy jest jeszcze możliwość dopisania mojego zaplecza technicznego - to znaczy trenera, lekarza, masażysty, dietetyka, kucharza, psychologa i menażera (w jednej osobie) czyli Eli do noclegu na czas trwania imprezy ? Jeśli tak to bardzo proszę :D
pozdrawiam - jacecek
Awatar użytkownika
jacecek
Klubowicz
 
Posty: 646
Rejestracja: 16 paź 2011, 00:27
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Motocykl: Honda CTX 700 D
Tel. kom.: 668842471
Płeć: mężczyzna
Wiek: 66

Re: Formoza na 10-lecie 2018

Postautor: Szubi dodano: 02 maja 2018, 16:48

jacecek pisze:Wielkimi krokami zbliża się termin biegu więc najwyższy czas rozpocząć poważne przygotowania. Mam tu na myśli przygotowania organizacyjne oraz sprzętowe.
Napiszcie (biorąc pod uwagę doświadczenia z ubiegłego roku) jak się ubrać, na co zwrócić szczególną uwagę, co warto mieć w trakcie biegu, tuż przed i po jego zakończeniu i takie tam różne inne co się mogą przydać.

I jeszcze sprawa do Szubiego - czy jest jeszcze możliwość dopisania mojego zaplecza technicznego - to znaczy trenera, lekarza, masażysty, dietetyka, kucharza, psychologa i menażera (w jednej osobie) czyli Eli do noclegu na czas trwania imprezy ? Jeśli tak to bardzo proszę :D


Nocleg dla Eli zarezerwowany, tylko nie rozumiem jak tyle osób zmieściło się w jednym człowieku :swir:

Ubiór Komandosa Formozy:
- podgumowane rękawiczki
- taśma 3M do obwiązania butów co by w bagnie nie zostały,
- ewentualnie nagolenniki piłkarskie ( moim zdaniem na Formoze niekoniecznie, na Biegu Katorżnika niezbędne)
- jeśli nie chcemy otarć na łokciach i kolanach to długi rękaw i długie spodnie.
- poza tym przyda się SIŁA MOC POTĘGA :rotfl:
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Formoza na 10-lecie 2018

Postautor: jinsei no tenshi dodano: 02 maja 2018, 16:57

Ponieważ tego typu impreza jest moją pierwszą, więc doświadczenia nie mam _bezradny
Ale z zeszłorocznej obserwacji uczestników oraz doświadczenia trenerskiego ;) :D osobiście przygotowuję się tak:

Ciuchy jak i sami uczestnicy po biegu wyglądają "tragicznie" ;) nie wiem co jest do odzyskania po biegu oprócz samego uczestnika :D lecz mimo wszystko postanowiłem postawić na sprzęt, ponieważ ważniejsze jest zdrowie i brak kontuzji niż oszczędności na ciuchach.
Tak więc ubiór typowy do biegania, spodenki i koszulka obcisła, oddychająca (dużo wody, błota i różnych przeszkód, przy których tego tupu ubranie moim zdaniem sprawdzi się najlepiej) osobiście używam jeszcze opasek kompresyjnych na łydki i uda ze względu na moje żylaki ;) oraz lepszą pompę mięśniową :D
Buty (mimo, że po biegu wyglądają tragicznie) używam typowych do biegania w terenie KIPRUN TRAIL MT MAN BLUE Zapewniają wygodę i bezpieczeństwo w tak różnych warunkach i terenie. Do tego rękawiczki bez palców do ćwiczeń (trochę chwytania będzie, więc lepiej zapewnić sobie stabilniejszy chwyt niż gołe dłonie. Nie wiem jeszcze jak zabezpieczę włosy _boisie ale pewnie czapeczka-daszek (w zeszłym roku słońce paliło niemiłosiernie).
Tyle jeśli chodzi o mój sprzęt.

Jeśli chodzi o przygotowanie przedstartowe to na pewno porządna węglowodanowa kolacja, minimum 8 godzin snu i brak :piwa: % w organizmie ;) :D
Rano śniadanko białkowo-tłuszczowe najlepiej (jajecznica na boczku) i 2 godziny przed startem posiłek węglowodanowy. Od rana nawodnienie organizmu, bo z tego co wiem w trakcie chyba raczej nie ma okazji do łyknięcia czegoś w płynie, a ze sobą raczej jest nie możliwe aby wziąć (chyba, że masz specjalny pas z bidonikami, ale może on przeszkadzać w trakcie pokonywania przeszkód _bezradny )

Po biegu wiadomo uzupełnienie elektrolitów oraz "kop" węglowodanowy - bardzo dobrze sprawdza się dojrzały banan (fruktoza szybko przenika do krwi uzupełniając braki glkogenu) lub batonik proteinowy. Oczywiście porządny posiłek po złapaniu już pionu i oddechu oraz regeneracja (8 godzin snu co najmniej) Zakwasy będą i trzeba to przyjąć jako gratis do Formozy ;) ale miną (kiedyś ;p )

Tyle ode mnie jakby co to pytać :)
Aby zapomnieć o zasadach,
należy je znać i szanować
.





使
Awatar użytkownika
jinsei no tenshi
Klubowicz
 
Posty: 706
Rejestracja: 22 maja 2010, 16:25
Lokalizacja: Głogów (Dolnyśląsk)
Motocykl: ZippV250 -》Honda VT600 Shadow
Tel. kom.: 661058821
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Formoza na 10-lecie 2018

Postautor: Mist dodano: 02 maja 2018, 20:56

Podobno wstrzęmieźliwość w "Tych Sprawach :oops: " też pomaga, tak czytałem że to stosują dobrzy szkoleniowcy, ale ja się tam nie znam, nie startuję, a poza tym nie wiem jak czasowo tu by wyglądało? Czy nie za mało czasu? - ta wstrzemięźliwość też powinna potrwać :D
mist
"nie jest błędem zrobić błąd, błędem jest trwanie w błędzie"
Awatar użytkownika
Mist
Klubowicz
 
Posty: 888
Rejestracja: 20 gru 2015, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Junak M12, FLSTCI
Tel. kom.: 726230066
Płeć: mężczyzna
Wiek: 69

Re: Formoza na 10-lecie 2018

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 02 maja 2018, 21:52

Mist pisze:Podobno wstrzęmieźliwość w "Tych Sprawach :oops: " też pomaga, tak czytałem że to stosują dobrzy szkoleniowcy, ale ja się tam nie znam :D

A wiek podany w awatarze wskazuje że należało by się znać :D
Szkoleniowcom łatwiej stosować bo stosują na kimś :rotfl:
A pewien weteran "Formozy" twierdzi, nie ja tego nie napiszę _bezradny
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Formoza na 10-lecie 2018

Postautor: jacecek dodano: 03 maja 2018, 11:15

Szubi pisze:
jacecek pisze:I jeszcze sprawa do Szubiego - czy jest jeszcze możliwość dopisania mojego zaplecza technicznego - to znaczy trenera, lekarza, masażysty, dietetyka, kucharza, psychologa i menażera (w jednej osobie) czyli Eli do noclegu na czas trwania imprezy ? Jeśli tak to bardzo proszę :D

(...) tylko nie rozumiem jak tyle osób zmieściło się w jednym człowieku :swir:

I nawet nie próbuj - tego (i wielu, wielu innych spraw i zagadnień związanych z naturą kobiet) nie da się zrozumieć. Wiem, bo już prawie 40 lat jesteśmy razem i ciągle potrafi mnie zaskoczyć ;) :D

Szubi i jinsei no tenshi - dzięki za cenne wskazówki dotyczące ubioru oraz przygotowań przed, po i do biegu.
Jeszcze sprawa okularów - chyba pobiegnę bez - mam nadzieję, że nie pominę żadnej przeszkody ;) bo jeśli chodzi o włosy to w moim przypadku problem w zasadzie nie istnieje :D

Co do wstrzemięźliwości "w Tych Sprawach" to będę musiał przedyskutować temat ze swoim seksuologiem ( zgadnijcie kto to jest :-) ) ale to dopiero za jakieś 4 tygodnie - tak asekuracyjnie - no bo jeśli zaleci taką kurację i wprowadzi w trybie natychmiastowym ...
pozdrawiam - jacecek
Awatar użytkownika
jacecek
Klubowicz
 
Posty: 646
Rejestracja: 16 paź 2011, 00:27
Lokalizacja: Mińsk Maz.
Motocykl: Honda CTX 700 D
Tel. kom.: 668842471
Płeć: mężczyzna
Wiek: 66

PoprzedniaNastępna

Wróć do Imprezy motocyklowe

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron