close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Zabytkowym na kategorię B ?

Zabytkowym na kategorię B ?

Postautor: Jack dodano: 06 lut 2020, 21:31

Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2241
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Zabytkowym na kategorię B ?

Postautor: Snajper dodano: 08 lut 2020, 02:05

Jak dla mnie super pomysł :oklasky:
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Zabytkowym na kategorię B ?

Postautor: Mariuszz dodano: 08 lut 2020, 13:33

Zgodnie z tą logiką może w ogóle znieść prawo jazdy kategorii "A".
Bo czy umiejętności do jazdy zabytkowym "Junakiem 350" sa potrzebne mniejsze niż do prowadzenie nowych 250 czy 350- tek ?
Nie mówiąc już o takiej maszynie jak na przykład M 72 , jak najbardziej zabytkowej.
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1166
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Re: Zabytkowym na kategorię B ?

Postautor: grzechu78 dodano: 08 lut 2020, 18:12

Nadal byłoby ograniczenie do 15KM, więc Junak M10 350ccm i M72 nie załapie się. To będzie dla motocykli pokroju WSK 175 lub MZ ETZ 150.
Pozdrawiam,
Grzesiek
Awatar użytkownika
grzechu78
Forumowicz
 
Posty: 195
Rejestracja: 24 wrz 2014, 14:14
Lokalizacja: Szczecin
Motocykl: MG V7 III Special
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 7717844
Wiek: 46

Re: Zabytkowym na kategorię B ?

Postautor: Mariuszz dodano: 08 lut 2020, 18:45

grzechu78 pisze:Nadal byłoby ograniczenie do 15KM.....

To nie chodzi o ograniczenie pojemności, czy mocy. Dziwne czasy, dziwni ludzie dzisiaj. Panuje przekonanie że jak "JA CHCĘ " to się szybciutko należy. Uważam że jak się chce jezdzić motocyklem to powinno się mieć prawo jazdy na motocykl i tyle. Ja bym na przykład chciał autobusem i co z tego że zgodził bym się na jakiś słabszy model - może zabytkowy "JELCZ" tzw. "ogórek"? Miał tylko bodaj 160 KM więc mniej niż dzisiejsza niejedna osobówka.
Mam świadomość jakie egzaminy zdawało na prawo jazdy kategorii "A" moje pokolenie. Ósemka na placu na WSK 125 i kółko wokół niego. Paradoksalnie udało mi się wtedy nie zdać tego egzaminu gdyż jednocześnie wyciągałem rękę i odwracałem głowę przed wykonaniem skrętu. Zgodnie z zasadami należało najpierw się obejrzeć przez ramię a dopiero potem sygnalizować skręt ( tak, tak, kiedyś lusterka w motocyklach to był "tuning" a kierunkowskazy nie były standardem!).
Po co o tym napisałem? Żeby było jasne, -szkolenie było nędzne, egzamin mało wymagający ale ktoś jednak patrzył czy potrafisz choćby prymitywnie pojechać motocyklem i nie spaść z niego bez przyczyny. Dlatego nie jestem przeciwnikiem ustawy o 125-kach choć to że uprawnienia otrzymują kierowcy kategorii "B" to nieporozumienie. Rozsądniej by było uprościć egzaminy i obniżyć koszty karty motorowerowej i wówczas objąć nią 125-ki.
Teraz nawet nie wiadomo czy uprawniony potrafi utrzymać się na dwóch kołach. A apetyt rośnie......
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1166
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Re: Zabytkowym na kategorię B ?

Postautor: waludi dodano: 08 lut 2020, 21:47

zgadzam się z przedmówca
Awatar użytkownika
waludi
Klubowicz
 
Posty: 1261
Rejestracja: 01 sty 2014, 15:38
Lokalizacja: Zabrze, Pradła w Jurze
Motocykl: romet r150, honda shadow VT600
Płeć: mężczyzna
Wiek: 62

Re: Zabytkowym na kategorię B ?

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 08 lut 2020, 22:04

Mariuszz pisze:To nie chodzi o ograniczenie pojemności, czy mocy. Dziwne czasy, dziwni ludzie dzisiaj. Panuje przekonanie że jak "JA CHCĘ " to się szybciutko należy. Uważam że jak się chce jezdzić motocyklem to powinno się mieć prawo jazdy na motocykl i tyle. Ja bym na przykład chciał autobusem i co z tego że zgodził bym się na jakiś słabszy model - może zabytkowy "JELCZ" tzw. "ogórek"? Miał tylko bodaj 160 KM więc mniej niż dzisiejsza niejedna osobówka.

Mariuszz autobusem nie polecam bo problemów nie ma tylko z pasażerem nie zabranym. A ci wszyscy co „JA CHCĘ” to teraz domagają się najróżniejszych idiotyzmów np. możliwości wprowadzenia roweru do autobusu komunikacji publicznej. Władze miast i firm przewozowych twierdzą że jak się rowerzysta zmęczy lub jak rower się zepsuje to zapraszamy można wsiadać. Żaden cwaniak nie wydał jeszcze rozporządzenia w tej sprawie a za bezpieczeństwo pasażerów odpowiada kierowca. Błędne koło się zamyka, jak ktokolwiek sobie cokolwiek zrobi o ten rower to rowerzysta wysiądzie zostawiając rower a odpowiedzialność spadnie na kierowcę autobusu.
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2227
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Zabytkowym na kategorię B ?

Postautor: Mariuszz dodano: 08 lut 2020, 22:14

Dziadku Zbyszku - ja bym chciał bez pasażerów!
Ale spokojnie nie uważam że "MNIE SIĘ NALEŻY" więc w "ogórku" na szczęście nikt nie raczej za kierownicą nie zobaczy. :D
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1166
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Re: Zabytkowym na kategorię B ?

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 08 lut 2020, 22:59

Mariuszz pisze:Dziadku Zbyszku - ja bym chciał bez pasażerów!
Ale spokojnie nie uważam że "MNIE SIĘ NALEŻY" więc w "ogórku" na szczęście nikt nie raczej za kierownicą nie zobaczy. :D

Bez pasażerów mówisz. Za komuny w Poznaniu działała Krajowa Spółdzielnia Komunikacyjna obsługując powiatowe linie międzymiasteczkowe. Na bazie „Ogórków” zbudowali dwa dwurodzinne pojazdy kempingowe. Kierowcy mogli sobie wypożyczyć taki pojazd na turnus, warunkiem było zabranie rodziny pracownika biurowego lub mechanika. Może za takim zabytkiem warto się rozejrzeć :D Poszukam ;)
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2227
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Zabytkowym na kategorię B ?

Postautor: Mariuszz dodano: 08 lut 2020, 23:46

W Bielsku "za komuny" albo może to już było za raczkującego kapitalizmu (?) do WPK przyjmowali kierowców z kategorią "B" do prowadzenia autobusów po jakimś przyspieszonym kursie. Kaskaderami ich zwali...
Awatar użytkownika
Mariuszz
Klubowicz
 
Posty: 1166
Rejestracja: 25 lis 2013, 09:18
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Suzuki DL 650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 58

Następna

Wróć do Inne motocykle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron