close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Czujnik stopki bocznej KSL

Czujnik stopki bocznej KSL

Postautor: mr999 dodano: 06 lip 2019, 22:39

Cześć wszystkim,
czy ktoś z Was może zdejmował czujnik stopki bocznej tak aby można było odpalić moto w rozłożonej pozycji?
Nie wystarczy benzyna we krwi, trzeba mieć też olej w głowie.
Awatar użytkownika
mr999
Forumowicz

Motocykl: Keeway Superlight 125

Re: Czujnik stopki bocznej KSL

Postautor: NIKT dodano: 06 lip 2019, 22:52

Ja w Cruiserze :D
Wystarczyło odkręcić śrubę, przekręcić blaszkę wciskającą wyłącznik o 180 stopni i przykręcić stopkę :D

Może masz tak samo ? Co Keeway to Keeway :D
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Kandydat

Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838

Postautor: paweljunkers dodano: 07 lip 2019, 09:49

Można wiedzieć po co ten zabieg?
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz

Motocykl: keeway cruiser 250

Postautor: Gixer dodano: 07 lip 2019, 11:27

paweljunkers pisze:Można wiedzieć po co ten zabieg?

Chociażby po to żeby odpalić moto podczas ubierania sie żeby silnik sie troche zagrzał
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Awatar użytkownika
Gixer
Klubowicz

Motocykl: Honda CBR

Postautor: paweljunkers dodano: 07 lip 2019, 13:42

Widzę dwa przeciwskazania, niektóre motocykle tego nie lubią. Przechylenia na bocznej stopce są dość duże i nie masz pewnosci czy nie nastąpi brak smarowania bo olej zleje sie na lewą cześć silnika. Wiele fajnych prawie nowych motocykli tak dokonało swego żywota. A po drugie pamięć tak pamięć , sam sie przekonałem bo tak zrobilem. I co ? po dwóch pięknych pokazach ruszania z spuszczoną kosą porzucilem ten pomysł _bezradny
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz

Postautor: Gixer dodano: 07 lip 2019, 13:55

czyli idąc Twoim tokiem myślenia ... motocykle sportowe i typowe torówki zacierają się częściej bo mają częste przechyły w prawo i w lewo i olej się odkłada ciągle na bokach i nie ma możliwosći bycia na swoim miejscu :roll:

Większość motocykli ma zabezpieczenie że po wbiciu jedynki na rozłożonej nóżce odcinają zapłon więc nie ma możliwości ruszenia z rozłożoną
Awatar użytkownika
Gixer
Klubowicz

Postautor: NIKT dodano: 07 lip 2019, 14:29

Gixer pisze: Chociażby po to żeby odpalić moto podczas ubierania sie żeby silnik sie troche zagrzał

Wychodzę z takiego samego założenia.

Mnie wkurzał dodatkowo fakt gaśnięcia motocykla 2-3 krotnie zanim wyjechałem z posesji (zamykanie garażu, zamykanie bramy, powrót po coś do garażu bo zapomniałem itd.) i wolę się ubierać stojąc jak moto "chodzi" niż siedząc bo trzeba go trzymać. Dla mnie zdrowszym jest dla silnika jak sobie pochodzi i "złapie temperaturę", a na pewno nie zaszkodzi bo to takie same warunki jak stanie na czerwonym świetle.

Jedyne co przemawia przeciw to możliwość zapomnienia o stopce, ale pierwsze co robię siadając na moto to odruchowo ją składam. W Suzi czujnik stopki działa tak jak pisze Gixer - gasi moto przy zapięciu biegu i myślę, że jest to standardem w nowych motocyklach.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Kandydat

Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838

Postautor: paweljunkers dodano: 07 lip 2019, 23:02

Gixer zgadzam się z Tobą i nie, czytasz nieuwaznie - piszesz większość motocykli bla bla bla tylko ze nr.999 ma chinczyka i.chce zdjąć jedyne zabezpieczenie przed sklerozą- szkoda by gość zrobił sobie krzywdę ;) Gdyby iść moim tokiem rozumowania to fakt moto pucowane w garażu i wyprowadzane w niedzielę na spacer a moto używane do codziennych dojazdów do pracy to to pierwsze wytrzyma dłuższej ;)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2019, 23:06 przez paweljunkers, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz

Postautor: Gixer dodano: 07 lip 2019, 23:06

paweljunkers pisze:Gixer zgadzam się z Tobą i nie, czytasz nieuwaznie - piszesz większość motocykli bla bla bla tylko ze nr.999 ma chinczyka i.chce zdjąć jedyne zabezpieczenie przed sklerozą- szkoda by gość zrobił sobie krzywdę ;)

przepraszam.. nie siedze w chińskiej myśli technologicznej aczkolwiek nie jest pierwszym ani ostatnim który ściąga to zabezpieczenie i jakoś inni żyją i krzywdy sobie nie robią ;) zresztą jak sie wywali to sie nauczy kose składać ;)

Gdyby iść moim tokiem rozumowania to fakt moto pucowane w garażu i wyprowadzane w niedzielę na spacer a moto używane do codziennych dojazdów do pracy to to pierwsze wytrzyma dłuższej

w sensie że co? pucujesz moto tylko na niedzielne wyjazdy czy jak? :]
Awatar użytkownika
Gixer
Klubowicz

Postautor: paweljunkers dodano: 07 lip 2019, 23:17

NIKT drogi ziomalu, miałem to samo. Jak ja się cieszyłem gdy moje moto gaworzylo do mnie gdy ja zakładałem resztę garderoby, oczywiście do momentu tych dwu popisów z rozłożaną kosą. Po prostu sa motocykle ,które nie lubią rozgrzewania na stopce bocznej i nie nadają się do stundu bo.sie szybko kończą. A ja nie wiem jak jest u mnie
ryzykować nie będę, okraczam moto i resztę garderoby wkładam jak ten się grzeje i pierwsze km.nie pałuję.No ze chyba mamy centralna to juz luksus :-)
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz

Następna

Wróć do Keeway