close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Benyco Rapid 125- problem z biegami

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: beniamin82 dodano: 14 mar 2019, 12:48

Tutaj

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=ht ... are_type=t

Witam!<br />Pięknie to wszystko opisałeś,właśnie to samo robiłem w swoim Jinlunie korzystając z Twoich porad . Pierwsza tarcza tak samo zamontowana była w te inne wycięcia ,założyłem wszystkie tak jak pisałeś ,jutro jadę na próbę.Miałem zamiar kupić nowe tarcze a jak się okazało to te stare mają po 3 mm więc zostawiłem.Dzięki Twoim radą zaoszczędziłem parę złociszy ,wielki szacun,dzięki za pomoc.<br />Pozdrawiam
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6675
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: Bechindyou dodano: 15 mar 2019, 01:49

No tak, tylko, że u mnie nie było nigdy problemu z uslizgiwaniem sprzęgła, zawsze kleiło dobrze. W środę zamówiłem sprzęgło, niestety sprzedawca do dzisiaj go nie wysłał, więc pewnie dojdzie dopiero w poniedziałek lub wtorek. Koszt niewielki, bo zaledwie 90zl + 8 przesyłka.
Dam znać jakie będę efekty.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Bechindyou
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 25 paź 2018, 23:10
Lokalizacja: Ostrołęka
Motocykl: Benyco Rapid 125, Zipp Basic
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: Bechindyou dodano: 15 mar 2019, 19:11

Udało mi się wreszcie rozwiązać problem. Rozwiązanie? Nowe sprzęgło + mała modyfikacja, a mianowicie ostatnia tarcza umieszczona w miejscu pozostałych, a nie tak jak na moim poprzednim zdjęciu. Sprzęt jednak jeszcze zostaje ze mną, wybaczam mu... no może jednak nie do końca. Przerywa mi od jakiegoś czasu podczas przyspieszania, szczególnie w okolicy 7-9tys obr, gaźnik wyczyszczony, dysza zmieniona na 105, filtry nowe, świecą nowa. Co może być? Wypadają zapłony? Kolor świecy kawa z mlekiem, na wolnych pracuje bardzo ładnie. Jakieś sugestie? Cewka?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Bechindyou
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 25 paź 2018, 23:10
Lokalizacja: Ostrołęka
Motocykl: Benyco Rapid 125, Zipp Basic
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: grzechu78 dodano: 16 mar 2019, 10:11

Zacznij od wymiany fajki.
Pozdrawiam,
Grzesiek
Awatar użytkownika
grzechu78
Forumowicz
 
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2014, 14:14
Lokalizacja: Szczecin
Motocykl: MG V7 III Special
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 7717844
Wiek: 46

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: krzysieg dodano: 16 mar 2019, 11:40

W przypadku problemów z zapłonem przerywanie jest bardziej gwałtowne i krótkotrwałe niż
gdy silnik zamula przez nieodpowiednie zasilanie paliwo-powietrze .
Między gaźnikiem a kranikiem nie masz fabrycznie filtra na wężyku , warto założyć
ten wewnątrz baku to trochę za mało .
Kiedyś miałem skuter, po zimowaniu silnik trochę przerywał nie chciało mi się
rozkręcać czyścić gaźnika więc dolałem dodatek do paliwa jakiś uniwersalny kleen flo -pomogło .
W tym samym skuterze miałem też problemy z przerywaniem , na pewno z winy zapłonu więc
wymieniłem świece na nową ngk następnie cewkę wn ,fajkę ...dalej nic to samo ...
Po założeniu porządnej świecy przerywanie ustąpiło .
Od lat zamiast rozreklamowanych ngk używam Denso do samochodów, motocykli polecam innym zero problemów .
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: Bechindyou dodano: 25 mar 2019, 18:39

Poradziłem sobie już z tym przerywaniem na wyższych partiach obrotów. Wymieniłem gaźnik na pz30, za około 50zl na allegro. Różnica względem pz26 jest ogromna, pali na zimnym dużo lepiej, a przede wszystkim poprawiło się oddawanie mocy w wysokich partiach obrotów. Na pz26 kręcenie powyżej 8 tys było bez sensu, teraz od 7-8tys motocykl zaczyna "zyc".
Wreszcie moge osiągnąć prędkość przelotowa na poziomie 85km\h(GPS) jadąc z żoną (moja waga 100kg + żoną 50kg) i specjalnie nie męcząc przy tym motocykla. Maksymalna prędkość wzrosła do 105km\h, oczywiście według GPS, bo licznik pokazuje totalne głupoty.
Jedynym minusem gaźnika jest delikatnie za bogata mieszanka mimo wkręcenia śruby regulacji składu mieszanki do oporu, przestawienie iglicy nie daje zadnych efektów, więc prawdopodobnie problemem jest za duża dysza.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
Bechindyou
Forumowicz
 
Posty: 30
Rejestracja: 25 paź 2018, 23:10
Lokalizacja: Ostrołęka
Motocykl: Benyco Rapid 125, Zipp Basic
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Benyco Rapid 125- problem z biegami

Postautor: krzysieg dodano: 26 mar 2019, 18:06

Mój nie ma problemów z przerywaniem a osiągi są te same , też kiedyś rozpędziłem się do 105 km/h gps,
ale w bezwietrzną pogodę i na idealnie płaskiej nawierzchni , ale później nie mogłem przekroczyć 100km/h .
Przy tej prędkości silnik zaczyna głośno pracować są wibracje słaba kultura pracy , motor jest za lekki strach tym jechać .
Zębatkę zdawczą wymieniałem z 15 zębów na 16 .
Tarcza przedniego hamulca jest zbyt mała z stosunku do klocków , klocki nie naciskają całą swoją powierzchnią ,
jak będziesz wymieniać klocki to zobaczysz u góry klocka rant nie starty ...dlatego hamulce ma dość słabe przy dłuższej
drodze hamowania przedni hamulec się przegrzewa i ledwo hamuje .
Stań przed motocyklem i zablokuj nogami przednie koło następnie poruszaj kierownicą , pewnie się zdziwisz jest wyraźny luz
ten typ tak ma .
Tarcze na pewno można założyć większą , lagi za mało sztywne na skręcanie ale można chociaż je utwardzić wlewając inny olej ,
u mnie na dziurach dobijały do końca a ważę 80 kg niecałe .
Dla mnie to jest fajny motor ale na miasto , fajna pozycja przed kierownicą bezawaryjny ale
przy wyższych prędkościach nie jest bezpieczny .
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Inne motocykle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość