close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Benyco Rapid 125- problem z biegami

Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: Bechindyou dodano: 26 paź 2018, 01:36

Witam.
Miesiąc temu trafiła się okazja i kupiłem stosunkowo tanio Benyco Rapid 125 z 2015r ze znikomym przebiegiem. Motocykl wizualnie i mechanicznie w świetnym stanie, pali od strzała, silnik suchutki. Problemem, który nie daje mi spokoju jest to, że podczas ostrzejszej jazdy na wysokich obrotach, gdy wbije wyższy bieg, motocykl na dosłownie sekundę łapie wysokie obroty, zupełnie jakby na moment wszedł luz lub spadł łańcuch. Wszystko byloby ok, gdyby działo się to podczas wbijania drugiego biegu, ale dzieje się to gdy przebijam z 2 na 3 lub z 3 na 4. Dodam od razu, że nie dzieje się to zawsze i nie jest to problem sprzęgła czy zębatek. Moje moje podejrzenie pada na łańcuch, który jest już nierównomiernie rozciągnięty, ale czy to możliwe, że to powodowałoby chwilowe uślizgi? Zauważyłem również, że czasem, a w szczególności na zimnym silniku, nie mogę wbić drugiego biegu, zupełnie jakby coś blokowało dźwignie- pomaga jedynie zrzucenie na jedynke. Czyżby działo się coś ze skrzynią? Jest to mój pierwszy chińczyk, wcześniej miałem chwile Vulcana 700, 2 lata XJ 600, a potem stare ZX6R. Być może za dużo od niego wymagam? Może ten typ tak ma? Będę wdzięczny za każde podpowiedzi.
Pozdrawiam
Bechindyou
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 25 paź 2018, 23:10
Lokalizacja: Ostrołęka
Motocykl: Benyco Rapid 125, Zipp Basic
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: eNgine dodano: 26 paź 2018, 08:51

Z tego co opisujesz - to nie jest to normalne zachowanie. Zacząłbym od wymiany oleju na jakiś znany motocyklowy (nie napisałeś też jaki ma przebieg ten motocykl). Jeśli na nowym oleju objawy nie miną to chyba trzeba będzie zajrzeć do sprzęgła. W między czasie obejrzyj dokładnie czy linka sprzęgła pracuje swobodnie i czy nie ma za dużego luzu na klamce. Dodatkowo zobacz czy dźwignia zmiany biegów nie podpiera się o coś przy wrzucaniu biegów - może będzie potrzeba przestawić ją na wieloklinie. Jeśli chodzi o samo sprzęgło to weryfikacja okładzin, sprężyn docisku i dźwigni napierającej na docisk. Nierówno wyciągnięty łańcuch to norma w fabrycznych - możesz wymienić na jakiś japoński DID lub RK - ole objawy, o których piszesz nie wynikają raczej z tego - typowe objawy dla nierówno rozciągniętego łańcuch to obijanie się go o wahacz lub karter i problem z wyregulowaniem naciągu.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: NIKT dodano: 26 paź 2018, 09:53

Czasami jak po wysprzegleniu wchodzi Ci na obroty wysokie wystarczy przesmarowac linke gazu, w sensie wpsikac preparat penetrujacy do pancerza linki gazu.

Ale ten objaw, ktory Ty opisujesz pasuje mi pod sklejanie się sprzegla, ewentualnie zobacz regulację sprzęgła i czy klamka Ci odbija do konca od razu po puszczeniu czy po drodze sie przycina i niw odbija po czasie.

Nie wiem jak masz rozwiazane sprzeglo, ale czasami pod pokrywa znajduje wysprzęgnik z blaszkami i jak sie tam dostanie wilgoc to blaszki koroduja i wysprzegnik dziala jak chce.

Boso, ale w ostrogach.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: Gucek dodano: 26 paź 2018, 12:50

Też obstawiał bym linkę sprzęgła.Zdemontuj ją i sprawdź czy pracuje prawidłowo bez żadnych zacięć.Miałem kiedyś Zippa Ravena w którym linka sprzęgła miał pękniętych kilka splotek przez co blokowała się w pancerzu.
Awatar użytkownika
Gucek
Klubowicz
 
Posty: 428
Rejestracja: 27 sie 2015, 20:45
Motocykl: Raven125,NT650V,ST1300,CRF1000
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: Bechindyou dodano: 26 paź 2018, 14:43

Olej został zmieniony, przebieg to około 2700km, linka sprzęgła pracuje plynnie, bez żadnych uskoków, jest generalnie jak nowa. Problem z wejściem na wysokie obroty nie występuje od razu w momencie gdy zmienię bieg na wyzszy, ponieważ po wbiciu załóżmy 4 biegu, ten bieg wejdzie bez żadnego problemu, obroty spadną, zaczynam przyspieszać na tej 4, obroty rosną i nagle jest coś w rodzaju szarpnięcia łańcuchem, zupełnie jakby jakimś cudem bieg wypadł i sam z powrotem wszedł. Dzisiaj zrobiłem małą rundkę i zauwazylem, że dzieje się często, gdy składam się w zakręt.

Druga sprawa, jaki olej polecacie do przednich lagów?
Motoylcykl strasznie nurkuje podczas hamowania i jest bardzo niestabilny w zakrętach.

Trzecia sprawa, to akumulator. Z motocyklem dostałem akumulator, z którego się wylewa kwas. Rama i sety pasażera ucierpiały, na szczęście w porę zdążyłem zareagować i zabezpieczyłem ramę. Cele akumulatora są nierównomiernie zapełnione, a niektóre wrecz przepełnione. Myślałem o tym, by profilaktycznie na odpowietrznik założyć gumowy przewód i wypuścić pod motocykl, ale co z tymi przepełnionymi celami? Usunąć nadmiar strzykawka? Czy może tam gdzie jest za dużo przelać do cel, w których kwasu jest mniej?

Dziękuję za zainteresowanie tematem.
Pozdrawiam, Bartłomiej
Bechindyou
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 25 paź 2018, 23:10
Lokalizacja: Ostrołęka
Motocykl: Benyco Rapid 125, Zipp Basic
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: NIKT dodano: 26 paź 2018, 14:53

Bechindyou pisze: zaczynam przyspieszać na tej 4, obroty rosną i nagle jest coś w rodzaju szarpnięcia łańcuchem, zupełnie jakby jakimś cudem bieg wypadł i sam z powrotem wszedł.


Ja tak miałem jak za bardzo naciągnąłem sobie sprzęgło ^^
Wszystko pięknie ładnie aż nie chciałem "dać w palnik" wtedy wyślizgiwało i była puknięcie po czym jechał normalnie.

Co do akumulatora. Na odpowietrznik powinien być założony wężyk i wypuszczony pod motocykl aby kapało nie na motocykl :P Cele przepełnione odessij strzykawką i możesz przelać w cele niedopełnione bezproblemowo ^^ A jak nie to wylej i zalej niedopełnione wodą demineralizowaną.
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: eNgine dodano: 26 paź 2018, 16:06

Co do oleju w lagach, fabrycznie pewnie jest 10W, możesz zalać 15W - powinien się zrobić twardszy.
Awatar użytkownika
eNgine
Sympatyk
 
Posty: 923
Rejestracja: 05 kwie 2009, 12:47
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Honda NC700XA
Tel. kom.: 503365832
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: Hangman dodano: 26 paź 2018, 17:58

Obstawiam słabą sprężynę sprzęgła. Lub też któraś z 4 sprężyn (masz 156FMI ? ) jest niedokręcona.
Chcesz szczęścia przez rok to się ożeń, a jak na całe życie to kup moto...
Nie mówcie mojej ......
Hangman
Forumowicz
 
Posty: 557
Rejestracja: 09 lis 2016, 19:15
Lokalizacja: Szamotuły
Motocykl: ADV125, Honda Pacific Coast
Płeć: mężczyzna

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: Bechindyou dodano: 26 paź 2018, 21:37

Dziękuję Panowie za wszystkie rady, jutro założę na próbę nowa linkę(mam już kupiona, bo robię powoli zapasy, gdyż w maju zamierzam z żoną wybrać się nim nad nasze morze).
A jak to nie pomoże, to kupię klucz pazurkowy do sprzęgła i zajrzę tam, można tam coś znajdę.
Wieczorem zrobiłem nim małą rundkę i problem nie wystąpił, ale
mimo wszystko chcę znać przyczyne, bo ponad 600km w dwie strony to już sporo.
Co do oleju w lagach, to spróbuję tej 15, może się coś poprawi.
Może macie już jakieś sugestie jak się przygotowac się na taki wyjazd? Co zabrać? Oczywiście klucze i narzędzia wożę ze sobą w kufrze cały czas, świece i jakieś tam inne elementy eksploatacyjne, ktore mogę w trasie się zużyć też.
Silnik to 156FMI-2
Bechindyou
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 25 paź 2018, 23:10
Lokalizacja: Ostrołęka
Motocykl: Benyco Rapid 125, Zipp Basic
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 26 paź 2018, 23:00

Bechindyou pisze:Olej został zmieniony, przebieg to około 2700km, linka sprzęgła pracuje plynnie, bez żadnych uskoków, jest generalnie jak nowa. Problem z wejściem na wysokie obroty nie występuje od razu w momencie gdy zmienię bieg na wyzszy, ponieważ po wbiciu załóżmy 4 biegu, ten bieg wejdzie bez żadnego problemu, obroty spadną, zaczynam przyspieszać na tej 4, obroty rosną i nagle jest coś w rodzaju szarpnięcia łańcuchem, zupełnie jakby jakimś cudem bieg wypadł i sam z powrotem wszedł.

Bechindyou pisze: Wieczorem zrobiłem nim małą rundkę i problem nie wystąpił, ale
mimo wszystko chcę znać przyczyne, bo ponad 600km w dwie strony to już sporo.

Pojeżdzij trochę bo przyczyną mógł być niewłaściwy olej zawierający dodatki poślizgowe. Podczas wysprzęglania olej dostaje się między tarcze sprzęgła i jeżeli zawiera dużo tych dodatków to sprzęgło nie może od razu podjąć prawidłowej pracy (bo jest poślizg) Myślę że po tej wymianie oleju na właściwy będzie dobrze i nie będziesz musiał tego rozbierać.
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2223
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny xj600N Szpetka
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Następna

Wróć do Inne motocykle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości

cron