close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

REALNE prędkości 125-ek...

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: jacek.rc dodano: 12 lip 2021, 20:35

Ponad 100 ,to nawet moją Shadowką nie jadę ,ludzie gdzie Wam się spieszy ??? . Natomiast 90 ,to najprzyjemniejsza prędkość jazdy na motocyklu i nie ważne czy za miastem ,czy w ... ;) .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2219
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: REALNE prędkości 125-ek...

Postautor: Berkut dodano: 19 cze 2023, 19:14

Romet K125FI ma prędkość max 96km/h przy fabrycznych zębatkach 15/43 , licznik pokazuje 109km/h.
Przy zębatkach 16/43 prędkość jest 103km/h -licznik pokazuje 115km/h.
Maksymalna prędkość będzie po zmianie zębatek na takie, że silnik nie będzie mógł wejść na obroty wyższe niż 8500RPM (jadąc po równej drodze bez wiatru na 5 biegu). Jak na razie prędkość jest ograniczona odcięciem zapłonu przy 9500-9700RPM (obrotomierz fabryczny pokazuje 8900-9000 rpm jako odcięcie zapłonu ) . Nie mierzyłem GPSem tylko metodą alternatywną .
Nie będę zgadywać jaka jest maksymalna prędkość , będę zmieniał zębatki to samo wyjdzie . Mnie mało interesuje jak szybko pojedzie Romet bo jeżdżę tak żeby mało palił, czyli poniżej maksymalnego momentu obrotowego mniej niż 6000RPM . Ale dla celów testowych sprawdzę czy jest próg 8500RPM jako max na innych przełożeniach .
Berkut
Forumowicz
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 cze 2023, 15:27
Motocykl: Romet K125FI
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Motocykle 125 ccm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron