close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Luz łańcucha po strzale sprzęgła,smarowanie

Re: Luz łańcucha po strzale sprzęgła,smarowanie

Postautor: Damianos 980 dodano: 26 sie 2017, 22:27

Poluzował się bo się koło ułożyło. Ja zawsze po naciągnięciu łańcucha strzelam ze sprzęgła i daję parę razy na koło i wtedy wiem że wszystko się ułożyło i sprawdzam luz jeszcze raz :)
A co do luzu na tylnej zębatce na ogniwach to nie mam pojęcia. Obstawiał bym że z 10 mm. Ja łańcuch zmieniam co rok bo chce być pewny że mi nie strzeli :-)
Awatar użytkownika
Damianos 980
Forumowicz
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2015, 16:19
Motocykl: Aprilia RX 125
Płeć: mężczyzna

Re: Luz łańcucha po strzale sprzęgła,smarowanie

Postautor: krzysieg dodano: 27 sie 2017, 09:01

Łańcuch zawsze można naciągnąć ale jeszcze chodzi o luzy na ogniwach , na nowej zębatce
nowy łańcuch w ogóle nie powinien się podnieść .
Jeszcze nie zmieniałem łańcucha , myślę że lepiej kupić D.I.D za ok 70 zł
niż chiński za 30 i zmieniać co rok .
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Luz łańcucha po strzale sprzęgła,smarowanie

Postautor: Damianos 980 dodano: 27 sie 2017, 12:43

Jeśli jest nowa zębatka i nowy łańcuch, to nie masz prawa go odciągnąć do tyłu na zębatce. A co do zmian łańcucha, to ty możesz inwestować w DIDa bo śmigasz po asfalcie. Ja kupuje KMC za 30 zł bo mój często zażywa kąpieli błotnych, to i pewnie DID by nie wytrzymał :-)
Awatar użytkownika
Damianos 980
Forumowicz
 
Posty: 460
Rejestracja: 19 lut 2015, 16:19
Motocykl: Aprilia RX 125
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Porady ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości