close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Nowa 125 dla roslego .. :)

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: beniamin82 dodano: 05 cze 2018, 23:07

Strzelam że nieszczelność w układzie dolotowym. Gdy silnik się nagrzeje nieszczelność zmniejsza się.

Jeśli nie to, to może też być luźna klema akumulatora lub jakiś styk stopki bocznej na przykład.

Powiedz mi, czy przy wyłączonym wyłączniku awaryjnym, kręci rozrusznik gdy naciśniesz rozruch?
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: fraszczu dodano: 05 cze 2018, 23:13

beniamin82 pisze:Powiedz mi, czy przy wyłączonym wyłączniku awaryjnym, kręci rozrusznik gdy naciśniesz rozruch?


Kurcze to bym musial sprawdzic, nie testowalem, ale nie wiem czy cos nie z elektryka wlasnie. Jest moment na tym filmiku jak mi gasnie i mimo ze nic nie robilem z kluczykiem sam mi sie wylaczyl na sekunde wyswietlacz po czym zaczal sie jakby resetowac jak przy wlaczeniu kluczyka na zaplon. Jutro rano przetestuje ten wylacznik awaryjny. Jakas nieszczelnosc kto wie czy tez nie jest heh. Jutro sie odezwe.
fraszczu
Forumowicz
 
Posty: 14
Rejestracja: 22 kwie 2018, 11:38
Motocykl: Honda SilverWing 600
Płeć: mężczyzna

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: fraszczu dodano: 06 cze 2018, 07:09

Jeśli chodzi o wyłącznik awaryjny to jak go wyłączę to zero reakcji jakby był wyłączony kluczyk no i myślę że działa to ok. Dzisiaj rano było to samo, więcej gazu i się wyłącza. Tak wogole trochę to wygląda jakby łapał lewe powietrze . Jak np. podgazuje na powiedzmy 5000 obr to trzymając cały czas manetkę w jednej pozycji te obroty sobie skaczą . W jednym momencie spada o 500 obr za chwilę znów wraca do tych 5000. Te obroty tak pływają mimo że manetkę trzymam w jednej pozycji. Najgorzej jak jest zimny, na nagrzanym lepiej chodzi ale też coś jest nie tak i te obroty też pływają a przy większej przygazowce i odpuszczeniu może zgasnac. Najgorzej jak startuje spod świateł a za mną samochody. Jedynka, dwójka, trójka za chwilę bach gaśnie a za mną samochody. Mega irytujące.
fraszczu
Forumowicz
 
Posty: 14
Rejestracja: 22 kwie 2018, 11:38
Motocykl: Honda SilverWing 600
Płeć: mężczyzna

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: beniamin82 dodano: 06 cze 2018, 08:11

Jedź na gwarancję i niech naprawiają.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: fraszczu dodano: 06 cze 2018, 09:39

No tak też zrobię tylko kurde muszę się męczyć przez jakiś czas bo nie mam kiedy odstawic ze względu na pracę . No pechowo żeby z nowym sprzętem się tak bawiic. Chińska myśl techniczna, no cóż cierp ciało co chciało. Będę reklamował. Żeby nie bylo że wszystko jest takie tragiczne. Naprawdę fajnie mi się jeździ, mało pali i mam nadzieję że po usunięciu tych usterek będę jeszcze zadowolony. Liczyłem kupując chińczyka na to że początki mogą być ciężkie.
fraszczu
Forumowicz
 
Posty: 14
Rejestracja: 22 kwie 2018, 11:38
Motocykl: Honda SilverWing 600
Płeć: mężczyzna

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: beniamin82 dodano: 06 cze 2018, 10:23

To sprawdź klemy akumulatora i czarny kabel masy czy jest dobrze przykręcony do ramy.

I dociągnij lekko śruby kolektora ssącego. Między gaźnikiem a cylindrem. Zrób to delikatnie, żeby nie zerwać gwintu bo to aluminum.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Nowa 125 dla roslego .. :)

Postautor: fraszczu dodano: 12 cze 2018, 22:32

Jak by ktos byl ciekaw mojej przygody z chinczykiem, to moge napisac ze oddalem w sobote do naprawy. Dzisiaj zadzwonilem co i jak. Wstepnie dowiedzialem sie ze przyczyna jest uszkodzony iskrownik, jeszcze go nie wymienili ale mowia ze to to. Zobaczymy czy bedzie OK jak juz wymienia.
fraszczu
Forumowicz
 
Posty: 14
Rejestracja: 22 kwie 2018, 11:38
Motocykl: Honda SilverWing 600
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Motocykle 125 ccm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość