close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: Gixer dodano: 30 sty 2018, 20:53

Może zależy od podejścia egzaminatora u mnie stwierdził że tamuje ruch i jestem zawalidrogą ;)

ale nie oszukujmy sie ..jak jest 50 a ktoś jedzie 30 to też dostaje białej gorączki.. _bezradny jeszcze pół biedy jak da sie wyprzedzić ale jak mam jechać za takim np 10 km to :wrr:
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: Morph dodano: 30 sty 2018, 22:25

jędrek pisze:...Jazda z prędkością 80 czy 70 km/h na drodze gdzie można jechać 90 to nie jest utrudnianie ruchu innym uczestnikom ruchu,jest wykroczeniem wtedy kiedy będziesz jechał zbyt wolno np;30km/h :) a na egzaminie jeżeli jedziesz za wolno gdzie można szybciej to jest jazda za mało dynamiczna :) :piwa:i wtedy egzaminator może Cie uwalić :mur:

Podałem wam art k.w więc nie ma co daremnie dyskutować _bezradny Nie ma tam napisane ,że 30 km/h czy 50 km/h tylko ,że utrudnia ,jak będzie za tobą korek bo jedziesz wolniej niż wszyscy to możesz za to dostać mandat jeżeli policjant tak uzna i tyle
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1750
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 30 sty 2018, 22:54

Morph pisze:Podałem wam art k.w więc nie ma co daremnie dyskutować Nie ma tam napisane ,że 30 km/h czy 50 km/h tylko ,że utrudnia ,jak będzie za tobą korek bo jedziesz wolniej niż wszyscy to możesz za to dostać mandat jeżeli policjant tak uzna i tyle

A to z linku od jędrka:
Warto pamiętać, że wykroczeniem jest również jazda z prędkością utrudniającą ruch innym kierującym. Takie zachowanie zagrożone jest mandatem w wysokości od 50 do 200 zł oraz dwoma punktami karnymi. Oznacza to, że poruszając się po drodze nie należy przekraczać dopuszczalnej prędkości, ale nie można również jechać zbyt wolno.[color=#FF0000][/color]
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: jędrek dodano: 30 sty 2018, 23:20

Napisałem przykładowo 30 km/h bo według mnie to utrudnianie ruchu innym pojazdom to jest jak będę jechał 10 km/h i w dodatku wężykiem utrudniając tym samym wyprzedzanie i to rozumiem jako utrudnianie a nie jak się jedzie 80 km/h bo wtedy to bym na mandaty nie zarobił :/ a co z ciągnikami rolniczymi pal licho te nowoczesne one jadą 60 km/h ale stary ursus :wielkieoczy: ale tutaj sprawę reguluje trochę inny przepis http://portalrolniczy.info/porady/12012 ... sy-drogowe i tu jest wszystko wyjaśnione co i jak :) oczywiście ja mam na myśli cały czas drogi krajowe wojewódzkie powiatowe i gminne ;)
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1243
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 31 sty 2018, 00:19

Morph pisze:,jak będzie za tobą korek bo jedziesz wolniej niż wszyscy to możesz za to dostać mandat jeżeli policjant tak uzna i tyle

Jeżeli policjant tak uzna to proszę nie przyjmować mandatu, powiadomić go że będziemy wnosić o sprawdzenie jego kompetencji i żeby sprawę skierował do sądu.

Na przykład ja jadę sobie 62 km/h za mną sznur samochodów które mogły by mnie wyprzedzić i pojechać z dozwoloną prędkością 90 km/h do czego mało kto się stosuje. Z przeciwka są przerwy że można by mnie wyprzedzić gdyby kierowcy jadący z przeciwka stosowali się do dopuszczalnej prędkości a nie darli 130 lub 140 km/h. Kto utrudnia?
Autobus nie spełniający dodatkowych warunków dopuszczających do ruchu drogowego może poruszać się z prędkością 80 km/h. Czy poza terenem zabudowanym gdzie obowiązuje dopuszczalna prędkość 90 km/h utrudnia ruch poruszając się z szybkością 80 km/h? Czy ustawodawca zaspał ustalając dopuszczalną prędkość dla takiego autobusu na 80 km/h? Autobus spełniający dodatkowe warunki dopuszczające do ruchu drogowego może poruszać się z prędkością 100 km/h, czyli na autostradzie i drodze szybkiego ruchu może być uznany za "zawalidrogę"? Chyba tu sami sobie utrudniamy nie zagłębiając się w przepisy Prawa o Ruchu Drogowym, a Policjanty to wykorzystują.
A miało być o prędkości przelotowej 125 ccm :D Ale dowiedliśmy że autobusu też nie warto kupować dla szybkości przelotowej ponad 100 km/h :D
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: jędrek dodano: 31 sty 2018, 01:29

Mnie kiedyś pan policjant z drogówki powiedział tak,to że tam stoi znak ograniczający prędkość 70 km/h nie oznacza wcale że tyle mam jechać bo równie dobrze mogę jechać tak jak dziadek zbyszek napisał 62 km/h a jak komuś za wolno :| no to już niestety ale jest jego problem ;p
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1243
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton 125 , Cruiser 250
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: Mist dodano: 31 sty 2018, 08:47

jędrek pisze:Mnie kiedyś pan policjant z drogówki powiedział tak,to że tam stoi znak ograniczający prędkość 70 km/h nie oznacza wcale że tyle mam jechać bo równie dobrze mogę jechać tak jak dziadek zbyszek napisał 62 km/h a jak komuś za wolno :| no to już niestety ale jest jego problem ;p

To taki znak nie pokazuje minimalnej dopuszczalnej prędkości? :D , bo zawsze tak żonie tłumaczę jak mówi że jadę za szybko :D
mist
"nie jest błędem zrobić błąd, błędem jest trwanie w błędzie"
Awatar użytkownika
Mist
Klubowicz
 
Posty: 888
Rejestracja: 20 gru 2015, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Junak M12, FLSTCI
Tel. kom.: 726230066
Płeć: mężczyzna
Wiek: 69

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: jacek.rc dodano: 31 sty 2018, 11:17

No rzeczywiście kolosalna nadinterpretacja przepisów _boisie . Do utrudniania można by najprędzej zaliczyć tak lubianą przez wielu jazdę środkiem drogi .Chociaż i tutaj zlikwidowano już dosyć dawno przepis dot. zajmowania miejsca na pasie ruchu . Bo mnie jeszcze uczono ,że należy się poruszać możliwie najbliżej prawej strony drogi ,ale tego już u nas ,w Czechach i na Słowacji niema ,w innych krajach mogą się doczepić .Fakt jest faktem ,że wiosny brakuje :swir: .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2215
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: Jack dodano: 31 sty 2018, 12:30

Mnie też uczono jazdy blisko prawej strony i przeżyłem wiele niebezpiecznych sytuacji na motorowerze i 125-tkach. Gdy zacząłem jeździć blisko środka sytuacja się zmieniła . Miałem miejsce na ewentualne manewry, a nie opcję do rowu. Teraz nadal jeżdżę środkiem, bo czuję się bezpieczniej, zwłaszcza w sytuacjach gdy ktoś włącza się do ruchu.
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2239
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Zmiana budżetowej 125tki na coś lepszego i takie tam...

Postautor: krzysieg dodano: 01 lut 2018, 19:12

Jadąc środkiem pasa większość traktuje Cię jako pełnoprawnego uczestnika drogi i wyprzedza tak samo jak samochód zjeżdżając na lewy pas.
W razie gdyby auto wyprzedzałoby nie zjeżdżając na lewy pas tylko środkiem drogi zachowując niebezpieczną odległość , można zjechać lekko w prawo
ale to są sekundy i trzeba by widzieć co się dzieje w lusterkach .
Co do motorka to myślałem nad junakiem 125 rs pro ale ma 3 wady : słaba dostępność części z tego co widzę ,problemy z szorującym łańcuchem o ślizg,
problemy z gaźnikiem - wiele osób musi zmieniać na inny .
Hyosung gt 125 jest lepszy jakościowo , bardziej mi się podoba z wyglądu a osiągi raczej takie same jak junak czyli 100km/h przelotowa a ok 120km/h
max . przy dobrych warunkach , dobrym stanie motocykla i gdy rider nie jest zbyt otyły ;)
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Motocykle 125 ccm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron