close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Barton TZ 125 - większa zębatka zdawcza

Barton TZ 125 - większa zębatka zdawcza

Postautor: garfik dodano: 09 kwie 2016, 21:27

Jako, że tzw. sytuacja rodzinna ostatnio cholernie zła, trzeba się czymś zająć aby nie myśleć.

Dostał zatem Bartek gmole od ADV150 (pasują idealnie), dostał coś w rodzaju garażu - wygospodarowałem kawał piwnicy tylko dla niego a i warsztacik malutki tam będzie, dostał nowe złączki w elektryce, w planach mam obszycie baku i boczków futrem... A dziś wymieniłem zębatkę zdawczą. Oryginalnie była 15 zębów, założyłem 16.
Pytanie - czego się spodziewać? Czytałem, że będzie ciut gorsze przyśpieszenie, ciut lepsza prędkość maks... A czy ta zmiana wpłynie na spalanie?

(Co do przyśpieszenia, to wyjechawszy dziś w miasto po zmianie tej zębatki nie zauważyłem, bym był zawalidrogą - na światłach rusza bystro, rozpędza się do tych 50 - 60 powiedzmy jak samochód z wolnossącym dieslem. Vmax jaki udało mi się uzyskać to ok. 80 km/h - ale nie piłowałem zbytnio).
--
90% wypadków wydarza się w domu. ZAKAZAĆ DOMÓW!
Those, who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety - Benjamin Franklin

KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Awatar użytkownika
garfik
Forumowicz
 
Posty: 635
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:54
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Motocykl: Nornica - Yamaha XJ 600 N
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Barton TZ 125 - większa zębatka zdawcza

Postautor: beniamin82 dodano: 09 kwie 2016, 22:49

Spalanie będzie bez zmian. Odczujesz mniejsze wibracje bo będziesz jeździć na troszkę mniejszych obrotach.

Napisz jeszcze jaki masz przebieg. Bo po zmianie zębatki przy dosyć zużytym łańcuchu szybciej się zużywa cały zestaw napędowy.
Zaleca się wymianę całości, choć muszę przyznać że sam tak nie robie. Czekam na skutek.
Wymieniłem tylko zębatkę zdawczą i chwilę później łańcuch.
Dziadek mój mawiał ze w wsk wymieniał tylną zębatkę ci trzy zdawcze. Teraz moda jest inna...

Wysłane z mojego C1905 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6682
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Barton TZ 125 - większa zębatka zdawcza

Postautor: garfik dodano: 09 kwie 2016, 23:00

Przebieg całkowity ok. 2200, kupiłem jesienią Bartka niemalże nowego a sam nim przejechałem kilkadziesiąt km... Łańcuch w porządku, na napinaczach z pól centymetra jest jeszcze.

Mam jeszcze zębatkę 17z (kupiłem dwie, 16 i 17), ale to chyba przesada.
--
90% wypadków wydarza się w domu. ZAKAZAĆ DOMÓW!
Those, who would give up essential liberty to purchase a little temporary safety, deserve neither liberty nor safety - Benjamin Franklin

KOTY. KOTY SĄ MIŁE.
Awatar użytkownika
garfik
Forumowicz
 
Posty: 635
Rejestracja: 26 wrz 2015, 21:54
Lokalizacja: Warszawa - Grochów
Motocykl: Nornica - Yamaha XJ 600 N
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Barton TZ 125 - większa zębatka zdawcza

Postautor: Maciu56 dodano: 10 kwie 2016, 05:09

Różnicy jednego zęba nie odczujesz. Wymieniłem na dwa i jest tak jak pisał Beniek. Ustały drgania i zwiększyła się minimalnie prędkość max. Wymieniłem kompletny napęd, tylną oponę na szerszą - firmową i jest super. :)
Awatar użytkownika
Maciu56
Sympatyk
 
Posty: 1308
Rejestracja: 19 lis 2013, 10:17
Lokalizacja: Warszawa (obecnie UK)
Motocykl: Była"Ziuta"...
Płeć: mężczyzna
Komunikator: Skype: maciu561
Wiek: 68


Wróć do Inne motocykle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości