close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Superlight - gaśnie po zejściu z obrotów

Re: Superlight - gaśnie po zejściu z obrotów

Postautor: jacek.rc dodano: 21 maja 2018, 11:06

Jak wtrysk to _bezradny .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2205
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: Superlight - gaśnie po zejściu z obrotów

Postautor: beniamin82 dodano: 21 maja 2018, 12:37

jacek.rc pisze:Jak wtrysk to _bezradny .


Przecież tam też jest przepustnica...nie wiem czy można ją podciągnąć lekko nie zaglądałem do nich jeszcze.
Ale wolne obroty podnosiło sięprzecież "skracaniem" linki gazu
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Superlight - gaśnie po zejściu z obrotów

Postautor: Rogusi dodano: 21 maja 2018, 15:41

Jestem już po przeglądzie. Jak wracałem nim to czułem jak by to nie był ten sam motocykl. Ustawiono zawory, sprzęgło , gaz, łańcuch i teraz jest o wiele lepiej niż było na początku. I nie gaśnie..... .
Rogusi
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:40
Motocykl: keeway superlight 125
Płeć: mężczyzna

Re: Superlight - gaśnie po zejściu z obrotów

Postautor: Mist dodano: 21 maja 2018, 18:34

Rogusi pisze:Jestem już po przeglądzie. Jak wracałem nim to czułem jak by to nie był ten sam motocykl. Ustawiono zawory, sprzęgło , gaz, łańcuch i teraz jest o wiele lepiej niż było na początku. I nie gaśnie..... .

To gratulacje :oklasky: i ciesz się jazdą :D
mist
"nie jest błędem zrobić błąd, błędem jest trwanie w błędzie"
Awatar użytkownika
Mist
Klubowicz
 
Posty: 888
Rejestracja: 20 gru 2015, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Junak M12, FLSTCI
Tel. kom.: 726230066
Płeć: mężczyzna
Wiek: 69

Re: Superlight - gaśnie po zejściu z obrotów

Postautor: paweljunkers dodano: 21 maja 2018, 22:02

U mnie nie ma regul.przepustnicy ale jest dysza lewego powietrza,które mozna doprowadzic za przepustnice.
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Superlight - gaśnie po zejściu z obrotów

Postautor: paweljunkers dodano: 22 maja 2018, 16:40

Obrazek

Wysłane z mojego SM-T230 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Superlight - gaśnie po zejściu z obrotów

Postautor: Rogusi dodano: 23 maja 2018, 05:10

Teraz po ustawieniu zaworów silnik nie trzęsie jak wyprzedzam i mam blisko 6000 obrotów.
Rogusi
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:40
Motocykl: keeway superlight 125
Płeć: mężczyzna

Re: Superlight - gaśnie po zejściu z obrotów

Postautor: Jacol222 dodano: 22 maja 2019, 18:12

Heyka. To dobry temat na podzielenie się problemem po zakupie mojego Superlighta. Kupiłem uzywke w marcu b. r. Rocznik 2014... I minimalny stan licznika czyli e niecałe 800 km. Wersja w połysku i chromami.
Z uwagi na to że motocykl był w prawie salonowym stanie nie zastanawiałem długo i wziąłemgo od razu.
Na placu zapala, jeździł.. Oki.
Problem się pojawił po dobrym rozgrzaniu silnika.... A mianowicie gaśniecie. Wyraźne wypadanie zapłonu..na wolnych obrotach. Jeśli wypadł 2 x pod rząd to gasl. Pierwsze co, to manipulacja śruba wolnych obrotów... Pomagało na chwilę... Hihi i w końcu nagle na wolnych wzrósł do 6000 obr. I tak śruba w te i spowrotem. Następnego dnia czyszczenie gaźnika.... Syfu nie było.. Lekki nalot w komorze plywakowej. Po montażu.. Niewiele pomogło...Uruchamianie na zimno... O zgrozo 20 min gazowania manetka żeby na ssaniu choć trochę trzymał obroty. Dopiero wykrecanie śruby mieszanki spowodowało lepsza pracę na wolnych. Zmieniłem świece na nową..... Ale problem dalej pozostaje... Jeżdżenie po parkingu.. Spoko. Ale jadąc drogami... Gaz.. Hamowanie silnikiem.. Sprzęgło i... Gaśnie. Gaśnie i gaśnie. I najczęściej trudno go potem uruchomić. Pozostałe objawy to szarpanie, czkawka przy stałej predkosci i kaszel z rury przy hamowaniu silnikiem..... No cosh...kolor świecy pokazał co jest... Biała.. Okazało się że iglica była opuszczona... Zawleczka na 4 rowku. Podniosłem ja na 2 rowek. Od razu, wszystko się uspokoilo. Chodził równo bez wypadania zapłonu. Zapalanie.. Super. Jedzie przyjemniej, nic nie szarpie. Wszystko okok.
Po miesiącu... Kurde... Znów gaśniecie na skrzyżowaniach. Lecz trochę inaczej. Po wscisnieciu sprzęgła za niskie ogroty.... I czasem zgasł. Po ok 30 sekundach obroty stopniowo się podwyzszaly do normy. Trza było przegazowywac delikatnie by nie gasl. Dalsze próby regulacji gaźnika nic nie dawały. Ale dzięki Benjaminowi (chwała mu za to)... Sprawdźilem zawory. Przebieg wtedy ok 1600 km. Zawór ssący podparty. Ustawiłem zgodnie z manualem Benjamina 0,08 na obu zaworach. Teraz słychać klepanie.... Ale nie ten motocykl. Wszystkie problemy zniknęły. Zapala na zimno na pół ssaniu albo bez, i trzyma obroty.
Teraz gaźnik jest ustawiony tak: iglica na drugim od dołu, śruba mieszanki na 0,5 obrotu. Kolor świecy, brązowo szary.. (chyba, bo chłop z kolorami to... Wiadomo).
A więc.. Zeszły się dwa problemy.. Ustawienie gaźnika oraz zaworów.
Przejechałem od ustawienia ok 400 km... I nie zgasł ani razu.
Pozdrawiam wszystkich, Jacek :)
Jacol222
Forumowicz
 
Posty: 32
Rejestracja: 25 kwie 2019, 10:49
Lokalizacja: Chorzów
Motocykl: Keeway Superlight
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Superlight - gaśnie po zejściu z obrotów

Postautor: paweljunkers dodano: 22 maja 2019, 19:10

Przeważnie tak jest że gdy kłopoty zaczynają się przy rozgrzanym silnikiu to 99% zawory. Dopiero później szukamy w elektryce i gazniku. Benio sprytny jest zawsze coś podpowie, ale i forumowicze niemałą wiedzę i doświadczenie mają - czasem się z Ciebie poleją ale w końcu pomogą :oklasky:
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Superlight - gaśnie po zejściu z obrotów

Postautor: Rogusi dodano: 31 sie 2022, 20:00

Hej. U mnie pojawiło się gaśnięcoe na wolnych obrotach i czasem nie równa praca na wolnych obrotach. Zawory ustawione. Sprawdziłem błędy w komputerze i wyskoczyło mi że problem się pojawia z cewkę zapłonową. Sprawdziłem jakie objawy ma uszkodzona cewka zapłonowa i okazało się że identyczne. Wymieniłem cewkę i świecę i wszystko minęło.

Wysłane z mojego SM-N986B przy użyciu Tapatalka
Rogusi
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 20 maja 2018, 05:40
Motocykl: keeway superlight 125
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Keeway

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość