close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Szarpanie kierownicą podczas hamowania

Szarpanie kierownicą podczas hamowania

Postautor: selmen dodano: 05 lip 2012, 18:31

jesli to już kolejna tarcza, którą masz i jest taki sam problem, to z całą pewnością nie wynika on z tarczy. rozbierałeś zacisk hamulcowy? w ogóle masz cały czas ten sam zacisk od nowości? bo wymieniali ci koła z tarczą a zacisku nie, tak? koło nie obraca się luźno, a klocek przyciera? może zobacz co z tłoczkami w zacisku, chodzą luźno po wymontowaniu, odbijają klocek od tarczy za każdym razem jak puścisz hamulec? sam zacisk nie jest drogi, a te nasze chińskie zaciski są dosyć dobre, moi kolesie stosują je jako zamienniki w yamahach super tenere i sprawują sie nieźle. co ne znaczy że nie mógł się jakiś bubel trafić. gdzieś ci musiało nie odbijać klocka płynnie i kasuje ci tarczę, może to raczej kwestia naprawy zacisku hamulcowego? jakby coś z kołem było (ośka, łożysko) to czułbyś to przy jeździe. ja bym zaczął od zacisku chyba, ze czegoś w postach powyżej nie doczytałem dokładnie...
Non Omnis Moriar...
Awatar użytkownika
selmen
Klubowicz
 
Posty: 1455
Rejestracja: 19 sie 2010, 22:08
Lokalizacja: Białystok; Czerwony Bór
Motocykl: WSK;KZ550;Fj;R1100RT;Duke II
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Szarpanie kierownicą podczas hamowania

Postautor: Michoł dodano: 10 sty 2013, 11:27

Nie odzywałem się długo na forum ale nareszcie mam trochę czasu żeby to nadrobić.
A więc po przemianie przodu w tokarkę i przetoczeniu piasty, moje problemy zmalały. Tylko zmalały, bo nie jestem w stanie, mega, ultra dokładnie tego zrobić. Bicie czuć ale przy wyższych prędkościach, nic nie obciera, ogólnie jestem zadowolony z tej roboty ale mogło by być lepiej. Trzeba zjechać jeszcze pewnie jakieś 0,05mm i było by gitesik ale przy tej mojej konstrukcji to boje się że wpierdzielę ten nóż za bardzo, i ta tarcza nie będzie już tak ładnie na środku wymiaru w jarzemku.
Awatar użytkownika
Michoł
Forumowicz
 
Posty: 396
Rejestracja: 03 cze 2010, 13:40
Lokalizacja: Kielce
Motocykl: Zipp RoadStar 250
Tel. kom.: 603362340
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Szarpanie kierownicą podczas hamowania

Postautor: aczuban dodano: 03 cze 2014, 10:08

Witam. Coś dalej w temacie. Mój pierwszy moto i ten sam problem.Wymieniony płyn,przewód hamulcowy,rozebrane zblocze sprawdzono działanie ,kontrola klocków, i została tarcza - widać ślady nierównego przycierania. Ponieważ mam niedaleko siebie dobrego fachowca (magik) i przy okazji fascynata starych moto pojechałem zapytać ile weźmie za szlif tarczy i odpowiedział że ze względu na dorobienie "chwytaków" dużej średnicy (czyli materiał i czas) to minimum 300 zł.
Dużo więc znalazłem coś takiego :
http://www.aliexpress.com/item/Front-Br ... 42112.html

co myślicie ? powinna pasować.
aczuban
Forumowicz
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2014, 12:46
Motocykl: Zipp Roadstar 250
Płeć: mężczyzna

Re: Szarpanie kierownicą podczas hamowania

Postautor: Michał_66 dodano: 03 cze 2014, 12:16

Michał_66
 

Re: Szarpanie kierownicą podczas hamowania

Postautor: Michoł dodano: 03 cze 2014, 15:07

Aczuban, Ty to lepiej sprawdź czy nie masz piasty krzywej, tak jak to było u mnie. Bo wybecelujesz na tarcze i se ją oprawisz i na ścianie powiesisz, bo będzie dalej biło.
Jak masz jakiego szpeca i jest dobry, to sprawdzi czy piasta jest dobra, są do tego narzędzia aby dokonywać takich pomiarów.
Awatar użytkownika
Michoł
Forumowicz
 
Posty: 396
Rejestracja: 03 cze 2010, 13:40
Lokalizacja: Kielce
Motocykl: Zipp RoadStar 250
Tel. kom.: 603362340
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Szarpanie kierownicą podczas hamowania

Postautor: szesnasty dodano: 03 cze 2014, 15:26

Moja tarcza kopie 0,15 mm. (zmierzone czujnikiem zegarowym).
Jeżdżę tak piąty rok i mam to w głębokim poważaniu. :D
Awatar użytkownika
szesnasty
Forumowicz
 
Posty: 285
Rejestracja: 20 gru 2009, 00:16
Lokalizacja: Grodziec k/Opola
Motocykl: Heroway CXM250A
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Szarpanie kierownicą podczas hamowania

Postautor: aczuban dodano: 03 lip 2015, 14:44

Zmieniona tarcza hamulcowa plus klocki (tarcza pasuje z nowszego modelu) - koniec szarpania i koniec tematu.Pozdrawiam

Sklep :
http://maxmoto.pl/tarcza-hamulca-f09-15 ... 19416.html
aczuban
Forumowicz
 
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2014, 12:46
Motocykl: Zipp Roadstar 250
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Zipp Roadstar

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości