close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Nietypowy upadek , co ulepszyć ? wina opony?

Re: Nietypowy upadek , co ulepszyć ? wina opony?

Postautor: Luca dodano: 22 wrz 2016, 12:09

krzysieg pisze:Mam lekkie wątpliwości przez to ze jest mocno zaokrąglona = mniejsza powierzchnia styku z asfaltem za to mniejszy opór toczenia
w porównaniu do tej chińskiej ...

Będzie Ci łatwiej się wchodziło w zakręty. Pilnuj prawidłowego ciśnienia i przyczepność będzie ok.
Poza tym tak jak koledzy pisali, umiejętności nie zastąpi nawet najlepsza opona, co nie znaczy, że nie warto mieć dobrych opon.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4980
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Re: Nietypowy upadek , co ulepszyć ? wina opony?

Postautor: krzysieg dodano: 22 wrz 2016, 13:49

Wymieniona , 40 zł za wymianę a nie widziałem żeby ją wyważał , dobrze że chociaż zapytał
z której strony tarcza bo opona jest kierunkowa .
Niestety 125 tki mają wąziutkie opony które nie są zbyt bezpieczne ...
Staram się teraz przejeżdżać przez tory mając kąt 90 ale nie zawsze jest to możliwe
więc trochę ryzykuje zwalniam ,trzymam nogi luźno na podnóżkach żeby w razie co podeprzeć się gdybym stracił równowagę .
Wcześniej nie zwracałem uwagi na tory ,teraz się boje , zawsze zakładam spodnie i buty motocyklowe .
Sam upadek nie jest zbytnio niebezpieczny , gorzej gdy szybciej auto na mnie najedzie niż ja zdążę się pozbierać ...
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Nietypowy upadek , co ulepszyć ? wina opony?

Postautor: Snajper dodano: 22 wrz 2016, 20:05

Tak z własnego doświadczenia - uważaj też na frezowaną nawierzchnię. Dla samochodu to żaden problem, ale jeśli sfrezowania są dość zgrubne, motocykl może na nich stracić przyczepność niezależnie od marki opon.

Jeśli chcesz popracować nad techniką jazdy, powtórzę to co już tutaj mówiono. Książka "Motocyklista doskonały" to rewelacyjny materiał teoretyczny, który bardzo łatwo przenieść do praktycznej jazdy i z dnia na dzień jeździć dużo bezpieczniej :)
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Nietypowy upadek , co ulepszyć ? wina opony?

Postautor: krzysieg dodano: 23 wrz 2016, 07:57

Snajper pisze:Tak z własnego doświadczenia - uważaj też na frezowaną nawierzchnię. Dla samochodu to żaden problem, ale jeśli sfrezowania są dość zgrubne, motocykl może na nich stracić przyczepność niezależnie od marki opon.

Jeśli chcesz popracować nad techniką jazdy, powtórzę to co już tutaj mówiono. Książka "Motocyklista doskonały" to rewelacyjny materiał teoretyczny, który bardzo łatwo przenieść do praktycznej jazdy i z dnia na dzień jeździć dużo bezpieczniej :)



Ok zainteresuje się tą książką , przeczytam .
Na nowej oponie nieco łatwiej wchodzi się w zakręty i jest mniejszy opór toczenia, nie są to duże różnice
ale da się zauważyć ...
Szerokość przylegania opony do powierzchni podobna do tej fabrycznej , podobno wzmocniona dodatkowo przed przebiciem .
Przednia 2.75-18 , tylna 3.00-18 .
Przednia od ok 90 zł ale tylna szersza już dwa razy drożej .
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Nietypowy upadek , co ulepszyć ? wina opony?

Postautor: Snajper dodano: 23 wrz 2016, 09:27

Ja też w swoim motocyklu zmieniłem oponę - na tyle miałem "kostkę", ale założyłem sobie szosówkę metzelera i poprawa na asfalcie była odczuwalna. Podejrzewam, że to kwestia bieżnika i bardziej miękkiej gumy. Przedniej nie zmieniałem do tej pory, zrobiłem na niej prawie 20 tyś w różnych warunkach (nawet po oberwaniu chmury) i jak dotąd wszystko jest OK. :)


Co do książki. Jeśli zamierzasz poczytać, zacznij od "Motocyklisty doskonałego" , "Motocyklista doskonały - droga do mistrzostwa" to rozwinięcie tej pierwszej, a "Motocyklista doskonały - uliczne strategie" skupia się na jeździe miejskiej ".
----------------------------------------------
Obrazek Nie walcz z maszyną. Poznaj ją, zrozum, poczuj - niech stanie się częścią Ciebie.
Awatar użytkownika
Snajper
Klubowicz
 
Posty: 1289
Rejestracja: 29 cze 2015, 22:59
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: BenycoBr125/Honda Deauville650
Tel. kom.: 698398528
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Poprzednia

Wróć do Porady ogólne

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron