close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Nagar z silnika

Re: Nagar z silnika

Postautor: Cartman dodano: 17 paź 2015, 11:54

garfik pisze:Szron! Taki, jak Dziadek Mróz na szybach maluje...


Masz racje tak maluje szron ALE to jest tylko na jednym reflektorze :)
Cartman
Awatar użytkownika
Cartman
Forumowicz
 
Posty: 120
Rejestracja: 06 sie 2015, 19:52
Lokalizacja: Birmingham
Motocykl: Sky Jet sj125-21
Tel. kom.: 123456789
Płeć: mężczyzna
Komunikator: cartmanekk@tlen.pl
Wiek: 46

Re: Nagar z silnika

Postautor: Cartman dodano: 17 paź 2015, 11:55

Romas pisze:Mi to wygląda jak mini pęknięcia. Chyba że jest to jeszcze jakieś robactwo


Ciepło.....
Cartman
Awatar użytkownika
Cartman
Forumowicz
 
Posty: 120
Rejestracja: 06 sie 2015, 19:52
Lokalizacja: Birmingham
Motocykl: Sky Jet sj125-21
Tel. kom.: 123456789
Płeć: mężczyzna
Komunikator: cartmanekk@tlen.pl
Wiek: 46

Re: Nagar z silnika

Postautor: bomakami dodano: 17 paź 2015, 12:24

Wracając do problemów z silnikiem.To białe to emulsja czyli olej z wodą.Silniki chłodzone powietrzem muszą mieć większe luzy na pierścieniach tłoka i jak silnik jest zimny to spaliny ,a z nimi para wodna przedostaje się do skrzyni korbowej i przez odmę z oparami oleju do filtra powietrza.Jak silnik się dobrze rozgrzeje to ten problem zniknie.Dodam jeszcze że przy niskich temperaturach i krótkich trasach ten problem będzie się nasilał.Wystarczy tylko kontrola oleju bagnetem ,bo w okienku po pewnym czasie nie widać.Pozdrawiam i szerokiej drogi.Karol
bomakami
Forumowicz
 
Posty: 95
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:04
Lokalizacja: ?winoujscie
Motocykl: kingway jl 150
Tel. kom.: 606382404
Płeć: mężczyzna
Wiek: 68

Re: Nagar z silnika

Postautor: Cartman dodano: 17 paź 2015, 12:59

bomakami pisze:Wracając do problemów z silnikiem.To białe to emulsja czyli olej z wodą.Silniki chłodzone powietrzem muszą mieć większe luzy na pierścieniach tłoka i jak silnik jest zimny to spaliny ,a z nimi para wodna przedostaje się do skrzyni korbowej i przez odmę z oparami oleju do filtra powietrza.Jak silnik się dobrze rozgrzeje to ten problem zniknie.Dodam jeszcze że przy niskich temperaturach i krótkich trasach ten problem będzie się nasilał.Wystarczy tylko kontrola oleju bagnetem ,bo w okienku po pewnym czasie nie widać.Pozdrawiam i szerokiej drogi.Karol


Dzieki Karol,juz wszystko jasne to wina za scisłych zaworow, no ale oryginalne ustawienie 1.5 na ssacym i 2 na wydechowym to chyba przesada.
Szef szefow i instrukcja(od 156 sinika a ja mam 157) proponuja 0.08,inny kolega duzo wiecej, wiec pojde na kompromis i dam 0.09 jak sie uda, pojezdze troche a potem zerkne do filtra a ze konstrukcja motoru jest taka ze zeby dostac sie do filtra musze sciagac bak wiec wtedy mam dostep do zaworow....
Dziś zloze bestie do kupy i bede cieszył sie tylko i wyłacznie jazda, zero grzebania...no moze tylko tylnia zebatka pojdzie pod noż i... tylni zacisk bo strasznie piszczy ale to pewnie wina klockow (chinskie) ...tu tez ciekawostka z przodu mam płyn hamulcowy dot4 a z tyłu dot 3 :swir: teoretycznie tak mam byc bo na zbiorniczku jest napisane uzywac dot3....no ale dot 4 jest lepszy i zastapił dot 3 nie kumam tego.
Cartman
Awatar użytkownika
Cartman
Forumowicz
 
Posty: 120
Rejestracja: 06 sie 2015, 19:52
Lokalizacja: Birmingham
Motocykl: Sky Jet sj125-21
Tel. kom.: 123456789
Płeć: mężczyzna
Komunikator: cartmanekk@tlen.pl
Wiek: 46

Re: Nagar z silnika

Postautor: Cartman dodano: 17 paź 2015, 13:13

Panowie tak patrzę na mój silnik i nie mam bagnetu.
No chyba ze miarka jest sruba do wlewu oleju.
Pozostaje mi tylko okienko :(
Cartman
Awatar użytkownika
Cartman
Forumowicz
 
Posty: 120
Rejestracja: 06 sie 2015, 19:52
Lokalizacja: Birmingham
Motocykl: Sky Jet sj125-21
Tel. kom.: 123456789
Płeć: mężczyzna
Komunikator: cartmanekk@tlen.pl
Wiek: 46

Re: Nagar z silnika

Postautor: bomakami dodano: 17 paź 2015, 13:35

W mim silniku JL150 z prawej strony od tyłu silnika była zakrętka do odkręcania palcami ido niej zamocowano bagnet.Czy ten silnik ma popychacze do zaworów? Jeżeli tak to luz na zaworach ustawiałem ssący 0,10 a na wydechowym 0,15 mm .Troszkę było je słychać,ale po rozgrzaniu silnika było dobrze.Teraz o świecy .Gdy silnik się rozgrzał to na wolnych obrotach kichał w gażnik,więc zwiększyłem przerwę na świecy z 0,7 na 0,9mm.I to na razie na tyle.W razie problemów coś doradzę.Swiecę mam taką jak podaje producent w instrukcji.Pozdrawiam .Karol
bomakami
Forumowicz
 
Posty: 95
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:04
Lokalizacja: ?winoujscie
Motocykl: kingway jl 150
Tel. kom.: 606382404
Płeć: mężczyzna
Wiek: 68

Re: Nagar z silnika

Postautor: Cartman dodano: 17 paź 2015, 14:13

bomakami pisze:W mim silniku JL150 z prawej strony od tyłu silnika była zakrętka do odkręcania palcami ido niej zamocowano bagnet.Czy ten silnik ma popychacze do zaworów? Jeżeli tak to luz na zaworach ustawiałem ssący 0,10 a na wydechowym 0,15 mm .Troszkę było je słychać,ale po rozgrzaniu silnika było dobrze.Teraz o świecy .Gdy silnik się rozgrzał to na wolnych obrotach kichał w gażnik,więc zwiększyłem przerwę na świecy z 0,7 na 0,9mm.I to na razie na tyle.W razie problemów coś doradzę.Swiecę mam taką jak podaje producent w instrukcji.Pozdrawiam .Karol


No dobra zerkne jeszcze raz bo wydaje mi się ze powinno coś być takiego....
Niestety jie mam instrukcji :(
Silnik ma łańcuszek raczej bo nie ma żadnej regulacji popychaczy ani z lewej ani z prawej.
Idę do garażu walczyć ;)
Cartman
Awatar użytkownika
Cartman
Forumowicz
 
Posty: 120
Rejestracja: 06 sie 2015, 19:52
Lokalizacja: Birmingham
Motocykl: Sky Jet sj125-21
Tel. kom.: 123456789
Płeć: mężczyzna
Komunikator: cartmanekk@tlen.pl
Wiek: 46

Re: Nagar z silnika

Postautor: bomakami dodano: 17 paź 2015, 14:28

Popychacze nie mają żadnej regulacji tylko nad zaworami jest śrubka z nakrętką,i to jest jedyna regulacja luzu zaworów.Natomiast są silniki które nie mają popychaczy i wtedy ustawia się mniejszy luz.Po nagrzaniu się silnika popychacze się wydłużają,dlatego luz musi być większy,Czy ten silnik ma wałek rozrządu w głowicy? Pozdrawiam .Karol
bomakami
Forumowicz
 
Posty: 95
Rejestracja: 18 cze 2010, 12:04
Lokalizacja: ?winoujscie
Motocykl: kingway jl 150
Tel. kom.: 606382404
Płeć: mężczyzna
Wiek: 68

Re: Nagar z silnika

Postautor: Cartman dodano: 17 paź 2015, 17:00

bomakami pisze:Popychacze nie mają żadnej regulacji tylko nad zaworami jest śrubka z nakrętką,i to jest jedyna regulacja luzu zaworów.Natomiast są silniki które nie mają popychaczy i wtedy ustawia się mniejszy luz.Po nagrzaniu się silnika popychacze się wydłużają,dlatego luz musi być większy,Czy ten silnik ma wałek rozrządu w głowicy? Pozdrawiam .Karol


Tak ma walek w głowicy i nawet znalazłem napinacz łańcuszka
Cartman
Awatar użytkownika
Cartman
Forumowicz
 
Posty: 120
Rejestracja: 06 sie 2015, 19:52
Lokalizacja: Birmingham
Motocykl: Sky Jet sj125-21
Tel. kom.: 123456789
Płeć: mężczyzna
Komunikator: cartmanekk@tlen.pl
Wiek: 46

Re: Nagar z silnika zagadka odpowiedz

Postautor: Cartman dodano: 17 paź 2015, 21:21

A wiec takie rzeczy potrafi zrobić PAJAK. Trzy dni zastanawiałem sie co to...dopiero czawartego zmontował konkretna siec..Chłopak dobrze kombinował ale nie wiedzieł ze porzez szybe nic nie wpadnie ha ha.
No i mam pasazera na gape :)
Cartman
Awatar użytkownika
Cartman
Forumowicz
 
Posty: 120
Rejestracja: 06 sie 2015, 19:52
Lokalizacja: Birmingham
Motocykl: Sky Jet sj125-21
Tel. kom.: 123456789
Płeć: mężczyzna
Komunikator: cartmanekk@tlen.pl
Wiek: 46

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne motocykle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron