Nie chce zapalić...

Re: Nie chce zapalić...

Postautor: ZimA dodano: 09 gru 2015, 17:32

Wykręć świece. Wykręconą świecę dotknij gwintem do silnika wcześniej zakładając fajkę i zakręć rozrusznikiem oczywiście na włączonym zapłonie. Zobaczysz czy jest iskra.
Awatar użytkownika
ZimA
Forumowicz
 
Posty: 80
Rejestracja: 05 mar 2014, 12:34
Lokalizacja: Marki
Motocykl: Zipp Raven 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Nie chce zapalić...

Postautor: Romas dodano: 09 gru 2015, 21:23

albo wsadź palca do fajki i zakręć rozrusznikiem, wtedy to już na 100% będziesz wiedział jak będzie :D :D :D
Romas
Forumowicz
 
Posty: 183
Rejestracja: 18 maja 2014, 17:12
Lokalizacja: Marki
Motocykl: Jinlun 250
Tel. kom.: 603842168
Płeć: mężczyzna

Re: Nie chce zapalić...

Postautor: wydech dodano: 09 gru 2015, 21:30

Romas pisze:albo wsadź palca do fajki i zakręć rozrusznikiem, wtedy to już na 100% będziesz wiedział jak będzie :D :D :D


w tej wersji trzeba mieć duzo wolnego miejsca co by ręki nie obić
Awatar użytkownika
wydech
Klubowicz
 
Posty: 1225
Rejestracja: 14 lis 2012, 20:09
Lokalizacja: okolice Torunia
Motocykl: TS 350+GSF 600
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Re: Nie chce zapalić...

Postautor: Morph dodano: 10 gru 2015, 05:43

Romas pisze:albo wsadź palca do fajki i zakręć rozrusznikiem, wtedy to już na 100% będziesz wiedział jak będzie :D :D :D

Będzie wiedział ,że jest prąd we fajce ,ale dalej nie będzie wiedział czy jest iskra na świecy :swir:
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1751
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Nie chce zapalić...

Postautor: Kamil_Raven dodano: 10 gru 2015, 16:06

Będzie wiedział ,że jest prąd we fajce ,ale dalej nie będzie wiedział czy jest iskra na świecy :swir:

no i się koło zamyka, a poważnie - nie chciałem jeszcze wyjmować świecy, a namierzyć powód braku zapłonu...
Kamil_Raven
Forumowicz
 
Posty: 43
Rejestracja: 16 lip 2014, 17:14
Motocykl: ZIPP RAVEN-250
Płeć: mężczyzna

Re: Nie chce zapalić...

Postautor: beniamin82 dodano: 10 gru 2015, 16:10

Kamil_Raven pisze:Będzie wiedział ,że jest prąd we fajce ,ale dalej nie będzie wiedział czy jest iskra na świecy :swir:

no i się koło zamyka, a poważnie - nie chciałem jeszcze wyjmować świecy, a namierzyć powód braku zapłonu...


Panie kolego... świeca to podstawa. Dobrze jest też mieć zapasową ze sobą, bo czasem i markowa lubi przestać strzelać...
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6681
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Nie chce zapalić...

Postautor: ZimA dodano: 10 gru 2015, 16:26

Kamil_Raven pisze:Będzie wiedział ,że jest prąd we fajce ,ale dalej nie będzie wiedział czy jest iskra na świecy :swir:

no i się koło zamyka, a poważnie - nie chciałem jeszcze wyjmować świecy, a namierzyć powód braku zapłonu...



No właśnie brak zapłonu często spowodowany jest zużyciem świec. Świece padają np. od "przepalania motocykla" zimą. Odpalenie na chwile nie jest dla nich dobre ;).

I sprawdzenie ich, jak i połączenia świecy z cewką zapłonową (kable wysokiego napięcia, fajka) i kabelków od modułu zapłonowego do cewki to podstawa.

sprawdzałeś przełącznik na kierownicy (wyłącznik zapłonu)?
Awatar użytkownika
ZimA
Forumowicz
 
Posty: 80
Rejestracja: 05 mar 2014, 12:34
Lokalizacja: Marki
Motocykl: Zipp Raven 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Nie chce zapalić...

Postautor: Kamil_Raven dodano: 10 lut 2016, 20:59

Cześć wszystkim. Powracam do Was z moim problemem. Otóż dobrałem się do przełączników po prawej stronie rozebrałem pogmerałem polałem wd-40 i wczoraj moto odpaliło - miałem wrażenie że na tym przełaczniku cos nie styka bo jak tym ruszałem to moto nierówno chodziło. Dzis po powrocie z pracy moto odpaliło ale chodziło jakby na jednej świecy i zgasło więcej już nie zapalając. I teraz tak-winny moim zdaniem jest to gasidło przy włączniku po prawej stronie. Jest jakiś sposób żeby to zmostkować bo wcale mi to nie potrzebne. Próbował ktoś??
Kamil_Raven
Forumowicz
 
Posty: 43
Rejestracja: 16 lip 2014, 17:14
Motocykl: ZIPP RAVEN-250
Płeć: mężczyzna

Re: Nie chce zapalić...

Postautor: Wajs dodano: 10 lut 2016, 21:15

Ten "gaszak" działa tak,
że w jednej pozycji gasi motocykl, bo tym przełącznikiem załączasz masę na moduł zapłonowy i motocykl gaśnie,
a w drugiej pozycji rozwierasz styki i nie jest załączona masa na CDI i silnik chodzi.
Jeśli podejrzewasz, że to wina tego przełącznika "gaszaka", to by znaczyło, że w każdej pozycji jest podawana masa na moduł i zamiast mostkować, trzeba by rozłączyć.
Awatar użytkownika
Wajs
Forumowicz
 
Posty: 14
Rejestracja: 14 sty 2016, 15:01
Motocykl: Romet ZetKa125
Płeć: mężczyzna

Re: Nie chce zapalić...

Postautor: Kamil_Raven dodano: 14 lut 2016, 14:31

Czyli jak rozłącze to będzie działało?? I w sumie moge tak zostawić. A czujnik stopu ma jakiś wpływ na palenie?? Będę dzisiaj walczył...
Kamil_Raven
Forumowicz
 
Posty: 43
Rejestracja: 16 lip 2014, 17:14
Motocykl: ZIPP RAVEN-250
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Zipp Raven

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości