close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

REALNE prędkości 125-ek...

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: NIKT dodano: 17 sty 2019, 23:03

Czy ja wiem czy aby na pewno 3 dni ?

Uznajmy ze te 1000km jedzie 80km/h to wyrobi sie w 12,5 h ciaglej jazdy :P
Przerwy na popas ok 1h
Przerwy na rozprostowanie nog mozna polaczyc z tankowaniem i potrzebami fizjologicznymi ok 2h
To na luzie w 16h dojedzie :) czyli jeden dzien :P

Jezdzilem 250 i przelotowke mialem 95-100 km/h. Tutaj wyprzedzanie to wyzwanie logistyczne ale dawalo rade :)

Teraz jezdze duzym i jade 100-110 km/h bo lubie patrzec na widoczki itp :)
Roznica taka, ze moge zaladowac na niego 2x wiecej i jeszcze jechac z plecaczkiem i nie jest to meczace ani dla motocykla ani dla podroznych, a wyprzedzanie to bajka :D

Boso, ale w ostrogach.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: tomcatek dodano: 18 sty 2019, 02:06

Mariuszz pisze:Zostań lepiej przy 125-tce. _boisie

Na to już sporo za późno.

Gixer pisze: :roll: _boisie myślę że bez marudzenia, ociągania się i stawania co 100 km na siku,kawke , rozprostować kości przyjedziesz duuuużo szybciej :roll:


Wziąłem zapas na obiad oraz hot dogi i kawę przy tankowaniu ;)

NIKT pisze:Czy ja wiem czy aby na pewno 3 dni ?

Uznajmy ze te 1000km jedzie 80km/h to wyrobi sie w 12,5 h ciaglej jazdy :P

(...)

Jezdzilem 250 i przelotowke mialem 95-100 km/h. Tutaj wyprzedzanie to wyzwanie logistyczne ale dawalo rade :)

Teraz jezdze duzym i jade 100-110 km/h bo lubie patrzec na widoczki itp :)


No i właśnie ta możliwość wyprzedzania sprawia że średnia prędkość znacznie bliżej ma do przelotowej. Na 125 średnia spada drastycznie bo problem jest z wyprzedzeniem. Można by jechać dwupasmówką ale przy 80kmh wszystkie TIRy mają ochotę zepchnąć taki pojazd do rowu. Czyli dochodzi zwalnianie w miastach oraz światła.
tomcatek
Forumowicz
 
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2014, 22:57
Motocykl: Junak 901
Płeć: mężczyzna

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: NIKT dodano: 18 sty 2019, 02:24

Srednia predkosc to wlasnie 80 moim zdaniem.
Na trasie lecisz sobie ladnie 80-90.
W miescie 70-80 razem z cala kawalkada pojazdow bo malo kto zwalnia do 60 w zabudowanym.

Na 2 pasmowkach jak czulem oddech tira to uzywalem pobocza, a ten jeszcze mi podziekowal kierunkowskazami i nie spychal :) A pobocze polecam przy malych predkosciach jadac z Gdanska tak na 15 km przed Czestochowa bo asfalcik pierwsza klasa :P

I nie musisz nikogo wyprzedzac jadac 80-90 wiec nic Cie nie spowalnia. To kazdy wyprzedza Ciebie, wiec ten problem z glowy :P

Jednak podtrzymuje moje slowa odnosnie 12,5 h samej jazdy. A 16h z przerwami.
Stwierdzam tak na podstawie 6 lat spedzonych na 250ce.

Boso, ale w ostrogach.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: jacek.rc dodano: 18 sty 2019, 12:01

Normalnymi drogami , na motocyklu do 20 koni ,to możesz jechać jak chcesz ,a po 10-ciu godzinach w drodze na liczniku przybędzie 500 + - 50 km _bezradny . Przetestowane przez lata ,ważne jest że można tak zajechać wszędzie :) . Co do czasu ,to fakt że tak nam mózgi zryli i nawet na urlopie się spieszymy ,dlatego też zawsze powtarzam , do 125-ki trzeba dorosnąć _boisie .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2213
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: tomcatek dodano: 18 sty 2019, 12:44

jacek.rc pisze:dlatego też zawsze powtarzam , do 125-ki trzeba dorosnąć _boisie .


No tak. Emeryci mają łatwiej. ;)
tomcatek
Forumowicz
 
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2014, 22:57
Motocykl: Junak 901
Płeć: mężczyzna

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: Snajper dodano: 18 sty 2019, 15:20

tomcatek pisze:
jacek.rc pisze:dlatego też zawsze powtarzam , do 125-ki trzeba dorosnąć _boisie .


No tak. Emeryci mają łatwiej. ;)

Dokładnie - bo mają czas :)

Jeśli chodzi 0 125 - ki. Mam większy "zlotowy" motocykl, ale też unikam autostrad bo nie kręci mnie jazda na zasadzie: wiadukt - ekrany- wiadukt - tunel - ekrany - wiadukt - ekrany itd. Nie pozbyłem się 125-ki bo kurczę lubię nią jeździć na co dzień. Że niezbyt szybka? Ale takiej przyjemności prowadzenia wdzięcznego, prostego w obsłudze (dla mnie to zaleta) i posłusznego rumaka reagującego praktycznie na dotknięcie palcem nie zastąpi mi nic. Oczywiście to moje zdanie. Pewnie jak zostanę emerytem też się stuninguję pojemnościowo w dół. Najdalsza moja trasa 125 - ką to całodzienny spokojny wypad do Dębicy. Bardzo mile go wspominam. Samochodem pewnie śmignąłbym w moment, ale atmosfera wyprawy, przystanki, pogaduszki z innymi motocyklistami - jak dla mnie wyprawa życia (przy śmiesznych kosztach i dystansie). Mile wspominam do dziś, chociaż dystans dla mojej Devi do połknięcia w krótkim czasie. Tylko czy naprawdę o to chodzi w jeździe motocyklem?
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: Gixer dodano: 18 sty 2019, 15:43

to i tak dobrze że jeszcze widzisz jakieś wiadukty czy ekrany.. :D ja czasem jak jadę z morphem to mi mówi "a widziałaś tam coś tam?" a ja nawet nie wiem że przejeżdżałam koło czegoś takiego :D ale to chyba dlatego że nasza jazda na autostradzie wygląda tak że morphik jedzie swoim tempem a ja czekam na niego na bramkach _bezradny
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: Hawk1985 dodano: 18 sty 2019, 15:53

Ja pragnę tylko niektórym przypomnieć ze nie macie monopolu na "motocyklizm" i dla każdego to co innego.
- Jeden pyrka 80km/h bo kręci się wkoło komina bocznymi drogami
- Inny jedzie 140 bo zasuwa na drugi koniec Europy
- Jeden pół dnia poleruje armaturę żeby zrobić 10km w weekend - tylko przy ładnej pogodzie
- Inny będzie ciorać motocyklem przez krzaki, wodę i błoto
- Jeden woli jazdę turystyczna
- Drugi sportową na torze
- Trzeci terenową
...

Bardzo mnie wku*wia jak ktoś twierdzi że wie co to "motocyklizm" i pisanie typu "do 125 trzeba dorosnąć" bo do indywidualna sprawa.
Bo jak dla mnie bardziej dorosłe jest świadome posiadanie większej mocy i użycie jej aby uniknąć niebezpiecznej sytuacji, niż liczenie że zawsze się będzie miało szczęście (bo jak nie ty to ktoś w ciebie).
Ale jak już wspomniałem to indywidualne podejście, jest takie powiedzenie rodem jeszcze chyba z czasów PRLu:
Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki ;)
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1655
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: jędrek dodano: 18 sty 2019, 18:55

Temat rzeka ;) nierozwiązywalny ,każdy ma trochę racji ;) są ludzie co czerpią radość z jazdy skuterem lub motorowerem 50-tką a nawet jadąc rowerem :)
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1240
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: Mariuszz dodano: 18 sty 2019, 21:13

Hawk1985 pisze:Bardzo mnie wku*wia jak ktoś twierdzi że wie i pisze.....

Przepraszam za małe OT ale:

Bartek,- forum to jak najbardziej właściwe miejsce do wyrażania własnych z natury subiektywnych opinii.
Na tym to polega i gdyby było inaczej to nie było by dyskusji. A każdy ma swój rozum i powinien sobie wyciągnąć wartościowe wnioski a odrzucić "plewy".
I nie ma się co " wku*wiać".
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1165
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

PoprzedniaNastępna

Wróć do Motocykle 125 ccm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron