close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Tarcze sprzęgła!

Tarcze sprzęgła!

Postautor: Sułek dodano: 08 sie 2014, 19:52

Proszę koleżeństwo o pomoc w ustaleniu grubości tarcz sprzęgłowych w V250. Przy wymianie oleju,korzystając z okazji, odkręciłem prawy dekiel by wyregulować sprzęgło ale śrubka kontrująca dziwnie przeskakiwała na gwincie i pojawiał się zbytni luz co skutkowało poluzowaniem kontry i zabawa zaczynała się od początku.W końcu rozkręciłem sprzęgło i okazało się że śrubka regulacyjna nie była dokręcona do pokrywy sprzęgła.Przy okazji zdjąłem tarcze i zmierzyłem suwmiarką ich grubość(3 mm),po czym złożyłem to żelastwo do kupy (przy okazji zauważyłem tam jakieś trójkątne znaki,które zgrałem ze sobą).Całe to zamieszanie z powodu uczucia nierozwijania pełnej mocy powyżej 105km/h a i mam nieodparte wrażenie spadku dynamiki czyli tzw "kopa"Podejrzewam sprzęgło i może ktoś z kolegów wie ile wynosi grubość nowej tarczy sprzęgłowej lub może zna inną przyczynę takiego zachowania "motóra". Olej castrol 4T 20W/50,przebieg 4tyś.km.Dzięki i czekam na odpowiedzi i sugestie! :oops:
Sułek
Forumowicz
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:38
Lokalizacja: Świnoujście
Motocykl: Zip Roadstar 250, Versys X-300
Tel. kom.: 792852999
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63

Re: Tarcze sprzęgła!

Postautor: szesnasty dodano: 08 sie 2014, 21:34

Awatar użytkownika
szesnasty
Forumowicz
 
Posty: 285
Rejestracja: 20 gru 2009, 00:16
Lokalizacja: Grodziec k/Opola
Motocykl: Heroway CXM250A
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Tarcze sprzęgła!

Postautor: Sułek dodano: 09 sie 2014, 08:27

Wielkie dzięki "szesnasty"za pomoc,a ja jakoś nie dokopałem się do tej wiedzy bo szukałem po tytułach tematów widocznych na pierwszych stronach :D :kwiatek:
Sułek
Forumowicz
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:38
Lokalizacja: Świnoujście
Motocykl: Zip Roadstar 250, Versys X-300
Tel. kom.: 792852999
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63


Wróć do Zipp Roadstar

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron