close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Benyco Rapid 125- problem z biegami

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: krzysieg dodano: 18 lis 2018, 16:56

Mam Torosa el viento 125 to samo co Benyco Rapid .
U mnie jest dość spory luz na klamce sprzęgła ,puszczając klamkę w połowie zaczyna przenosić napęd, często się zdarza że jest lekkie szarpnięcie
przy ruszaniu tak jakby sprzęgło nie załączało się płynnie , tak jest od nowości .
Gaźnik mam ten sam , jedyny problem to niewygodne ssanie bo przy gaźniku i ciężko ustawić wolne obroty aby nie gasł na zimnym ,
nawet na ciepłym trzeba odpalać ze ssaniem .
W czasie normalnej jazdy normalnie wchodzi na obroty nie ma problemów , dyszy nie zmieniałem .
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: Bechindyou dodano: 12 mar 2019, 18:35

Witam ponownie :)
Sezon mogę uznać za rozpoczęty, niestety problemu z biegami nie rozwiązałem, mało tego, dzisiaj wystąpił problem o którym pisałem wcześniej nawet na 5 biegu i to przy prędkości około 100km\h. Jak to wyglądało? Ano tak jakbym nagle przy tej prędkości wcinał sprzęgła lub spadł łańcuch, trwało to maksymalnie sekundę.
Co jest nie tak z tym chińczykiem?
Dodam, że zmieniłem kilka dni temu kompletny napęd, więc wykluczam, że problem jest po stronie napędu.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Bechindyou
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 25 paź 2018, 23:10
Lokalizacja: Ostrołęka
Motocykl: Benyco Rapid 125, Zipp Basic
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 12 mar 2019, 21:38

Bechindyou pisze:Witam ponownie :)
Sezon mogę uznać za rozpoczęty, niestety problemu z biegami nie rozwiązałem, mało tego, dzisiaj wystąpił problem o którym pisałem wcześniej nawet na 5 biegu i to przy prędkości około 100km\h. Jak to wyglądało? Ano tak jakbym nagle przy tej prędkości wcinał sprzęgła lub spadł łańcuch, trwało to maksymalnie sekundę.
Co jest nie tak z tym chińczykiem?

Sprawdż ustawienie dżwigni zmiany biegów czy nie blokuje o coś przy wpinaniu biegów w górę. Takie objawy wskazują na niedopięty bieg. Nie wiem jak jest dżwignia w Twoim moto czy bezpośrednio czy na cięgnie, może trzeba wyregulować żeby dopinało. Powodzenia :)
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: Bechindyou dodano: 12 mar 2019, 22:01

U mnie dźwignia jest kolyskowa, ale nie blokuje o nic, zwłaszcza, że wyregulowalem ja dzisiaj. Zapomniałem w poprzednim poście napisac, że dzisiaj zaobserwowałem coś dziwnego. Stojąc na światłach i gazujac z jednocześnie wciśniętym sprzegle, to nagle na wyświetlaczu zobaczyłem, że zaczynają się wbijać wyższe biegi. Na początku myślałem, że wyświetlacz coś zaczął fiksować, ale jednak pokazywał prawidłowo zapięty bieg. Nie wydaje mi się, by to było normalne zjawisko :)

Edit. Właśnie zrzuciłem prawa pokrywę, pod którą znajduje się sprzęgło. Nie podoba mi się jedna rzecz. Czy to normalne, że kosz sprzęgłowy rusza się na boki?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Bechindyou
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 25 paź 2018, 23:10
Lokalizacja: Ostrołęka
Motocykl: Benyco Rapid 125, Zipp Basic
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: Bechindyou dodano: 13 mar 2019, 19:33

Temat można zamknąć, chińczyk idzie na sprzedaż. Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Bechindyou
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 25 paź 2018, 23:10
Lokalizacja: Ostrołęka
Motocykl: Benyco Rapid 125, Zipp Basic
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: NIKT dodano: 13 mar 2019, 20:21

Z wadą ukrytą czy już naprawiony ? :D
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: beniamin82 dodano: 13 mar 2019, 22:28

Rapid chyba nie jest chiński a Turecki ale spoko. Podaj początek VIN zanim znikniesz.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: Bechindyou dodano: 13 mar 2019, 22:50

Zamówiłem komplet sprzęgła razem z nowym koszem, a dodatkowo zmieniłem dźwignie zmiany biegów, więc jeszcze nie wiem w jakim stanie będzie sprzedawany. Na pewno w opisie będzie uwzględniona wada jeśli nie zdołam jej naprawić- nie chce mieć nieprzyjemności po sprzedaży. Jeśli ktoś jest zainteresowany, to wrzucam fotkę prawie aktualna, dźwignia zmiany biegów jeszcze jest stara. Cena na chwilę obecną nie jest jeszcze ustalona, ponieważ nie wiem jak będzie z tymi biegami. Motor ma nowy napęd, nowy wydech, nowe akcesoria typu ladowarka, uchwyt, szyba, wszystkie żarówki ledowe, nowy akumulator i będzie miał nowe sprzęgło.
Vin: LTZPCJLA9F9ObrazekObrazek

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Bechindyou
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 25 paź 2018, 23:10
Lokalizacja: Ostrołęka
Motocykl: Benyco Rapid 125, Zipp Basic
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: beniamin82 dodano: 14 mar 2019, 08:00

Czekaj czekaj coś mi świta z tym sprzęgłem. To może być kwestia montażowa z fabryki, tam są takie ząbki w koszu i na tarczach i jak się źle złoży to po jakimś czasie nie da się wysprzęglić. Wystarczy poprawić fabrykę i złożyć poprawnie.

Ktoś tak u nas miał chyba, ale nie pamiętam już kto i jak to dokładnie wygląda.

A i cofam te Tureckie pochodzenie, oczywiście jest to Chińska Tianda.
Pomyłka po mojej stronie bo któryś z tych pierwszych Benyco był Turecki.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6665
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: Bechindyou dodano: 14 mar 2019, 10:07

Wydaje mi się, że jest sprzęgło poprawnie złożone, to znaczy wszystkie tarcze są jednakowo umieszczone oprócz ostatniej. Zamieszczam zdjęcie kosza.Obrazek

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Bechindyou
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 25 paź 2018, 23:10
Lokalizacja: Ostrołęka
Motocykl: Benyco Rapid 125, Zipp Basic
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne motocykle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron