close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Początkujący kat B motocyklista do 125 ccm3

Początkujący kat B motocyklista do 125 ccm3

Postautor: artk2 dodano: 01 sie 2014, 22:01

Temat założony dla wszystkich przyszłych motocyklistów staruchów :D


Mój temat: chopper - coś takiego: zipp raven lub benyco dark star.

Moje wybory:
Kask: Caberg 285 Freedom czarny mat
Gogle: Helly "Eagle"
Neoprenowa maska moro na twarz HELLFIRE
SPODNIE FREESTAR Street fighter
Awatar użytkownika
artk2
Forumowicz
 
Posty: 237
Rejestracja: 01 sie 2014, 19:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Keeway Superlight 125 Starling
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Re: Początkujący kat B motocyklista do 125 ccm3

Postautor: beniamin82 dodano: 01 sie 2014, 23:59

Tematy takie jak ten już są, bo i chętnych sporo.
Zaglądnij do działu wszystko na temat i wybierz motocykle 125.
Trafiłeś do nalepszej ekipy miłośników chińskich motorów.
W kwestii 125tek trochę tematów jest ale przypuszczam że to właśnie posiadacze kategorii B konkretnie rozwiną tematy, do tej pory 125tkami raczej jeździli 16latkowie z A1 i interesowało ich tuningowanie.

Co do ravena 125 jest to nowość o której mało wiadomo. Benyco to chyba to samo tylko inny importer.
Na początek zakup książkę "motocyklista doskonały " to obowiązkowa lektura która uczy techniki jazdy i zasad bezpieczeństwa.
Mówi ona co prawda głównie o większych pojemnościach ale wiele wskazówek jest uniwersalnych.
Jeżeli myślisz o czoperku i poczekać chcesz do wiosny to poczytaj o keeway superlight i módl się aby ktoś go zaczął znów do polski importować, lub kup go w Czechach.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6675
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Początkujący kat B motocyklista do 125 ccm3

Postautor: jurek1306 dodano: 03 sie 2014, 11:38

Ktoś tutaj chyba się dobrze modlił :) bo 5 modeli 125 ccm firmy keenwey wprowadza na rynek Arkus&Romet http://www.scigacz.pl/ArkusRomet,import ... 23989.html
A to ku przestrodze tych wszystkich, którzy myślą, że jazda 125 to prawie jak rowerem. Kłania się również brak przygotowania do jazdy na dwóch kółkach.
http://www.belchatow.policja.gov.pl/
Awatar użytkownika
jurek1306
Forumowicz
 
Posty: 169
Rejestracja: 10 lip 2014, 01:18
Motocykl: Benelli BN 251
Płeć: mężczyzna
Komunikator: 1501844
Wiek: 55

Re: Początkujący kat B motocyklista do 125 ccm3

Postautor: artk2 dodano: 03 sie 2014, 18:35

beniamin82 pisze:Co do ravena 125 jest to nowość o której mało wiadomo. Benyco to chyba to samo tylko inny importer.

No właśnie nowość, nie wiadomo jak to się będzie zachowywało w kwestii silnika. A ten Benyco to faktycznie z wyglądu to samo co Zipp, różnice wyłącznie w detalach - jedna fabryka to trzepie, a później się tylko okleja innym, rzekomo, producentem.
beniamin82 pisze:Na początek zakup książkę "motocyklista doskonały " to obowiązkowa lektura która uczy techniki jazdy i zasad bezpieczeństwa.
Mówi ona co prawda głównie o większych pojemnościach ale wiele wskazówek jest uniwersalnych.

Mam prawo jazdy kat. B od 23 lat, bez wypadków, jedna mała kolizja. Więc nie muszę się uczyć zachowania na drodze, kultury jazdy i przepisów. Muszę się nauczyć jeździć na motorze - mam zamiar wykupić przed wyjazdem na drogę 20 godzin jazd z instruktorem (chyba starczy?). W tej chwili jestem na etapie oglądania wszystkich poradników na YT w temacie "bezpieczna jazda na motocyklu". :D
beniamin82 pisze:Jeżeli myślisz o czoperku i poczekać chcesz do wiosny to poczytaj o keeway superlight i módl się aby ktoś go zaczął znów do polski importować, lub kup go w Czechach.

O tak, ten keeway bardzo mi się podoba, jak tylko będą nowe to zakupię keeway'a. Nie chcę motocykla używanego, nie znam się na mechanice, nie wiem jak oceniać sprzęt i szczerze mówiąc nie mam ochoty tego zgłębiać, nie chcę grzebać przy motocyklu, mam zamiar dać zarobić profesjonalistom, no i jeszcze gwarancja 24 mies. kusi. Byleby tylko cena była w granicach rozsądku.

Pozdrawiam Forumowiczów!
Awatar użytkownika
artk2
Forumowicz
 
Posty: 237
Rejestracja: 01 sie 2014, 19:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Keeway Superlight 125 Starling
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Re: Początkujący kat B motocyklista do 125 ccm3

Postautor: Gixer dodano: 03 sie 2014, 18:44

Mam prawo jazdy kat. B od 23 lat, bez wypadków, jedna mała kolizja. Więc nie muszę się uczyć zachowania na drodze, kultury jazdy i przepisów. Muszę się nauczyć jeździć na motorze - mam zamiar wykupić przed wyjazdem na drogę 20 godzin jazd z instruktorem (chyba starczy?). W tej chwili jestem na etapie oglądania wszystkich poradników na YT w temacie "bezpieczna jazda na motocyklu". :D


20 godzin jest normalnie jak robisz prawo jazdy na załapanie podstaw na pewno wystarczy prawda jest taka że i tak większości będziesz sie uczył sam na drodze w różnych sytuacjach :)' w książce motocyklista doskonały jest wiele ważnych informacji np takich jak co to jest przeciwskręt na czym polega kiedy i jak go stosować,Co zrobić gdy tylne koło wpadnie w poślizg itd myślę że jednak warto poczytać takową książkę
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Początkujący kat B motocyklista do 125 ccm3

Postautor: beniamin82 dodano: 03 sie 2014, 20:46

beniamin82 pisze:Na początek zakup książkę "motocyklista doskonały " to obowiązkowa lektura która uczy techniki jazdy i zasad bezpieczeństwa.
Mówi ona co prawda głównie o większych pojemnościach ale wiele wskazówek jest uniwersalnych.

artk2 pisze:Mam prawo jazdy kat. B od 23 lat, bez wypadków, jedna mała kolizja. Więc nie muszę się uczyć zachowania na drodze, kultury jazdy i przepisów.
Muszę się nauczyć jeździć na motorze - mam zamiar wykupić przed wyjazdem na drogę 20 godzin jazd z instruktorem (chyba starczy?). W tej chwili jestem na etapie oglądania wszystkich poradników na YT w temacie "bezpieczna jazda na motocyklu". :D


Kup książkę a zobaczysz że tego nie nauczy żaden poradnik z youtube a na pewno nie kurs prawa jazdy.
Kurs prawa jazdy nie uczy jak jeździć, oni uczą jak zdać egzamin...

Książkę czyta się jednym tchem, ja jeżdzę motocyklami od 14 lat i wiele się z książki nauczyłem.
Coś ci mówi hasło przeciwskręt? A dupę ratuje niejednokrotnie szczególnie początkujacym
A może pułapka zakrętu? Jak brać zakręt żeby nie zderzyć się ze ścinającym samochodem?

Zrobisz co zechcesz, ale naprawdę warto czasem poczytać

Gixer pisze:prawda jest taka że i tak większości będziesz sie uczył sam na drodze w różnych sytuacjach :)' w książce motocyklista doskonały jest wiele ważnych informacji np takich jak co to jest przeciwskręt na czym polega kiedy i jak go stosować,Co zrobić gdy tylne koło wpadnie w poślizg itd myślę że jednak warto poczytać takową książkę


Kurde, mało teraz takich młodych początkujących kierowców emanujących takim rozsądkiem :brawa: :brawa:
Nie żebym był jakoś bardzo stary, ale 14 lat temu jeździłem w krótkich spodenkach, koszulce, adidosach i kasku "tornado" .
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6675
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Początkujący kat B motocyklista do 125 ccm3

Postautor: Gixer dodano: 03 sie 2014, 20:57

]Kurde, mało teraz takich młodych początkujących kierowców emanujących takim rozsądkiem :brawa: :brawa:
Nie żebym był jakoś bardzo stary, ale 14 lat temu jeździłem w krótkich spodenkach, koszulce, adidosach i kasku "tornado"

Dziękuję ! :)
cóż skuter niby 50ccm ale po 5 wywrotkach nauczył mnie ogromnej pokory przez co mam respekt do motocykla ..motocykl nie samochód jeździ i zachowuje się to zupełnie inaczej dlatego najpierw lepiej zagłębić się w teorie potem w praktykę by móc sobie ratować tyłek w czasie zagrożenia.. i przekonałam się niedawno na własnej skórze jak potrafi uratować tyłek wiedza o przeciwskręcie czy co robić gdy wpadnie w poślizg dupa bo gdyby nie to mogło by skończyć się to tragedią
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Początkujący kat B motocyklista do 125 ccm3

Postautor: jurek1306 dodano: 03 sie 2014, 23:30

Bardzo przydatne są właśnie takie Wasze porady i dlatego książka "motocyklista doskonały" jest wliczona u mnie w zestaw zakupowy. Jak to mówią 50zł d..y nie ma a wiedzy nigdy dość. Jeździłem ponad 20 lat temu ogarem (przez kilka lat) ale to nie ta moc, ciężar i nie ta prędkość. No i tak długa przerwa też robi swoje czyli zaczynam prawie od podstaw.
Awatar użytkownika
jurek1306
Forumowicz
 
Posty: 169
Rejestracja: 10 lip 2014, 01:18
Motocykl: Benelli BN 251
Płeć: mężczyzna
Komunikator: 1501844
Wiek: 55

Re: Początkujący kat B motocyklista do 125 ccm3

Postautor: artk2 dodano: 04 sie 2014, 07:23

beniamin82 pisze:
Kup książkę a zobaczysz że tego nie nauczy żaden poradnik z youtube a na pewno nie kurs prawa jazdy.
Kurs prawa jazdy nie uczy jak jeździć, oni uczą jak zdać egzamin...

Książkę czyta się jednym tchem, ja jeżdzę motocyklami od 14 lat i wiele się z książki nauczyłem.
Coś ci mówi hasło przeciwskręt? A dupę ratuje niejednokrotnie szczególnie początkujacym
A może pułapka zakrętu? Jak brać zakręt żeby nie zderzyć się ze ścinającym samochodem?

Zrobisz co zechcesz, ale naprawdę warto czasem poczytać


Skoro tak zachwalacie tę książkę, to nie pozostaje nic innego, jak wrzucić do koszyka. Dzięki za rady.
Awatar użytkownika
artk2
Forumowicz
 
Posty: 237
Rejestracja: 01 sie 2014, 19:14
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Motocykl: Keeway Superlight 125 Starling
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Re: Początkujący kat B motocyklista do 125 ccm3

Postautor: Jack dodano: 04 sie 2014, 15:22

Niewiele jest tak dobrych książek dla motocyklisty. Warto ją mieć w domu pod ręką.
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2239
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Następna

Wróć do Porady ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron