close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Wydech

Re: Wydech

Postautor: robson dodano: 30 maja 2018, 15:05

mr999 pisze:orientuje się ktoś z Was czy taka modyfikacja jak na poniższym filmiku, wpływa negatywnie na motocykl?


Przerabiaj, trzeba będzie za jakiś czas mówić do Ciebie dużymi literami :D
robson
Forumowicz
 
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2016, 16:24
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Motocykl: Romet Z175 x2
Płeć: mężczyzna

Re: Wydech

Postautor: Snajper dodano: 31 maja 2018, 01:45

Ta modyfikacja wpływa negatywnie nie na motocykl, tylko słuch.

Jeśli chcesz jeździć koło komina i się polansować, to fajna sprawa, ale jeśli zamierzasz jeździć gdzieś dalej, szybko pożałujesz przerabiania tłumika. Poza tym będziesz miał problem z namówieniem kolegów na wspólną jazdę, no i możesz wrócić do domu na lawecie, jeśli trafisz na upierdliwego policjanta.

Mnie osobiście najbardziej rozbawiła reklama korków do uszu dla motocyklistów, które (cytat): "nie zmieniają barwy dźwięku motocykla". Ludzie najpierw wybebeszają wydechy, a potem jeżdżą z korkami w uszach - mr999 wierz mi, nie warto.
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Wydech

Postautor: robson dodano: 31 maja 2018, 12:48

Zgadza się. Względnie optymalnie dobrany przelot, gdzie szum wiatru zagłuszy dźwięk, jest OK.

Nie można też jednak bagatelizować problemów z silnikiem, bo te mogą niestety wystąpić. Głównie z gaźnikiem. Po zrobieniu 100% przelotu należy bezwględnie ponownie przeregulować gaźnik. Pojęcie "wypluwania zaworów" może nie dosłowne ale jest prawdziwe. Po prostu można go urwać przy extremalnie źle wyregulowanym gaźniku.
robson
Forumowicz
 
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2016, 16:24
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Motocykl: Romet Z175 x2
Płeć: mężczyzna

Re: Wydech

Postautor: MARCIN M. dodano: 03 cze 2018, 19:27

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 7369043989
Jakbyś chciał znać więcej szczegółów mogę opisać co ma wydech w sobie ;). Co zrobiłem i czy lepiej czy gorzej . Moim zdaniem dużo lepiej . ;)
MARCIN M.
Forumowicz
 
Posty: 112
Rejestracja: 08 cze 2015, 18:19
Lokalizacja: Czarnowąsy pod Opolem
Motocykl: keeway superlight
Tel. kom.: 660948400
Płeć: mężczyzna
Wiek: 41

Re: Wydech

Postautor: $zymon dodano: 05 cze 2018, 17:45

Hej. MARCIN pewnie ze chcę wiedzieć co tam majstrowałes bo super brzmi ;) .
Pozdrawiam .
$zymon
Forumowicz
 
Posty: 37
Rejestracja: 02 mar 2018, 14:16
Motocykl: Keeway Superlight
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Poprzednia

Wróć do Keeway

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron