close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Tylna piasta

Tylna piasta

Postautor: Sułek dodano: 24 sty 2015, 00:12

No i mam łożyska!Założyłem w piaście jedno(6202 2rs2) od strony zabieraka i to większe(6304 2rs)na koło zębate,przy okazji okazało się ,że mam fabrycznie założoną zębatkę 45Z a nie jak podają źródła 46.Mam jednak inny problem bo nie mogę złożyć do końca piasty dopóki nie zdobędę nowej tuleji dystansowej rozpierającej łożyska lub jak kto woli zabezpieczającej piastę przed zgnieceniem przy dokręcaniu koła na fest.Stara tulej jest nieco wygięta i jej powierzchnie opierające się o wewnętrzny pierścień łożyska nie są przez to równoległe względem siebie co mogło być powodem przyspieszonego zużycia łożyska.Zrobiłem pomiary piasty i odległość pomiędzy gniazdami łożysk wychodzi 102mm przy założonym z jednej strony łożysku na gotowo,a długość samej tulejki - 103,4mm.Pomiar odległości między gniazdami przed wciśnięciem łożyska(zastąpiłem je nasadką klucza 1")wynosił - 102,5mm.Teraz nie wiem czy moja tulej była za długa i uległa wygięciu przy dokręcaniu ośki,czy taka długość jest oryginalnie od nowości?Czy lepiej dotoczyć(i z czego?)samemu ale jaką długość?Czy ktoś z kolegów może już wie jaki ma mieć wymiar ta tuleja albo skąd wziąć nową bo nikt nie ma w ofercie :zalamka:
Sułek
Forumowicz
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:38
Lokalizacja: Świnoujście
Motocykl: Zip Roadstar 250, Versys X-300
Tel. kom.: 792852999
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63

Re: Tylna piasta

Postautor: jacek.rc dodano: 24 sty 2015, 00:24

Ostatnio zamawiałem gumy zabieraka do rodstara i przyszły w 3 dni ,to chyba i tuleje będą mieli ,zapytaj w serwisie.
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2218
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: Tylna piasta

Postautor: Sułek dodano: 24 sty 2015, 00:55

A w którym Ty zamawiałeś? Jak możesz to podaj namiar to spróbuję zamówić :czapa:
Sułek
Forumowicz
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 sie 2013, 14:38
Lokalizacja: Świnoujście
Motocykl: Zip Roadstar 250, Versys X-300
Tel. kom.: 792852999
Płeć: mężczyzna
Wiek: 63


Wróć do Zipp Roadstar

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość