close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Aprilia RX 125 2020

Re: Aprilia RX 125 2020

Postautor: Damianos 980 dodano: 17 cze 2023, 18:29

Poprawianie fabryki ciąg dalszy, jak co roku robiłem przegląd kiwaczki i jak zwykle w środku jest woda i korozja, powiedziałem dość i zrobiłem smarowniczki tak żeby po myciu myjką ciśnieniową uzupełnić smar który wypchnie wodę. Najgorzej ma to łożysko na dole które łączy się z amortyzatorem, tam zawsze jest najwięcej wody i jak widać jest już w kiepskim stanie ale zostawiłem go na testy bo jako jedyne wymaga przewiercenia bieżni tak żeby smar trafiał na igiełki, reszta łożysk jest podwójna więc trzeba tylko się przewiercić na środku i smar sam się rozchodzi. Zastosowałem zwykłe smarowniczki z gwintem M6, dwie proste i dwie kątowe 90°. Wszystko śmiga, nic nie obciera i mam nadzieję że wpłynie to pozytywnie na żywotność łożysk. Przed złożeniem oczywiście porządnie wszystko wymyłem a tulejki wypolerowałem. Zobaczymy za rok czy będzie zmiana na plus czy nie :)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Damianos 980
Forumowicz
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2015, 16:19
Motocykl: Aprilia RX 125
Płeć: mężczyzna

Re: Aprilia RX 125 2020

Postautor: Luca dodano: 20 cze 2023, 12:11

:brawa:
Dobra robota.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4992
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Aprilia RX 125 2020

Postautor: Damianos 980 dodano: 01 sie 2023, 22:59

Dziś przyszedł czas na zmianę klocków z tyłu bo z oryginalnych została już końcówka. Poszedłem w zamiennik i założyłem spieki EBC, pierwsze wrażenia są pozytywne, według mnie hamulec jest mocniejszy i bardzo dobrze można wyczuć kiedy nastąpi zblokowanie koła. Jedyna wada to taka że czasami zapiszczą, ale może po dotarciu będzie cisza :) Przy okazji wymieniłem płyn hamulcowy na ATE SL i przesmarowałem prowadniczki z tłoczkiem. Z przodu są jeszcze oryginalne klocki i mają się dobrze, może dlatego że głównie używam tylnego hamulca, większy rozmiar tarczy i klocków też pewnie robi swoje.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Damianos 980
Forumowicz
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2015, 16:19
Motocykl: Aprilia RX 125
Płeć: mężczyzna

Re: Aprilia RX 125 2020

Postautor: jacek.rc dodano: 02 sie 2023, 08:12

I gratulacje ,za to że się chce :oklasky: . Dla mnie podstawą w "motocykliźmie" jest posiadanie przynajmniej podstawowej wiedzy na temat czym i jak jeżdżę . Fakt ,że dzisiaj nie każdy ma możliwości i czas pokopać w motorku ,ale jak ma to daje to dużo pozytywnej energii . Z drugiej strony ,to osobiście żałuję że nie mam po sąsiedzku nikogo do "posiedzenia i pokopania " w garażu ,bo myślę ,że nie jedem odcinek "sąsiadów " dało by się nakręcić :D . W moim ADV-la też myślałem o założeniu kalamitek jak "kości" popiskiwały ,jednak jak je rozebrałem okazało się ,że smaru po 20k jest dosyć ,a piskają gumki osłaniające i wystarczy popsikać .
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2219
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: Aprilia RX 125 2020

Postautor: Damianos 980 dodano: 06 sie 2023, 01:03

Jeszcze mi się chce :P Mam garaż, narzędzia ciągle jakieś dokupuję to nie mam wymówki żeby nie robić przy swoich sprzętach, więc co mogę to robię sam, bo mechanicy to wiadomo jacy są, byle szybko i byle jak. Nikt nie przykłada wagi do detali lub prawidłowego skręcenia śrub, o dynamometrach każdy słyszał ale mało kto używał, a ja lubię mieć wszystko zrobione tip top. Kieruję się zasadą chcesz mieć zrobione dobrze to zrób to sam, i póki co to się sprawdza, a jak coś zepsuję to będę zły tylko na siebie a na przyszłość będę już wiedział na co mam uważać.

Fotki z sobotniego wieczoru. (klocki z tyłu dalej piszczą :buttrock:)
Przebieg 17,000 km
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Damianos 980
Forumowicz
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2015, 16:19
Motocykl: Aprilia RX 125
Płeć: mężczyzna

Re: Aprilia RX 125 2020

Postautor: Damianos 980 dodano: 31 gru 2023, 23:04

Rok 2023 dobiega końca więc życzę wszystkim szczęśliwego 2024 roku, żeby wasze wehikuły się nie psuły i spożywały paliwo w małej ilości. :D
W tym roku przejechałem dokładnie 3 436 kilometrów, czyli trochę mniej niż w roku poprzednim. Z tegorocznych awarii to zepsułem tylko tylny błotnik i wymieniłem fabryczne klocki z tyłu na spieki, (które dalej piszczą) także bilans strat nie jest taki zły. :P Jak widać na liczniku do wymiany oleju zostało mi 25 km więc można powiedzieć że trzeba będzie to zrobić na dniach. Dzisiaj z racji ładnej pogody to pojeździłem trochę w terenie coby Aprilka wiedziała że żyje bo ostatnio dość długo stała, chyba od początku listopada z tego co pamiętam. Oczywiście zaliczyła kąpiel błotną bo wiadomo, że każdy się czuje najlepiej w naturalnym środowisku. :D Przy okazji "pozwiedzałem" teren budowy S19 Via Carpatia. Pozdrawiam i widzimy się w 2024r! :rad:

Przebieg 17 975 km

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Damianos 980
Forumowicz
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2015, 16:19
Motocykl: Aprilia RX 125
Płeć: mężczyzna

Re: Aprilia RX 125 2020

Postautor: Damianos 980 dodano: 15 lut 2024, 01:32

W sobotę wymieniłem oleje i filtry, przebieg 18 122 km. Jedziemy dalej!

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Damianos 980
Forumowicz
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2015, 16:19
Motocykl: Aprilia RX 125
Płeć: mężczyzna

Re: Aprilia RX 125 2020

Postautor: Damianos 980 dodano: 25 lut 2024, 21:05

O Jezus Maria zdarzyła się awaria :pomocy:
Obrazek
Przyhamowałem dzisiaj Aprilkę w terenie tylnim hamulcem tak że udusiłem silnik i już później sprzęcior nie chciał zapalić, po wypowiedzeniu kilku zaklęć mechanika sytuacja się nie zmieniła więc po ochłonięciu zacząłem od diagnostyki i okazało się że pompa paliwa się nie odzywa po przekręceniu stacyjki (a zawsze się uruchamia na 3-4 sekundy i buduje ciśnienie), więc poruszałem wiązką, stacyjką itp ale nic to nie dało, miałem już sprawdzać bezpieczniki ale pompa zaskoczyła, ale dalej nie mogłem odpalić tak jakby wtrysk nie dozował paliwa. Ale zastosowałem terapię wstrząsową i silnik zaskoczył więc czym prędzej obrałem kierunek ku domowi bo ciężko było by pchać 25 km do domu i jeszcze pod górę w bagnie :D Oczywiście po odpale zaświecił czek, ale jazda przebiegła w miarę bezproblemowo poza tym że tak z 5 km od domu zabrakło mocy i zaczął się dusić, coś jakby brakowało paliwa (możliwe że znowu pompa paliwa się wyłączyła ale podczas jazdy nie byłem w stanie usłyszeć) ale po 100 metrach toczenia się 30 km/h wszystko samo wróciło do normy i dojechałem do domu, po podpięciu kompa są takie błędy, wtrysk, cewka i grzałka sondy lambda i to wszystko związane z obwodem czyli błędy są natury elektronicznej raczej nie mechanicznej. Myślałem o rozebraniu wszystkich kostek i sprawdzeniu czy coś się nie dzieje na stykach. A wy co myślicie?

Przebieg 18 232 km.
Obrazek
Awatar użytkownika
Damianos 980
Forumowicz
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2015, 16:19
Motocykl: Aprilia RX 125
Płeć: mężczyzna

Re: Aprilia RX 125 2020

Postautor: Luca dodano: 26 lut 2024, 15:29

Sprawdzenie wszystkich kostek nie zaszkodzi i odpięcie akumulatora.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4992
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Aprilia RX 125 2020

Postautor: Damianos 980 dodano: 26 lut 2024, 16:39

Błędy skasowałem wczoraj kompem od razu jak przyjechałem do domu i póki co drugi raz nie wystąpiły ale tylko się przejechałem wokół komina. Chyba że mu E10 nie smakuje ...
Awatar użytkownika
Damianos 980
Forumowicz
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2015, 16:19
Motocykl: Aprilia RX 125
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Inne motocykle

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości

cron