close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Smoła na lakierze i chromach.

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Smoła na lakierze i chromach.

Postautor: oleńka dodano: 30 cze 2010, 10:16

Wczoraj pod samą chatą wjechałam na łatany asfalt i koncerowo zapaskudziłam sobie : opony, przedni błotnik, kawałek wydechu , smołą. Nie wiem czym te brakoroby łatają u nas drogi, ale do asfaltu brakowało mu hektar.
Kompletnie nie wiedziałam czym draństwa się pozbyć, świtała mi terpentyna, ale wystraszyłam się, że zniszczę lakier.
No to św. google poszły w ruch. I co się okazało nalepszym sposobem? Ano pospolite prawdziwe masło :)) .
Słowo daję, że pomaga. Zlazło wszystko :). Trochę czasu mi to zajęło, bo trzeba poczekać, aż masełko wejdzie w reakcję ze smołą, ale się udało. :buttrock: . Potem tylko odtłuściłam wszystko zwykłym płynem do okien .
Więc jakby się komu coś podobnego przydarzyło, to polecam masło :).
Awatar użytkownika
oleńka
Sympatyk
 
Posty: 1848
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Wałbrzych/Ząbki/ UK
Motocykl: moto zastępcze HD :D
Płeć: kobieta
Komunikator: GG3705538

Smoła na lakierze i chromach.

Postautor: cruenzo dodano: 30 cze 2010, 19:37

ale że jak...zwykłe stołowe czy roślinne? a może mas-mix? :)) A tak na poważnie gratuluję prostego, taniego i ekologicznego sposobu. pytanko tylko...czy smarowałaś na zimne elementy? ja walcze z tymi śladami po podeszwach na wygarach.
Awatar użytkownika
cruenzo
Klubowicz
 
Posty: 2022
Rejestracja: 10 lut 2010, 21:42
Lokalizacja: Warszawa -> Kettering U.K.
Motocykl: Junak w skali 1/24
Tel. kom.: 888691054
Płeć: mężczyzna
Wiek: 46

Smoła na lakierze i chromach.

Postautor: oleńka dodano: 30 cze 2010, 20:07

cruenzo pisze:ale że jak...zwykłe stołowe czy roślinne? a może mas-mix? :)) A tak na poważnie gratuluję prostego, taniego i ekologicznego sposobu. pytanko tylko...czy smarowałaś na zimne elementy? ja walcze z tymi śladami po podeszwach na wygarach.


Prawdziwe normalne masło, żadna tam marycha. Zeszłam jakiś kwadrans po Twoim odjeździe. Motorek nie był gorący tylko normalnie od słońca ciepły. Wzięlam ze sobą białą ściereczkę, papierowe ręczzniki, takie waciki do czyszczenia uszu i płyn do mycia okien. Wacikami posmarowałam grubo masłem te miejsca, gdzie smoła się przykleiła, odczekałam dobry kwadrans i zaczęłam ją tą ściereczką ściągać. Smoła się rozpuszcza, schodzi bardzo łatwo. Tam, gdzie jej grubiej było , musiałam operacje powtórzyć. Grunt, że pozbyłam się badziewia :). Zlazło nawet z opon :_hura" .
A potem wszystko, co masłem było posmarowane wyczyściłam tym płynem do okien, żeby odtłuścić. I wsio :).
Ściereczka, rzecz jasna, nadawała się tylko do wyrzucenia :D . Można też ściągać papierowymi ręcznikami, ale mogą sie rwać.
Co Ci szkodzi spróbować. Gdzieś w necie wyczytałam, że ludziom pies taki utytłany w smole wrócił do domu i też go czyścili masełkiem :rotfl: .
Awatar użytkownika
oleńka
Sympatyk
 
Posty: 1848
Rejestracja: 10 maja 2010, 10:12
Lokalizacja: Wałbrzych/Ząbki/ UK
Motocykl: moto zastępcze HD :D
Płeć: kobieta
Komunikator: GG3705538

Smoła na lakierze i chromach.

Postautor: mike_russ dodano: 30 cze 2010, 22:14

Margaryna też jest skuteczna - tylko musi być tak lekko ciepła - w dzisiejsze upały to akurat temp. pokojowa ;-)
Domywałem się w ten sposób po smołowaniu dachu.

Po całej operacji na chromach polecam przetrzeć ściereczką zwilżoną WD-40, albo płynną podpałką do grilla opartą na n-parafinie (oleju parafinowym).
To pisze na etykiecie - z czego ta podpałka jest. Dodam od siebie, że głównym składnikiem WD-40 jest właśnie olej parafinowy - a podpałka wychodzi jednak taniej :eureka: Potem trzeba zostawić do przeschnięcia, i wypolerować do blasku.
Awatar użytkownika
mike_russ
Sympatyk
 
Posty: 2120
Rejestracja: 12 sie 2009, 22:25
Lokalizacja: Poznań
Motocykl: Zipp Raven "Dzikus"
Płeć: mężczyzna
Komunikator: GG 13140250
Wiek: 41

Smoła na lakierze i chromach.

Postautor: mrzysty dodano: 26 lip 2010, 11:43

Zaraz przetestuję Wasz patent bo mi to nawet szybke kasku usmarowało i nie miałem pojęcia co z tym zrobić. :dzieki:
Awatar użytkownika
mrzysty
Forumowicz
 
Posty: 255
Rejestracja: 16 lip 2009, 03:09
Lokalizacja: piast?w woj.mazowieckie
Motocykl: Biała Dama Z-175
Tel. kom.: 793303381
Płeć: mężczyzna
Wiek: 46


Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości