close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 23 sty 2017, 13:42

Cześć ponownie.
Zgodnie z obietnicą, piszę na co zamieniłem Rometa CRS. Prawka kat. A nie zrobiłem w tym czasie, więc padło na 125. Miałem Rometa nie sprzedawać - tak się zarzekałem ze się nie opłaca, ale wystawiłem go na portalach ogłoszeniowych, skoro to nic nie kosztuje, to niech sobie wisi, a nóż może się ktoś trafi. :buttrock:

Zacząłem wcześniej mówić o nie opłacalności sprzedaży CRSa, opylić go, dołożyć do 125tki i czort jeden wie ile wsadzić w nią przez pierwsze miesiące jazdy aby był w stanie technicznym jak Romet. Przypadkiem trafiłem na ogłoszenie salonu z hasłem: Wymień swój stary motocykl, skuter, motorower na nowy. Zadzwoniłem, pogadałem chwilę, opisałem Rometa po krotce i usłyszałem, proszę o przesłanie jak największej ilości zdjęć, pokazujących każdą część motoroweru żebyśmy mogli go jakoś wycenić. Zdjęcia cyknąłem , dopisałem całą historię Rometa. Następnego dnia telefon, że nie ma problemu, wezmą go :D Oczywiście że się zgodziłem, bo po zostawieniu Romka i dopłacie okazuje się, że w cenie używki z olx trafia się nówka sztuka nie śmigana przez nikogo.

W taki oto sposób 12 stycznia 2017 r. stałem się posiadaczem Zippa VZ-2 z 2015 r. :buttrock: :oklasky: :brawa: :rad: :piwa: :piwo: ( pierwsza rejestracja 20 styczeń 2017 r. ), którego ochrzciłem Zupka Chińska lub Mechaniczna Pomarańcza (jest jeszcze jedno, ale przekleństw nie będę używał na forum :D myślę że każdy się domyśli, od marki Zipp pochodzi xD dodam że na ośtroo he he).

Po pierwsze, dlaczego Zippa, tu specjalne podziękowania dla Beniamina, który udzielił wyczerpujących informacji na temat czy warto brać ten model motocykla. Beniamin wiszę Tobie flaszkę :D przy najbliższym spotkaniu oczywiście dług spłacę.
Po drugie, dlaczego Zupka Chińska, ponieważ według karty pojazdu i homologacji jest to TAYO LIESHOU 125 125-5A-01 ZT125-54, tak też wpisali w dowód. Śmieszniejszej nazwy nie słyszałem, chyba ktoś zapomniał użyć enigmy do rozszyfrowania zakodowanej nazwy Zipp VZ-2 xD (ubezpieczyciel ma normalnie Zipp VZ-2). Mniejsza o to, ważne że jest mój xD

Zdjęcia poglądowe poniżej w linku:
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

Teraz czekam aż będzie ciepło na pierwszą jazdę :D

Co na pewno w nim zrobię:
1. Wymiana opon przód na Metzeler ME 22 3.00-18 52 P TL RF, tył na Continental Contigo 110/80-17 57 S TL (już czekają w domu na wymianę :D )
2. Zamontować deflektor.
3. Zamontować handraby.
4. Zamontować kufer tylny.
5. Co dalej to się okaże xD

Pozdrawiam.

P.S. Jak ktoś chętny kupić opony z mojego Zippa pisać PW. Jak zmienię, umieszczę ogłoszenie w odpowiednim dziale.
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: jędrek dodano: 23 sty 2017, 18:22

No fajna ta Twoja zupka chińska :oklasky: niech Ci służy długo i bezawaryjnie :)
Awatar użytkownika
jędrek
Klubowicz
 
Posty: 1238
Rejestracja: 21 cze 2015, 10:10
Lokalizacja: Aleksandria Pierwsza k/Częstochowy
Motocykl: Barton Classic 125 , Keeway
Tel. kom.: 609643753
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: Mist dodano: 23 sty 2017, 18:46

Ciesz się i działaj :D , gratulacje :oklasky:
mist
"nie jest błędem zrobić błąd, błędem jest trwanie w błędzie"
Awatar użytkownika
Mist
Klubowicz
 
Posty: 888
Rejestracja: 20 gru 2015, 17:03
Lokalizacja: Katowice
Motocykl: Junak M12, FLSTCI
Tel. kom.: 726230066
Płeć: mężczyzna
Wiek: 69

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: beniamin82 dodano: 23 sty 2017, 18:50

Będziesz zadowolony.
Gratulacje

P.s. Wódki nie pijam, a jeżeli miałbym wypić to wszystko co mi ludzie obiecali za doradztwo to bym dwa lata zlotów piwa kupować nie musiał.
Chętnie dzielę się swoją wiedzą i sprawia mi to frajdę. Pojaw się na którymś ze zlotów KCM a będziemy kwita.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6658
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: Jack dodano: 23 sty 2017, 18:51

Gratki, przyjemnej jazdy :)
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2233
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 23 sty 2017, 19:42

Gratulacje i powodzenia, niech Ci służy ;)
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 23 sty 2017, 20:27

Dzięki wszystkim.

Teraz to z pewnością kiedyś się pojawię, 125tką można normalnie jechać trase, nie jak CRSem 50tką tłuc się :)
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: eNgine dodano: 23 sty 2017, 23:59

Mam nadzieję, że osobiście się pochwalisz i dasz przysiąść :) gratuluję!
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: robson dodano: 24 sty 2017, 00:20

Ten silnik to praktycznie to samo co w Z175, zetka jest jedynie deczko rozwiercona. Ma wałek równoważący, jest naprawdę dobrze. Ja swojego nie raz katowałem, wytrzymuje.
robson
Forumowicz
 
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2016, 16:24
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Motocykl: Romet Z175 x2
Płeć: mężczyzna

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: Snajper dodano: 24 sty 2017, 01:21

Ładny sprzęcik - będzie pan zadowolony :D Zwłaszcza że to naprawdę była okazja :)
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Następna

Wróć do Inne motocykle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron