close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

KEEWAY 125

KEEWAY 125

Postautor: jacek.rc dodano: 17 sie 2012, 21:11

Witam i o pomoc pytam!!!
Od wczoraj mam KEEWAYA125,to mój drugi motocykl po ponad 20 latach.Poprzednio miałem ETZ 250 i trochę wypadłem z obiegu.
Mam dlatego kilka pytań :pliz: (przynajmniej na razie):
1 Wczoraj,jak wracałem z salonu,to silnik pracował jakby był przelany.Po przeczytaniu instrukcji okazało się,że toto ma ssanie (w salonie nie powiedzieli _bezradny ).Przełącznik ssania jest przy gaźniku(strasznie dupiaty dostęp)i ma 3 pozycje :górna,środkowa i dolna.W-g instrukcji górna to ssanie załączone ,ale potem w-g instr. jest pokazane wył. na dół a nie wiem czy na środek,czy na sam dół?
2 Z dołu komory pływakowej jest poprowadzony wężyk,z którego kapie benzyna. Jest tam taka śruba,którą dokręciłem,bo miała luz i nie wiem czy mogłem?Czy to nie jest jakieś odpowietrzenie?
3 Jak mocno powinien być naciągnięty łańcuch? Mój jest mocno luźny i aż go słychać jak jadę.
Z góry dziękuję za pomoc :dzieki:
Pozdrawiam jacek :chopper:
Ostatnio zmieniony 02 mar 2014, 17:02 przez jacek.rc, łącznie zmieniany 1 raz
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2205
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

KEEMWAY 125

Postautor: beniamin82 dodano: 17 sie 2012, 21:28

jacek.rc pisze:1 Wczoraj,jak wracałem z salonu,to silnik pracował jakby był przelany.Po przeczytaniu instrukcji okazało się,że toto ma ssanie (w salonie nie powiedzieli _bezradny ).Przełącznik ssania jest przy gaźniku(strasznie dupiaty dostęp)i ma 3 pozycje :górna,środkowa i dolna.W-g instrukcji górna to ssanie załączone ,ale potem w-g instr. jest pokazane wył. na dół a nie wiem czy na środek,czy na sam dół?


Jeżeli jest tak jak było w moim romecie 125 to jest jeszcze półssanie, ustawienie środkowe.
Ja odpalałem na włączonym ssaniu i po 15-20sekundach włączałem na półssanie, a po 1km całkiem do dołu.

Jeżeli masz kiepskie dojście i nie lubisz sie gimnastykować podczas jazdy, a masz trochę szczęścia to na przełączniku ssania będzie miejsce na linkę.
Pewnie w serwisie da się dokupić i zamontować.

jacek.rc pisze:2 Z dołu komory pływakowej jest poprowadzony wężyk,z którego kapie benzyna. Jest tam taka śruba,którą dokręciłem,bo miała luz i nie wiem czy mogłem?Czy to nie jest jakieś odpowietrzenie?


Jak przykręciłeś i nie kapie to zrobiłeś dobrze. To jest wężyk do spuszczania benzyny na zimę (podobno niektórzy zostawiają gaźnik suchy)

jacek.rc pisze:3 Jak mocno powinien być naciągnięty łańcuch? Mój jest mocno luźny i aż go słychać jak jadę.


Nie wiem jak instrukcja keewaya podaje, ale z tego co mi jeszcze dziadek mówił to 1,5cm do 3cm. od masymalnego dolnego do maksymalnego górnego.
ale motocykl nie może być na stopce centralnej, oraz musi być pod obciążeniem roboczym, czyli że musisz na nim siedzieć.. :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

KEEMWAY 125

Postautor: krysz dodano: 17 sie 2012, 21:29

Ssanie; dźwignia w dół - wyłączone, poz. środkowa to tzw. półssanie, góra - pełne.
Ten wężyk służy do spuszczania paliwa z komory pływakowej. Po dokręceniu śruby powinno przestać wypływać.
Luz łańcucha 1,5-2 cm w połowie między zębatkami z tyłkiem na siodełku.
Te i inne informacje znajdziesz na tym forum, poszukaj.
...a i smaruj łańcuch :)) (uśmieszek, bo ostatnio trzeba było pewnego kolegę długo przekonywać). Hipolem.

ups... widzę, ze beniamin mnie ubiegł :)
"Nieważne jaki masz motocykl, ważne gdzie nim byłeś"
http://chomikuj.pl/krysz2/Podr*c3*b3*c5 ... uiser*27em
Awatar użytkownika
krysz
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 21 cze 2011, 21:52
Lokalizacja: Łosice
Motocykl: Imperiale, Cruiser, Monkey
Tel. kom.: 602433923
Płeć: mężczyzna

KEEMWAY 125

Postautor: jacek.rc dodano: 17 sie 2012, 21:41

Dzięki.
Też tak myślałem-brałem to na tzw.chłopski rozum.Z tym wężykiem nie byłem pewien,dzisiaj zrobiłem 100 km a z baku wyszło :wnerw: ,że aż boli.
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2205
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

KEEMWAY 125

Postautor: mike_russ dodano: 17 sie 2012, 21:51

Nie powinno wyjść więcej jak około 3 litrów/100km, biorąc pod uwagę, że jest to motorek ze słabym silnikiem jak na jego masę i opór powietrza.
Awatar użytkownika
mike_russ
Sympatyk
 
Posty: 2120
Rejestracja: 12 sie 2009, 22:25
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Zipp Raven "Dzikus"
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 13140250
Wiek: 41

KEEMWAY 125

Postautor: beniamin82 dodano: 17 sie 2012, 22:00

mike_russ pisze:Nie powinno wyjść więcej jak około 3 litrów/100km, biorąc pod uwagę, że jest to motorek ze słabym silnikiem jak na jego masę i opór powietrza.


Tyle że jemu wykapało przez ten wężyk z dołu gaźnika...
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

KEEMWAY 125

Postautor: jacek.rc dodano: 17 sie 2012, 22:09

Zużycie prognozowałem po wskazaniu stanu paliwa,ale nie wiem ile wyciekło a ile spalił.Dopiero teraz jak pozakręcałem tą śrubę to zobaczę,chociaż to i tak na dotarciu i przed regulacjami.W przyszłym tygodniu jak przejadę jeszcze 200-300 km to jadę na przegląd. :chopper:

-- EDYTOWANY Dzisiaj, 21:33 --

Dzisiaj przejechałem prawie 200km :)) ,paliwa wyszło z baku niecałe 5l :_hura" .Wczoraj przez ten niedokręcony spust paliwa poszło 5 na100,ale widocznie"czopek" chciał być oblany :-) ."Czopek",to zdrobnienie od małego chopera,ale po dłuższym przebywaniu w siodle podobnie wchodzi w d.... :wielkieoczy: .Motorek chodzi fajnie,chociaż zawory trochę dzwonią,ale po niedzieli pierwszy przegląd i ten łańcuch już dwa razy naciągany,a znowu jest luźny :evil:.
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2205
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

KEEMWAY 125

Postautor: vicary25 dodano: 19 sie 2012, 22:37

Też mam superlighta bardzo fajne motorki nic mi się w nim nie dzieje łańcuch cały czas naciągnięty i spalanie bardzo małe polecam
Awatar użytkownika
vicary25
Forumowicz
 
Posty: 39
Rejestracja: 01 cze 2012, 11:42
Motocykl: Keeway Superlight 125
Tel. kom.: 785612985
Płeć: mężczyzna

KEEMWAY 125

Postautor: jacek.rc dodano: 22 sie 2012, 21:03

Witam po krótkiej przerwie :tango: .
Jutro jadę czopkiem na pierwszy przegląd.Trzy setki wykręciłem przez pierwsze cztery dni i w poniedziałek chciałem się umówić na przegląd a tu terminy z kosmosu :wnerw: po wielkim plissss wypadło na czwartek.
W motorku trzeba wyregulować zaworki,nie wiem co z tym łańcuchem bo jest luźny już po kilkudziesięciu km.
chyba rzeczywiście dodają gumy do stali ;-). I nie wiem czy to feler czy urok,ale przy puszczaniu sprzęgła słychać taki metaliczny chrobot ?? ,nie zawsze.Ale jutro myślę,że się czegoś dowiem.Szkoda,że mam taki mały przebieg,bo odwiedził bym Was w górach stołowych bo to tylko 200 km ode mnie,może jeszcze będzie okazja :buttrock: :chopper2:
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2205
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

KEEMWAY 125

Postautor: foxmolder dodano: 23 sie 2012, 11:34

krysz pisze:...a i smaruj łańcuch :)) (uśmieszek, bo ostatnio trzeba było pewnego kolegę długo przekonywać).


Ale się udało. :D
---
foxmolder
Forumowicz
 
Posty: 844
Rejestracja: 01 lip 2012, 13:53
Motocykl: -
Płeć: mężczyzna
Wiek: 48

Następna

Wróć do Keeway

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron