close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Gasnący silnik podczas gwałtownego hamowania

Gasnący silnik podczas gwałtownego hamowania

Postautor: Kris dodano: 06 kwie 2010, 19:37

Podczas gwałtownego hamowania przednim hamulcem gaśnie mi silnik. Hamuję, tak, że motocykl zaczyna "nurkować" / koła nie są zablokowane, mam wciśnięte sprzęgło lub jadę na luzie - piszę informacyjnie jak by ktoś myślał, że hamuję na zapiętym biegu, blokuję koło i wtedy mi gaśnie - bo wtedy jest normalne / Motocykl mam rok i zrobiłem nim ponad 3500 km. Już od samego początku zauważyłem, że gdy ostro hamuję silnik mi gaśnie. Ktoś kiedyś powiedział mi, że przyczyną może być zbyt niski poziom paliwa w komorze pływakowej, ale w to za bardzo nie chce mi się wierzyć. Tym bardziej, że jeżdziłem po różnych pochyłościach i było OK. Myślałem, że to może wina naszego niby ABS stosowanego w Zippach, ale z drugiej strony co to ma wspólnego z silnikiem - nic. Mam więc pytanie do posiadaczy Zippa Ravena, ale nie tylko: Czy Wy również zauważyliście coś takiego w swoich motongach i poprostu ten typ tak ma, czy ja mam coś nie tak ze swoim? Mówiąc szczerze nie mam już pomysłu. :mur:
Awatar użytkownika
Kris
Sympatyk
 
Posty: 415
Rejestracja: 20 maja 2009, 22:20
Lokalizacja: Trojmiasto - przewaga Gdyni
Motocykl: Zipp Raven
Tel. kom.: 501963905
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Gasnący silnik podczas gwałtownego hamowania

Postautor: eNgine dodano: 06 kwie 2010, 23:21

Cześć Kris - u siebie również zauważyłem tą dolegliwość - przy czym hamowanie musi być bardzo ostre na granicy przyczepności przedniego koła i rzeczywiście gaśnie - podczas normalnego hamowania nigdy mi się tak nie zdarza. Zastanawiam się czy to nie jest jakiś mechanizm zabezpieczający - który odcina zapłon w momencie gdy działają duże siły hamujące (np. w razie uderzenia). Dodam, że w R250 Scyzer'a tak się nie dzieje - ale nasze silniki w zippach trochę się różnią - tak jakby były po prostu nowszą wersją tego co w romecie i możliwe, że taki mechanizm mają zaaplikowany w sobie. Jednak to tylko moje domysły.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Gasnący silnik podczas gwałtownego hamowania

Postautor: Kris dodano: 07 kwie 2010, 16:44

Engine, teoretycznie silniki są takie same, ale ja również stwierdziłem różnice. Np. gażnik jest inny niż w R-250, inaczej umieszczone kanały przy wydechach. Wydaje się, że nasza konstrukcja jest jakby bardziej dopracowana, wskaźnik biegów, działający wskaźnik paliwa, obrotomierz, voltomierz, ABS itp. :))
Awatar użytkownika
Kris
Sympatyk
 
Posty: 415
Rejestracja: 20 maja 2009, 22:20
Lokalizacja: Trojmiasto - przewaga Gdyni
Motocykl: Zipp Raven
Tel. kom.: 501963905
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Gasnący silnik podczas gwałtownego hamowania

Postautor: KaeM dodano: 08 kwie 2010, 13:40

W silnikach wolnossących przy większych przeciążeniach mogą wystąpić zakłócenia w składzie mieszanki paliwowej, do tego dochodzi większy opór, na olej też działa ta sama siła podczas hamowania, na tłok też.
Ostatnio takie efekty obserwowałem sporo lat temu w fiacie 125 p :)
ale wg mnie to możliwe bez doszukiwania się usterek.
Awatar użytkownika
KaeM
Forumowicz
 
Posty: 504
Rejestracja: 23 sie 2009, 13:11
Lokalizacja: Kraków
Motocykl: BMW F800ST
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Gasnący silnik podczas gwałtownego hamowania

Postautor: Kris dodano: 08 kwie 2010, 16:11

No tak, ale ten problem podobno nie dotyczy Rometów, a tylko Zippki na to chorują. :oops:
Awatar użytkownika
Kris
Sympatyk
 
Posty: 415
Rejestracja: 20 maja 2009, 22:20
Lokalizacja: Trojmiasto - przewaga Gdyni
Motocykl: Zipp Raven
Tel. kom.: 501963905
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Gasnący silnik podczas gwałtownego hamowania

Postautor: Artur dodano: 09 kwie 2010, 19:06

Hej Kris
Niestety u mnie jest tak samo,ale moim skromnym zdaniem faktycznie to wina źle wyregulowanego gaźnika :(
Awatar użytkownika
Artur
Klubowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 31 maja 2009, 15:51
Lokalizacja: Koszalin
Motocykl: URAL Ranger Yamal 2013
Tel. kom.: 502278629
Płeć: mężczyzna
Komunikator: 3762340 gg
Wiek: 50


Wróć do Zipp 250

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron