close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

problem z prądem

Re: problem z prądem

Postautor: Zbyszek dodano: 25 cze 2017, 22:18

Regulator nowy, luzy zaworowe ustawione, gaźnik przeczyszczony. Silnik pracuje ładnie, jednak podczas jazdy słychać w okolicach silnika, w nieregularnych odstępach czasowych, jakieś cmokanie czy coś w tym stylu. Nie potrafię tego zdiagnozować a mój nowy mechanik chyba nie do końca ogarnia ten motocykl.
Zbyszek
Forumowicz
 
Posty: 35
Rejestracja: 04 mar 2015, 17:26
Motocykl: Romet 250V
Płeć: mężczyzna
Wiek: 67

Re: problem z prądem

Postautor: Damianos 980 dodano: 25 cze 2017, 22:58

Może to dźwięk zasysanego powietrza przez gaźnik? U mnie właśnie coś takiego występuje i nie należy się tym przejmować. Jeśli silnik pracuje ładnie i prądy też są to tylko to przychodzi mi na myśl.
Awatar użytkownika
Damianos 980
Forumowicz
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2015, 16:19
Motocykl: Aprilia RX 125
Płeć: mężczyzna

Re: problem z prądem

Postautor: eNgine dodano: 26 cze 2017, 08:38

Ten dźwięk to może być również zawór od powietrza doprowadzonego do kolektorów w celu dopalania spalin, w moim Zippie jest zamontowany po lewej stronie silnika - zawór sterowany jest podciśnieniem i wydaje dźwięk w charakterze takiego cmokania - ale jest regularny.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: problem z prądem

Postautor: Zbyszek dodano: 26 cze 2017, 10:56

Prawdopodobnie tak, ale jest to głośne i irytujące. Czy da się to jakoś wyeliminować?
Zbyszek
Forumowicz
 
Posty: 35
Rejestracja: 04 mar 2015, 17:26
Motocykl: Romet 250V
Płeć: mężczyzna
Wiek: 67

Re: problem z prądem

Postautor: eNgine dodano: 26 cze 2017, 14:08

Niektórzy po prostu cały ten mechanizm demontują i zaślepiają, mówią że nie widzą różnicy w jeździe. Moim zdaniem różnica może być w tym że katalizator nie pracuje optymalnie i z czasem może się zapychać, ale to tylko gdybanie. Decyzja należy do Ciebie - ja zostawiłem i się przyzwyczaiłem.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Poprzednia

Wróć do Romet 250V

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron