close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Jaki olej do 157 FMI

Re: Jaki olej do 157 FMI

Postautor: beniamin82 dodano: 11 kwie 2022, 15:21

Keeway RKS ma silnik klon z Suzuki GN. Trzeba by zobaczyć ile tam producent przewiduje. Ten silnik ma już normalny papierowy filtr oleju.
Silnik ten ma oznaczenie K157FMI nie 157FMI.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6680
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Jaki olej do 157 FMI

Postautor: krzysieg dodano: 03 maja 2022, 10:21

Wymieniłem wczoraj olej .
Nie wiem w jakiej pozycji się sprawdza poziom , gdy stoi na centralnej z podniesionym tyłem jest w połowie
a gdy coś podłoże pod przednie koło żeby stał równo to jest prawie max poziom i chyba tak jest prawidłowo ?
Trzeba też pamiętać o odpaleniu żeby olej się rozprowadził po silniku ,dopłynął do filtra ...
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Jaki olej do 157 FMI

Postautor: beniamin82 dodano: 03 maja 2022, 18:13

Poziom oleju sprawdza się siedząc na motocyklu. W sensie motocykl musi być wypoziomowany. Ja mam okienko, i zawsze kogos proszę żeby mi zobaczył...

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6680
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Jaki olej do 157 FMI

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 03 maja 2022, 19:07

beniamin82 przecież możesz wziąć lusterko i sam sobie zajrzeć :)

Ja mam taki sposób bo ja się nikogo nie dowołam :)
Na zimnym silniku, na równym terenie stawiam motocykl na stopce bocznej „kosie” i obchodzę z prawej strony motocykla. Przyklękał na prawe kolano i podpieram się prawą dłonią o grunt ( taki mam PESEL ;) ) lewą dłonią chwytam za prawą manetkę i przyciągam motocykl do siebie. W momencie gdy motocykl stoi bezwładnie to znaczy że jest w poziomie. Spoglądam w okienko i sprawdzam stan oleju. :)
Odchylam motocykl od siebie aż stanie na „kosie” i teraz zaczynają się schody, wstać trzeba :)
Powodzenia :)
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownikaOnline
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2226
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Jaki olej do 157 FMI

Postautor: krzysieg dodano: 04 maja 2022, 18:08

Ustawiłem motor na nóżce centralnej i podłożyłem deskę pod przednie koło tak aby oba były na tą samą wysokość podniesione -poziom prawie max .
Gdy normalnie stoi teraz z kołem tylnym nad ziemią poziom mam w połowie.
Każdy ma swoje sposoby,ważne żeby pamiętać że nawet na centralnej nie będzie dobrze wypoziomowany i źle będzie wskazywać.
W instrukcji nie ma mowy o tym ..
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Jaki olej do 157 FMI

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 04 maja 2022, 19:51

krzysieg pisze:Ustawiłem motor na nóżce centralnej i podłożyłem deskę pod przednie koło ….,
Każdy ma swoje sposoby,ważne żeby pamiętać że nawet na centralnej nie będzie dobrze wypoziomowany i źle będzie wskazywać.
W instrukcji nie ma mowy o tym ..


Musisz pamiętać żeby zabierać deskę ze sobą w trasę ;) Każdy sposób jest dobry jak się samemu go opracuje. :)
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownikaOnline
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2226
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Poprzednia

Wróć do Motocykle 125 ccm

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość