close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Przełomowe odkrycie w dziedzinie czyszczenia łańcucha

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Przełomowe odkrycie w dziedzinie czyszczenia łańcucha

Postautor: Luca dodano: 05 maja 2008, 12:55

Ponieważ co 500km trzeba sobie nasmarować łańcuch olejem przekładniowym ale przed smarowaniem należy dobrze wyczyścić łańcuch z poprzylepianego piachu i innego syfu, postanowiłem się zabrać za tą operację po raz kolejny.
Olej miałem przygotowany, tylko gdzieś mi się zapodziała szmatka. Z braku laku postanowiłem sobie radzić czym popadnie.
Mój wzrok zamarł na przypadkowo znajdującej się w pobliżu pończosze mojej żony. :mrgreen:
Popatrzyłem w prawo, potem w lewo, czy nikt przypadkiem tego nie widzi i cap, zdobycz jest już moja.
Owijam tym wynalazkiem łańcuch i dawaj ruchem posuwisto zwrotnym. Eureka, to działa :!: :mrgreen:
Zwykła szmata nie do końca czyściła łańcuch, jak już się trochę zapaskudziła to rozcierała paskudztwo dalej a damska pończocha działa idealnie. Cały syf wciska się w te małe otworki i łańcuch zostaje czyściutki jak nigdy :D Potem to już tylko oliwionko i o dziwo łapy zostają czyste jak to się umiejętnie zrobi.
Uwaga: pończochy nie należy pod żadnym pozorem zwracać właścicielce bo może się to skończyć bardzo dużymi represjami. Najlepiej zutylizować gdzieś głęboko w koszu a na pytanie GDZIE JEST MOJA POŃCZOCHA cicho pogwizdujemy patrząc w kierunku bezkresnej przestrzeni kosmusu.
Kurcze musze to opatentować :mrgreen:
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Przełomowe odkrycie w dziedzinie czyszczenia łańcucha

Postautor: Luca dodano: 05 maja 2008, 14:54

cjt7 pisze:Jak to ruchem posuwisto zwrotnym :roll: - możesz to jakoś dokładniej opisać/pokazać :?: :P

Masz czterosuwa i nie wiesz co to znaczy ruch posuwisto zwrotny :shock:
Normalnie jak by Ci to wytłumaczyć to tak jak jedziesz sobie po naszych pięknych dziurawych drogach beztrosko podskakując na wybojach i z przeciwka leci mucha kamikadze usiłując trafić ci centralnie na szybkę kasku to dla tej zrozpaczonej muchy ty poruszasz się ruchem posuwisto zwrotnym w stosunku do jej ustawionego celownika optycznego. :mrgreen:
Myśle, że proste jak budowa cepa :D
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Przełomowe odkrycie w dziedzinie czyszczenia łańcucha

Postautor: Luca dodano: 05 maja 2008, 15:28

jawos pisze:
cjt7 pisze:Czyli przejeżdzasz tą pończochą żony wzdłuż czy w poprzek.... :twisted:

Wszystko zależy pewnie od tego jak żona lubi... :mrgreen:

No tego jak żona lubi to nie powiem ale łańcuch to stanowczo lubi wzdłuż (tak jak głaszczesz kota w obie strony).
Tylko trzeba uważać, by nie stracić palca na zębatce (nie dotyczy tych co nie mogą sobie kołem pokręcić w powietrzu) :D
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Przełomowe odkrycie w dziedzinie czyszczenia łańcucha

Postautor: LEFTHANDY dodano: 06 maja 2008, 23:12

Stringi będą dobre? :D
Sprawdź, czy twoje spasione dupsko pasuje do wymarzonego sprzęta: http://cycle-ergo.com/
Awatar użytkownika
LEFTHANDY
Forumowicz
 
Posty: 1620
Rejestracja: 28 mar 2008, 11:02
Lokalizacja: Praga_TARG?WEK
Motocykl: Rude Bettie V250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51

Przełomowe odkrycie w dziedzinie czyszczenia łańcucha

Postautor: Luca dodano: 07 maja 2008, 09:12

LEFTHANDY pisze:Stringi będą dobre? :D

Pończochami czyścisz a nie majtkami :mrgreen:
Musisz chłopie poćwiczyć trochę kobiecą anatomię bo jeszcze narobisz głupot :D


P.S.
Stringami to se możesz co najwyżej spryszki wypolerować, jak już kupisz te nowe koła.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Przełomowe odkrycie w dziedzinie czyszczenia łańcucha

Postautor: LEFTHANDY dodano: 10 maja 2008, 21:02

No, szprychy i stringi to niezły zestawik :D
Awatar użytkownika
LEFTHANDY
Forumowicz
 
Posty: 1620
Rejestracja: 28 mar 2008, 11:02
Lokalizacja: Praga_TARG?WEK
Motocykl: Rude Bettie V250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 51


Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości