close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Problem z nowym Rometem Soft

Problem z nowym Rometem Soft

Postautor: feku2710 dodano: 26 sie 2018, 10:42

Witam szanownych forumowiczów chciałbym się Was poradzić ponieważ mam problem ze swoim nowym Softem 125 z tego roku na wtrysku otóż od czasu do czasu mam problemy z odpalaniem motor muszę dłużej kręcić przeważnie po zgaszeniu jak jest zagrzany i zaświeca mi się kontrolka check engine a po wyłączeniu zapłonu i ponownym włączeniu już się nie pojawia nie chce oddawac od razu na serwis bo facet powiedział żeby przyjechał przy 500 km a mam dopiero 100km zrobione może to jakaś błachostka jakaś śrubka luzna ? a może lepiej było kupić wersję starą na gazniku ?
I jeszcze jedno pytanie ostatnio jechałem krótką trasę tak z 6km w jedną stronę i gdy wracałem w połowie drogi zrobiłem przerwę 10 min następnie podczas jazdy przez jakieś 3 do 4 km jechałem na hamulcu trzymało tylne koło nie wiem dlaczego zorientowałem się dopiero przed domem jak po zwolnieniu z obrotów motocykl prawie staną czy mogłem przegrzać silnik ? bardzo proszę o odpowiedz pozdrawiam serdecznie
feku2710
Forumowicz
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2018, 10:26
Motocykl: Romet Soft 125
Płeć: mężczyzna

Re: Problem z nowym Rometem Soft

Postautor: Markossa dodano: 26 sie 2018, 11:03

Zawsze zapala się kontrolka silnika czy tylko czasami?
A przestanie całkiem odpalać to też będziesz czekał i turlał moto aż nabijesz 500 km licznikowe - moim zdaniem pojedz i sprawdź na serwis od tego jest gwarancja.
Sprawdź czy trzyma tylne koło - podnieś tył i na luzie pokręć kołem (może źle wyregulowany tylny hamulec albo jadąc naciskałeś na hamulec mimo woli)
A jak nie dawałeś na maksa manetkę sprawdzając osiągi to na 6 km silnik dopiero co nabrał swoją właściwą temperaturę.
Mam nadzieję, że stan oleju sprawdzasz tak dla zasady.
Awatar użytkownika
Markossa
Forumowicz
 
Posty: 43
Rejestracja: 11 lis 2017, 12:15
Lokalizacja: PIŁA
Motocykl: ZIPP RAVEN LUX
Tel. kom.: 531832646
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Problem z nowym Rometem Soft

Postautor: feku2710 dodano: 26 sie 2018, 13:04

Nie zapala się tylko czasami koło złapało po kilkukrotnym mocnym hamowaniu jak postawiłem na stopce bardzo cieżko się kręciło przycisnąłem hamulec kilka razy i puściło teraz już nie hamuje tylko jest taki minimalny opór ocieranie tarczy o klocki
Nie dawałem na maksa bo motor jest na dotarciu staram sie jezdzic ze zmiennymi obrotami nie za wysoko ale tez nie za nisko żeby go nie zamulić olej wymieniłem już po 30 km gdy zlałem fabryczny było w nim dużo opiłków stan jest
feku2710
Forumowicz
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2018, 10:26
Motocykl: Romet Soft 125
Płeć: mężczyzna

Re: Problem z nowym Rometem Soft

Postautor: feku2710 dodano: 26 sie 2018, 13:06

Raz miałem tak że nie chciał zapalić dopiero jak wyłączyłem i włączyłem zapłon kilka razy to odpalił
feku2710
Forumowicz
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2018, 10:26
Motocykl: Romet Soft 125
Płeć: mężczyzna

Re: Problem z nowym Rometem Soft

Postautor: Markossa dodano: 26 sie 2018, 17:25

feku2710 pisze:ocieranie tarczy o klocki


Fakt moje przeoczenie teraz nowy ma już tarczę z tyłu czyli pewnie i zbiorniczek na płyn.
Najczęstszą przyczyną blokowania koła na tarczy może być:
- źle spasowane klocki hamulcowe w obejmie (a może brak smaru lub trochę inne zabrudzenia od stania)
- przygięty, załamany przewód elastyczny od hamulca
- pompa płynu hamulcowego (czyli jej uszkodzenie)

Jeśli lubisz majsterkować i wiesz jak to robić przy moto to zdejmij klocki - oczyść, nasmaruj gdzie trzeba, sprawdź czy pracuje cylinderek na zdjętych klockach (uwaga pierw cylinderek wepchnij zanim pod pompujesz bo wypadnie).
Ale jak nie chcesz się brudzić, nie masz praktyki lub narzędzi to odwiedź serwis - to Twoje zdrowie i życie układ hamulcowy.

A co do silnika jak to powiedział mój mechanik - jak jest olej w silniku i nie palisz gumy przez 15 minut na postoju to silnika nie da się zajechać podczas jazdy (chyba ze w korku katując na 9000 obr/min).
Co do kontroli silnika - całkiem możliwe, ze nie styka coś na łączach ale to raczej kwestia diagnozy w warsztacie a nie zgadywanie - chyba że masz czas i chęci rozbierać moto :)
Awatar użytkownika
Markossa
Forumowicz
 
Posty: 43
Rejestracja: 11 lis 2017, 12:15
Lokalizacja: PIŁA
Motocykl: ZIPP RAVEN LUX
Tel. kom.: 531832646
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Problem z nowym Rometem Soft

Postautor: feku2710 dodano: 26 sie 2018, 18:10

W wolnej chwili zajrzę do hamulców na razie jest dobrze od dwóch dni może to wszystko musi się dotrzeć i ułożyć dzięki za radę uspokoiłeś mnie troche z tym silnikiem miałem jedną śrubkę poluzowaną przy filtrze powietrza a do niej podłączona jest masa nie wiem po co ale wątpie żeby to było przyczyną jak będzie się pojawiać dalej błąd to oddam na serwis
feku2710
Forumowicz
 
Posty: 4
Rejestracja: 26 sie 2018, 10:26
Motocykl: Romet Soft 125
Płeć: mężczyzna

Re: Problem z nowym Rometem Soft

Postautor: Markossa dodano: 26 sie 2018, 18:21

I dla pewności sprawdzaj dokręcenie klem do akku - te śrubki lubią się luzować od drgań - niby wszytko działa a problem z uruchomieniem czasami występuje.
Sam kiedyś myślałem że to przekaźnik rozrusznika lub rozrusznik - a to luźne kabelki.
Awatar użytkownika
Markossa
Forumowicz
 
Posty: 43
Rejestracja: 11 lis 2017, 12:15
Lokalizacja: PIŁA
Motocykl: ZIPP RAVEN LUX
Tel. kom.: 531832646
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Problem z nowym Rometem Soft

Postautor: Jack dodano: 27 sie 2018, 10:49

Miałem softa, ale wersję z gaźnikiem. Niestety nie pomogę, gdyż przez dwa lata poza zgubieniem blokady kierownicy nic się nie działo. Był i podobno jest przez kolejne lata nie do zajechania. Prawdopodobnie po wejściu ustawy 125 jakość spadła, za to cena poszła w górę. Też uważam że powinieneś jechać prosto do serwisu. Zapłaciłeś za nowy motocykl, więc wszystko musi działać.
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2234
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Problem z nowym Rometem Soft

Postautor: NIKT dodano: 27 sie 2018, 13:08

Trzymanie tylnego hamulca może też być spowodowane zbyt dużą ilością płynu hamulcowego w zbiorniczku.

Uważam, że skoro jest na gwarancji to odstawił bym do serwisu - wymienił usterki jakie występują i miał w nosie samodzielne dochodzenie do przyczyny występujących problemów :)
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34


Wróć do Romet

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron