close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 30 lis 2018, 23:29

Przyszły zimniejsze dni. Zipp w obecną pogodę sprawuje się ok. Nawet odpalanie go pod pracą przy -8C na termometrze ze startera przebiega bez problemu tj. pali od tzw. strzała, oczywiście na ssaniu. Jedynie przez pierwsze 10 km zanim się nie zagrzeje silnik kręcę go do 3-4 tys. obr. Potem granica ta wzrasta wraz z przejechanymi km., a jak się zagrzeje to jadę już normalnie. Czy to coś daje? Mnie komfort psychiczny ze nie "pałuję/katuję" silnika póki jest zimny :)

Gorąco polecam każdemu kto jeździ w taką pogodę handbary i grzane manetki. Piękna rzecz.

Ktoś z Was moi drodzy jeszcze również śmiga dwoma kółkami?

Pzd.

Wysłane z mojego HT16 przy użyciu Tapatalka
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: Hangman dodano: 01 gru 2018, 10:00

Spoko spoko, niemal codziennie po parę kilometrów w terenie robię.
Właśnie patrzę przez okno na pierwszy śnieg, pewnie mój trop na nim się pojawi :D
Chcesz szczęścia przez rok to się ożeń, a jak na całe życie to kup moto...
Nie mówcie mojej ......
Hangman
Forumowicz
 
Posty: 557
Rejestracja: 09 lis 2016, 19:15
Lokalizacja: Szamotuły
Motocykl: ADV125, Honda Pacific Coast
Płeć: mężczyzna

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 01 gru 2018, 11:04

To witam w klubie :) W Łodzi śniegu jeszcze nie było. Ja dziennie 46 km robie dojeżdżając do pracy.

W terenie rozumiem że zabawa crossem lub enduro/adventure?

Wysłane z mojego HT16 przy użyciu Tapatalka
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: Hangman dodano: 01 gru 2018, 16:13

Yamaha TDM poszła na zimowanie, ale na ulubiony teren mam Rometa ADV 125 (obecnie z silnikiem Loncina 200ccm).
Ma instalację grzanych rękawic i jak na razie zeszłoroczny rekord to 108km terenowo przy minus 5 stopniach.
Jeżdżę typowo rekreacyjnie bo z domciu mam 200m drogi osiedlowej i potem 6m asfaltu do przecięcia i jestem
na polnym wylocie w Puszczę Nadnotecką. Właśnie czekam na ustabilizowanie się zimnej pogody i ...........
testowe wkręcenie kolcy w opony ;)
Chcesz szczęścia przez rok to się ożeń, a jak na całe życie to kup moto...
Nie mówcie mojej ......
Hangman
Forumowicz
 
Posty: 557
Rejestracja: 09 lis 2016, 19:15
Lokalizacja: Szamotuły
Motocykl: ADV125, Honda Pacific Coast
Płeć: mężczyzna

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 01 gru 2018, 20:48

No to nieźle :) zazdraszczam oczywiście pozytywnie. Widziałem filmiki na yt z kolcami w oponach zrobionymi z tzw. papiaków jak po lodzie śmigają motorami tak jak po asfalcie w lato. Przyznam że sam mam ochotę kupic crossa Loncina 200ccm, bo śmigać nim gdzie mam blisko. Może kiedyś będę mógł sobie na to pozwolić.

TDMka piękna maszyna :) jak by co, są jeszcze grzane rękawice lub podgrzewane wkładki do ciuchów, butów (zasilanie z bateryjek telefonicznych mają zrobione w zestawie), starczą na ok. półtorej godziny ciągłej jazdy. Na Aliexpress jest tego mnóstwo.

Wysłane z mojego HT16 przy użyciu Tapatalka
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 02 mar 2019, 23:00

Cześć.

W okresie zimowym troszkę porobione zostało przy Zippie. Nie wiem czy pamiętacie pocenie się silnika z pod cylindra (od nowości), którego Dolko Motors nie chciało na gwarancji zrobić bo gwarancja tego nie obejmuje... Tak też zresztą mówi info w książce/instrukcji/serwisówce czy jak to tam zwą od Zippa... Pytanie jest podstawowe: To po ch** gwarancja tylko na ramę i kierownicę? Problem jest już z głowy, wleciały nowe uszczelki oraz ponownie wyregulowane zostały luzy zaworowe. Poniżej krótki filmik sklecony z tego zabiegu (fotek nie daję, bo jest ich mnóstwo - łatwiej było złożyć to w całość z powrotem). Oczywiście wymieniony olej, przebieg 9 789km.

Pozdrawiam i jedziemy dalej "zapalniczką".

https://youtu.be/U2qeggstk64

Wysłane z mojego HT16 przy użyciu Tapatalka
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 17 mar 2019, 13:49

Dziś:

- wymieniona fajka świecy na NGK ND05F.
- zapalniczka umyta, łańcuch wyczyszczony + nasmarowany.
- zatankowane świeże paliwko.
- zrobiona rundka po mieście.

W planach na ten rok:
- handbary szersze niż obecne (w mroźne dni kostki i opuszki palców odczuwały wiatr).
- zmiana tłumika końcowego.
- plus to, co jeszcze do głowy przyjdzie.

Pozdrawiam i niech już będzie tylko taka pogoda jak dziś, poza wiatrem oczywiście :)


Wysłane z mojego HT16 przy użyciu Tapatalka
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 26 cze 2019, 15:15

Hej,

Daaaawno mnie tu nie było.

Prawda jest taka, że obecnie jeżdżę bardzo mało w porównaniu z poprzednimi latami. Ale niedługo córeczka pójdzie do żłobka i zacznę jeździć do pracy dwoma kółkami częściej do pracy.

Zipp ma się dobrze, nie strzela fochów i jak trzeba to jeździ. W sobotę wymieniłem linkę sprzęgła - pękła w otulinie na załamaniu. Ciekawe kto podczas jego składania tak ją poprowadził że była prawie pod kątem 90° w jednym miejscu.... Poprowadziłem ją po swojemu, bez takich zagięć. Sprzęgło od razu chodzi luźniej.

Przebieg 11 113 km i bardzo powoli rośnie.

Wysłane z telefonA
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: ktoś ŁDZ dodano: 24 sie 2019, 15:31

Aaale tu cisza i nuuuuda. Krótka aktualizacja: wogóle nim nie jeździłem. W tym roku przebieg bardzo symboliczny.

Ogólnie to Zipp stał, stał, stał i się sprzedał - taką podjąłem decyzję. Szkoda żeby niszczał od nieużywania.

Reasumując zapalniczka zmienia właściciela. Niech mu służy dzielnie tak jak mnie.

Pozdrawiam.
Pozdro Robert.
Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Forumowicz
 
Posty: 168
Rejestracja: 12 mar 2015, 11:00
Motocykl: Zipp VZ-2
Płeć: mężczyzna

Re: Zipp VZ-2 vel. Zupka Chińska / Mechaniczna Pomarańcza

Postautor: NIKT dodano: 06 wrz 2019, 13:21

Dzisiaj "nadejszła wiekopomna chwila".
Wymieniłem płyn hamulcowy przypominający kolorem "siki Weroniki" :)
Wytrzymał niecałe 3 lata w tylnym zacisku, ponieważ majstry co skręcały moto nie dały smaru do łoża pływającego, ale po kolei .....

Korozja na jednym łożu i przy hamowaniu zacisk stanął i nie odpuścił.. Zablokował się na tyle że nie uniemożliwiał kontynuowania jazdy - był lekko zaciśnięty.

Wyczyściłem bieżnie, przesmarowałem i działał - jakotako ....

Po 2-3 hamowaniu łapał na stałe i odpuszczał po postoju 5min..

Jeździłem tydzień bez używania tylnego hamulca (czasu brak na ponowne rozbieranie i ogarnięcie tematu bo tak harmonogram dnia zapełniony), aż pod robotą stał na słońcu ponad 3h temperatura +30 z kawałkiem, siadam a hamulec trzyma ...

Uznałem, że po pierwszej jeździe 8km z trzymającym hamulcem zagotowałem płyn, a ten stracił swoje właściwości dodatkowo przez to się zapowietrzając (przy spuszczaniu płynu poszły 3 bombelki)..ObrazekObrazek

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1560
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne motocykle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość