Jak zabezpieczyć chromy?

Jak zabezpieczyć chromy?

Postautor: Maciu56 dodano: 14 gru 2015, 16:34

Jak wiecie , tu gdzie jestem powietrze, jest bardzo wilgotne i mocno zasolone. Zaczynam mieć problem z chromami. Na bieżąco zdejmuję wykwity "odrdzewiaczem" ale jest tego coraz więcej. Czy ktoś zna jakiś sposób na (powstrzymanie) opóźnienie tej reakcji?
Awatar użytkownika
Maciu56
Sympatyk
 
Posty: 1308
Rejestracja: 19 lis 2013, 10:17
Lokalizacja: Warszawa (obecnie UK)
Motocykl: Była"Ziuta"...
Płeć: mężczyzna
Komunikator: Skype: maciu561
Wiek: 68

Re: Jak zabezpieczyć chromy?

Postautor: Mariuszz dodano: 27 gru 2015, 12:05

Można by spróbować tego:
http://olejefuchs.pl/fuchs-anticorit-oh ... html?sl=pl
Niestety pewnie wiąże się to z "łapaniem" kurzu na chromach. Ale coś za coś.
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1166
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Re: Jak zabezpieczyć chromy?

Postautor: Maciu56 dodano: 27 gru 2015, 13:30

Wolę kurz. :D Dzięki "Mariuszz"! Spróbuję. Już zamawiam :)
Awatar użytkownika
Maciu56
Sympatyk
 
Posty: 1308
Rejestracja: 19 lis 2013, 10:17
Lokalizacja: Warszawa (obecnie UK)
Motocykl: Była"Ziuta"...
Płeć: mężczyzna
Komunikator: Skype: maciu561
Wiek: 68

Re: Jak zabezpieczyć chromy?

Postautor: Kris dodano: 30 gru 2015, 12:47

Ja mogę polecić Owatrol - jest to inhibitor rdzy. Środek jest super wydajny o konsystencji rzadkiego oleju. ! litr w zupełności starczył mi na zabezpieczenie zardzewiałych elementów podłogi w samochodzie z 1995 r - zostało mi ponad 0,5 litra. Po wyschnięciu tworzy się w zasadzie przezroczysta warstwa z połyskiem. Rdza w miejscu pociągniętym Owatrolem nie wychodzi ponownie. O tym środku dowiedziałem się od kolegów pracujących w stoczni w Norwegii i Anglii. Stosują go również z powodzeniem nasi szkutnicy. http://www.sklep.spinex.pl/katalog/74/1 ... watrol-oil.
Awatar użytkownika
Kris
Sympatyk
 
Posty: 415
Rejestracja: 20 maja 2009, 22:20
Lokalizacja: Trojmiasto - przewaga Gdyni
Motocykl: Zipp Raven
Tel. kom.: 501963905
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Jak zabezpieczyć chromy?

Postautor: Mariuszz dodano: 30 gru 2015, 16:48

Polski odpowiednik takiego środka to "Cortanin F" . Ale sa to środki które wchodza w reakcję z rdza tworzac powłokę ochronna. Jednak warunkiem ich działania jest pozostawienie "czerwonej" nie łuszczacej się warstwy. Niestety wizualna wartość takiego zabezpieczenia jest watpliwa. Poza tym środki te wolno stosować tylko na zardzewiała powierzchnię po usunięciu złuszczeń rdzy. Na pewno nie wolno nanosić na powierzchnie lakierowane ( pewnie więc i chromom się chemicznie nie przysłuży).
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1166
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Re: Jak zabezpieczyć chromy?

Postautor: Kris dodano: 30 gru 2015, 17:04

Mariuszz ma rację odnosnie zastosowania owatrolu. Owatrol nakłada się na rdzę, a nie na zdrowe blachy - w tym wypadku chromy. Byłem przekonany, że chodzi o zabezpieczenie już zardzewiałych elementów, a nie tak profilaktycznie. Do profilaktyki środek rzeczywiście się nie nadaje. :) Sprawdzę na swoim gmolu, który w jednym miejscu na spawie zaczął korodować. O wynikach powiadomię.
Ostatnio zmieniony 30 gru 2015, 17:07 przez Kris, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
Kris
Sympatyk
 
Posty: 415
Rejestracja: 20 maja 2009, 22:20
Lokalizacja: Trojmiasto - przewaga Gdyni
Motocykl: Zipp Raven
Tel. kom.: 501963905
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Jak zabezpieczyć chromy?

Postautor: Maciu56 dodano: 30 gru 2015, 17:05

Dzięki Wam bardzo. Na razie , wczoraj, zdemontowałem wszystko co się da i wyniosłem na strych. Tylko lighbary wraz z konstrukcją montażową - do śmietnika. Będę "walczył z rudą" do wiosny. To zasolenie "bierze" nawet aluminium :/
Awatar użytkownika
Maciu56
Sympatyk
 
Posty: 1308
Rejestracja: 19 lis 2013, 10:17
Lokalizacja: Warszawa (obecnie UK)
Motocykl: Była"Ziuta"...
Płeć: mężczyzna
Komunikator: Skype: maciu561
Wiek: 68

Re: Jak zabezpieczyć chromy?

Postautor: Kris dodano: 30 gru 2015, 17:10

Powodzenia Ci życzę. Walka z rudą nie jest łatwa i przyjemna. Odnośnie aluminium, to znam gości, co po wypolerowaniu lakierowali lakierem bezbarwnym. Efekt był naprawdę piorunujący i trwałość również.
Awatar użytkownika
Kris
Sympatyk
 
Posty: 415
Rejestracja: 20 maja 2009, 22:20
Lokalizacja: Trojmiasto - przewaga Gdyni
Motocykl: Zipp Raven
Tel. kom.: 501963905
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Jak zabezpieczyć chromy?

Postautor: Mariuszz dodano: 30 gru 2015, 17:26

Kris pisze: Sprawdzę na swoim gmolu, który w jednym miejscu na spawie zaczął korodować. O wynikach powiadomię.


"Cortanin F " na 100% pozostawia fioletowo -czarną szklistą powierzchnię na prawidłowo zabezpieczonych elementach. Z doświadczenia wiem że jest ona bardzo miła oku na niewidocznych, poprzednio zardzewiałych powierzchniach ale na widoku - raczej nie urzeka :).
Ciekawe jak środek który proponowałeś -bo niekoniecznie będzie taki sam efekt. Zobaczymy jak wypróbujesz i podzielisz się doświadczeniami.
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1166
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Re: Jak zabezpieczyć chromy?

Postautor: Kris dodano: 31 gru 2015, 07:57

Jak działa Cortanin F, to wiedziałem. Mam zamiar na gmolu zastosować Owatrol. Myślę, że gorzej nie będzie wyglądać niż jest obecnie. Potraktuję tylko te miejsca, gdzie wychodzi rdza, a pozostałej powierzchni nie ruszam. Jak będzie badziewiacko, to trzeba będzie kupić za stówkę nowy gmol :D
Awatar użytkownika
Kris
Sympatyk
 
Posty: 415
Rejestracja: 20 maja 2009, 22:20
Lokalizacja: Trojmiasto - przewaga Gdyni
Motocykl: Zipp Raven
Tel. kom.: 501963905
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54


Wróć do Zipp Raven

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości