close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Czujnik stopki bocznej KSL

Czujnik stopki bocznej KSL

Postautor: mr999 dodano: 06 lip 2019, 22:39

Cześć wszystkim,
czy ktoś z Was może zdejmował czujnik stopki bocznej tak aby można było odpalić moto w rozłożonej pozycji?
mr999
Forumowicz
 
Posty: 83
Rejestracja: 27 maja 2018, 21:12
Motocykl: keeway
Płeć: mężczyzna
Wiek: 31

Re: Czujnik stopki bocznej KSL

Postautor: NIKT dodano: 06 lip 2019, 22:52

Ja w Cruiserze :D
Wystarczyło odkręcić śrubę, przekręcić blaszkę wciskającą wyłącznik o 180 stopni i przykręcić stopkę :D

Może masz tak samo ? Co Keeway to Keeway :D
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Czujnik stopki bocznej KSL

Postautor: paweljunkers dodano: 07 lip 2019, 09:49

Można wiedzieć po co ten zabieg?
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Czujnik stopki bocznej KSL

Postautor: Gixer dodano: 07 lip 2019, 11:27

paweljunkers pisze:Można wiedzieć po co ten zabieg?


Chociażby po to żeby odpalić moto podczas ubierania sie żeby silnik sie troche zagrzał
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Czujnik stopki bocznej KSL

Postautor: paweljunkers dodano: 07 lip 2019, 13:42

Widzę dwa przeciwskazania, niektóre motocykle tego nie lubią. Przechylenia na bocznej stopce są dość duże i nie masz pewnosci czy nie nastąpi brak smarowania bo olej zleje sie na lewą cześć silnika. Wiele fajnych prawie nowych motocykli tak dokonało swego żywota. A po drugie pamięć tak pamięć , sam sie przekonałem bo tak zrobilem. I co ? po dwóch pięknych pokazach ruszania z spuszczoną kosą porzucilem ten pomysł _bezradny
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Czujnik stopki bocznej KSL

Postautor: Gixer dodano: 07 lip 2019, 13:55

czyli idąc Twoim tokiem myślenia ... motocykle sportowe i typowe torówki zacierają się częściej bo mają częste przechyły w prawo i w lewo i olej się odkłada ciągle na bokach i nie ma możliwosći bycia na swoim miejscu :roll:

Większość motocykli ma zabezpieczenie że po wbiciu jedynki na rozłożonej nóżce odcinają zapłon więc nie ma możliwości ruszenia z rozłożoną
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Czujnik stopki bocznej KSL

Postautor: NIKT dodano: 07 lip 2019, 14:29

Gixer pisze: Chociażby po to żeby odpalić moto podczas ubierania sie żeby silnik sie troche zagrzał


Wychodzę z takiego samego założenia.

Mnie wkurzał dodatkowo fakt gaśnięcia motocykla 2-3 krotnie zanim wyjechałem z posesji (zamykanie garażu, zamykanie bramy, powrót po coś do garażu bo zapomniałem itd.) i wolę się ubierać stojąc jak moto "chodzi" niż siedząc bo trzeba go trzymać. Dla mnie zdrowszym jest dla silnika jak sobie pochodzi i "złapie temperaturę", a na pewno nie zaszkodzi bo to takie same warunki jak stanie na czerwonym świetle.

Jedyne co przemawia przeciw to możliwość zapomnienia o stopce, ale pierwsze co robię siadając na moto to odruchowo ją składam. W Suzi czujnik stopki działa tak jak pisze Gixer - gasi moto przy zapięciu biegu i myślę, że jest to standardem w nowych motocyklach.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Czujnik stopki bocznej KSL

Postautor: paweljunkers dodano: 07 lip 2019, 23:02

Gixer zgadzam się z Tobą i nie, czytasz nieuwaznie - piszesz większość motocykli bla bla bla tylko ze nr.999 ma chinczyka i.chce zdjąć jedyne zabezpieczenie przed sklerozą- szkoda by gość zrobił sobie krzywdę ;) Gdyby iść moim tokiem rozumowania to fakt moto pucowane w garażu i wyprowadzane w niedzielę na spacer a moto używane do codziennych dojazdów do pracy to to pierwsze wytrzyma dłuższej ;)
Ostatnio zmieniony 07 lip 2019, 23:06 przez paweljunkers, łącznie zmieniany 1 raz
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Czujnik stopki bocznej KSL

Postautor: Gixer dodano: 07 lip 2019, 23:06

paweljunkers pisze:Gixer zgadzam się z Tobą i nie, czytasz nieuwaznie - piszesz większość motocykli bla bla bla tylko ze nr.999 ma chinczyka i.chce zdjąć jedyne zabezpieczenie przed sklerozą- szkoda by gość zrobił sobie krzywdę ;)


przepraszam.. nie siedze w chińskiej myśli technologicznej aczkolwiek nie jest pierwszym ani ostatnim który ściąga to zabezpieczenie i jakoś inni żyją i krzywdy sobie nie robią ;) zresztą jak sie wywali to sie nauczy kose składać ;)

Gdyby iść moim tokiem rozumowania to fakt moto pucowane w garażu i wyprowadzane w niedzielę na spacer a moto używane do codziennych dojazdów do pracy to to pierwsze wytrzyma dłuższej


w sensie że co? pucujesz moto tylko na niedzielne wyjazdy czy jak? :]
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Czujnik stopki bocznej KSL

Postautor: paweljunkers dodano: 07 lip 2019, 23:17

NIKT drogi ziomalu, miałem to samo. Jak ja się cieszyłem gdy moje moto gaworzylo do mnie gdy ja zakładałem resztę garderoby, oczywiście do momentu tych dwu popisów z rozłożaną kosą. Po prostu sa motocykle ,które nie lubią rozgrzewania na stopce bocznej i nie nadają się do stundu bo.sie szybko kończą. A ja nie wiem jak jest u mnie
ryzykować nie będę, okraczam moto i resztę garderoby wkładam jak ten się grzeje i pierwsze km.nie pałuję.No ze chyba mamy centralna to juz luksus :-)
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Następna

Wróć do Keeway

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron