close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

REALNE prędkości 125-ek...

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: NIKT dodano: 18 sty 2019, 22:19

Zwlaszcza, ze masz 3 kolowca :D
Badz Wacpan wyrozumialy :)

Boso, ale w ostrogach.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 18 sty 2019, 23:56

tomcatek pisze:No tak. Emeryci mają łatwiej. ;)

Snajper pisze:Dokładnie - bo mają czas :). Pewnie jak zostanę emerytem też się stuninguję pojemnościowo w dół. Tylko czy naprawdę o to chodzi w jeździe motocyklem?

Ech, chłopaki bądżcie cicho bo ZUS się dowie i nam emerytom podkręci ;)
Hawk1985 pisze:Ja pragnę tylko niektórym przypomnieć ze nie macie monopolu na "motocyklizm" i dla każdego to co innego.
Bo jak dla mnie bardziej dorosłe jest świadome posiadanie większej mocy i użycie jej aby uniknąć niebezpiecznej sytuacji, niż liczenie że zawsze się będzie miało szczęście (bo jak nie ty to ktoś w ciebie).
Ale jak już wspomniałem to indywidualne podejście, jest takie powiedzenie rodem jeszcze chyba z czasów PRLu:
- Jeden woli jazdę turystyczną, drugi ogrodnika córki ;)

Zgadzam się w całości, choć z tym ogrodnikiem, to nie przesadzaj ;)
Jeżeli chcemy uprawiać turystykę motocyklową samotnie tylko z bagażem to da się na małych pojemnościach. Wraz z plecaczkiem przybywa również bagażu i wtedy rodzą się utrudnienia nie tylko z wyprzedzaniem. "Ładowność" małych pojemności to około 140 kg, czyli kufer + sakwy = 10kg + "kierownik" 90 kg = 100 kg + ciuchy, buty, kask i butelka wody = 110 kg namiot, kuchenka, jakiś prowiant, buty do tańca ;) ciuchy na zmianę i jakieś klucze i "klesmenta" wrazie "W" i mamy cały "tonaż" wykorzystany albo przekroczony. Objuczonym do granic możliwości motocyklem o małej pojemności w grupie motocykli o zróżnicowanej mocy jazda przestaje być przyjemna dla wszystkich. Viator miał pojemność 150 i był zrobiony żeby nie utrudniać jazdy w grupie. Samemu z bagażem dawał radę i to nie żle, ale kosztem spalania. Jak jechałem samotnie to wystarczało 2,8 - 3,0 litra. Ale jak Szubi prowadził (bo Szubi ma najlepszą nawigację, zawsze kończyliśmy jazdę w jakimś błocie :rotfl: ) to Viator palił 4,0 - 4,8 litra tyle co 600-tka _bezradny, a jednak nie mógł dać z siebie tyle co ona. Więc tu jest chyba to o czym napisał Hawk1985 :)
Gixer pisze: to chyba dlatego że nasza jazda na autostradzie wygląda tak że morphik jedzie swoim tempem a ja czekam na niego na bramkach _bezradny

Niech zgadnę kto płaci :rotfl:
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: tomcatek dodano: 19 sty 2019, 03:39

jędrek pisze:są ludzie co czerpią radość z jazdy skuterem lub motorowerem 50-tką a nawet jadąc rowerem :)

Ja się bawiłem przednio robiąc turystykę na motorowerze. Problemem było tylko że trasa Gdańsk - Warszawa zajmowała ponad 6h.

dziadek zbyszek pisze:"kierownik" 90 kg

Optymista
tomcatek
Forumowicz
 
Posty: 9
Rejestracja: 25 maja 2014, 22:57
Motocykl: Junak 901
Płeć: mężczyzna

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: Gixer dodano: 19 sty 2019, 09:10

Dziadku to jest oczywiste kto :rotfl:
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: Morph dodano: 19 sty 2019, 09:15

dziadek zbyszek pisze:...Niech zgadnę kto płaci :rotfl:

Zaraz widać doświadczenie życiowe :D
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1744
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: jacek.rc dodano: 19 sty 2019, 11:17

Hawk ,ty tak nie spinaj pośladów ...bo ci pęknie _boisie . Jeszcze mi zakaż pisania , potargaj prawko i strzel focha :foch: . Napisali ci ,że to jest właśnie takie forum dla Wszystkich ,a wywnętrzniać to się można na FŚM-ie gdzie się prawie nikt nie zna :motor: .
A , jeszcze paręnaście lat muszę pracować do emerytury :D .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2205
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: Snajper dodano: 20 sty 2019, 10:06

Hawk1985 pisze:Ja pragnę tylko niektórym przypomnieć ze nie macie monopolu na "motocyklizm" i dla każdego to co innego.
- Jeden pyrka 80km/h bo kręci się wkoło komina bocznymi drogami
- Inny jedzie 140 bo zasuwa na drugi koniec Europy
- Jeden pół dnia poleruje armaturę żeby zrobić 10km w weekend - tylko przy ładnej pogodzie
- Inny będzie ciorać motocyklem przez krzaki, wodę i błoto
- Jeden woli jazdę turystyczna
- Drugi sportową na torze
- Trzeci terenową
...

Bardzo mnie wku*wia jak ktoś twierdzi że wie co to "motocyklizm" i pisanie typu "do 125 trzeba dorosnąć" bo do indywidualna sprawa.
Bo jak dla mnie bardziej dorosłe jest świadome posiadanie większej mocy i użycie jej aby uniknąć niebezpiecznej sytuacji, niż liczenie że zawsze się będzie miało szczęście (bo jak nie ty to ktoś w ciebie).
Ale jak już wspomniałem to indywidualne podejście, jest takie powiedzenie rodem jeszcze chyba z czasów PRLu:
Jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki ;)


Bartku, ale ja nie twierdzę, ze jestem motonitą ;) . Jazda na motocyklach zwyczajnie sprawia mi przyjemność. Tak jak piszesz, każdego bawi coś innego. Jednego kręci pojemność, innego prędkość, a jeszcze innego zwinność 125-tek. Twoim zdaniem bardziej dorosłe jest posiadanie większej mocy :oklasky: ktoś inny twierdzi że do 125 tek trzeba dorosnąć :oklasky: Cała zabawa polega na tym, że pogadajmy sobie o tym, ale nie róbmy z tego tfu... polityki. Jak to było? Różnijmy się pięknie, bo wtedy na zlotach KCM będzie można pooglądać wiele różnych maszyn, a nie tylko jedynie słuszne marki i pojemności ;)
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: jacek.rc dodano: 20 sty 2019, 10:52

To może ja też wyjaśnię co w-g mnie znaczy dorosnąć do 125-tek . To nie ,że trzeba być kimś " lepszym " ,tylko że należy się pogodzić z tym z faktem , że nigdy mały motorek nie będzie brzmiał jak Harley ,nie będzie pędził jak ścig i nie będzie wzbudzał w innych motórzystach efektu " łaaał " :wielkieoczy: . Jak to do nas dotrze ,i nie będzie problemem , to już tylko pozostaje radość z jazdy .To forum to zlepek ludzi ,taka w mojej ocenie "sól ziemi " którzy w większości zaczynali podobnie i nie mają po latach problemu z tym , żeby na objazdówkę jechać razem , na swoich często już dorosłych motocyklach z tymi ,którzy zaczynają przygodę , lub z innych względów po prostu jeżdżą mniejszymi motorkami . To jest siłą i tego nie trzeba zmienić ( oczywiście to jest tylko moje skromne zdanie _bezradny ).
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2205
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 20 sty 2019, 12:50

jacek.rc pisze:To może ja też wyjaśnię co w-g mnie znaczy dorosnąć do 125-tek . To nie ,że trzeba być kimś " lepszym " ,tylko że należy się pogodzić z tym z faktem , że nigdy mały motorek nie będzie brzmiał jak Harley ,nie będzie pędził jak ścig i nie będzie wzbudzał w innych motórzystach efektu " łaaał " :wielkieoczy: . Jak to do nas dotrze ,i nie będzie problemem , to już tylko pozostaje radość z jazdy .To forum to zlepek ludzi ,taka w mojej ocenie "sól ziemi " którzy w większości zaczynali podobnie i nie mają po latach problemu z tym , żeby na objazdówkę jechać razem , na swoich często już dorosłych motocyklach z tymi ,którzy zaczynają przygodę , lub z innych względów po prostu jeżdżą mniejszymi motorkami . To jest siłą i tego nie trzeba zmienić ( oczywiście to jest tylko moje skromne zdanie _bezradny ).

Z pod plóra mi to wyjąłeś :oklasky:
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: pawelpluta dodano: 27 lip 2019, 22:47

A ja mam jedno pytanie. Moj KSL jedzie na trasie z predkoscią między 90 a 100 km/h wedlug licznika. Na obrotomierzu ma wtedy miedzy 6 a 7 tys obrotów, licznik ma maksymalnie 12 tys obrotów. Gaz odkręcony cały czas na fulla, mimo to na 5tym biegu obroty dalej nie pójdą.

A teraz pytanie. Czy tego typu jazda na 5tym biegu 90 do 100 km/h z manetķą odkreconą na full jest szkodliwe dla silnika ?
Awatar użytkownika
pawelpluta
Forumowicz
 
Posty: 11
Rejestracja: 28 kwie 2019, 14:12
Motocykl: Keeway Superlight 125
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Motocykle 125 ccm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron