close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Żarówka przód do naszych moto

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Żarówka przód do naszych moto

Postautor: krzys59 dodano: 21 lip 2008, 20:55

Wszystko by było dobrze, ale nie wiem jak innym, ale mi się żarówki palą po 50-70 km jazdy, i nie wiem czy to te cholerne drgania czy też mam za wysokie napięcie i się przegrzewają, a zmierzyć nie tak prosto bo Challenger ma zmienne napięcie na światłech z przodu a mój miernik nie chce dokładnie mierzyć zmiennego poniżej 100V :wrr:
krzys59
 

Żarówka przód do naszych moto

Postautor: Shipp dodano: 21 lip 2008, 21:02

Stawiam na wibracje. U mnie leciały co chwilę aż wymieniłem wewnętrzne mocowanie, żeby w środku nic nie latało i mam spokój.
Shipp
Forumowicz
 
Posty: 1345
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:42
Motocykl: .

Żarówka przód do naszych moto

Postautor: Largo dodano: 09 sie 2008, 16:13

A zakładał ktoś te żarówki Philipsa Motovision? Podobno są lepsze... Podobno, bo nie znalazłem żadnych komentarzy ludzi, którzy to założyli. Nie są takie drogie, więc może warto to wypróbować.
Mają dawać światło o lekkim zabarwieniu pomarańczowym przez co zwrócą na siebie uwagę innych użytkowników. Mają tez mieć większą moc... Ciekawe :] Chyba to kupię na początku to zobaczymy. Tylko fajnie by było, gdyby Shipp napisał na forum jak wzmocnił swój wkład i zabezpieczył go przed wstrząsami, bo nie chciałbym tez co chwilkę wymieniać żarówki za 25zł..
Shipp zdradź swój sekret ;)
Largo
 

Żarówka przód do naszych moto

Postautor: Ikar dodano: 10 sie 2008, 00:17

Wskoczyłem do tego sklepu „EDEN”, ( który jest w Białymstoku ) i kupiłem ten semihalogen
Cokół żarówki jest typu BA20 i pasuje do oprawki w R 250, położenie spiralek żarników geometrycznie jest w takim samym miejscu, jak w klasycznej żarówce. Założyłem i wydaje mi się że świeci dużo jaśniej, może nawet tak na subiektywne odczucie, dwa razy lepiej. Bosma to holenderska firma, ale żarówki są produkowane w Polsce. Można szukać też i w innych sklepach z żarówkami. Tak że można dość tanio polepszyć sobie światła.
Awatar użytkownika
Ikar
Forumowicz
 
Posty: 29
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:47
Lokalizacja: Białystok
Motocykl: Junak M11 był ROMET R 250
Płeć: mężczyzna

Żarówka przód do naszych moto

Postautor: herrmannek dodano: 28 sie 2008, 21:07

Ma ktoś może gotową listę standardowych modeli żarówek zamontowanych w naszych motorkach? Chcę sobie kupić po 2 sztuki każdego rodzaju. Mogą być też lepsze zamienniki(diodowe), ale takie które będą pasować do oprawek.

I jeśli chodzi o te bosmy czy ten pełny halogen 25W będzie lepszy niż semi halogen 35W?
herrmannek
 

Żarówka przód do naszych moto

Postautor: andrzej dodano: 03 wrz 2008, 14:17

A ja ostrzegam przed żarówkami z Hipermarketów.
Kupiłem w zeszłym roku żarówkę w Auchan i wyobraźcie sobie, że stopiła się.
Dokładniej to stopiło się szkło żarówki.
Zauważyłem że jakoś dziwnie świeci na boki. Kiedy rozebrałem okazało się że ma bąbla.
Śmieszne :D ale prawdziwe.
Awatar użytkownika
andrzej
Klubowicz
 
Posty: 1446
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:27
Lokalizacja: Bydgoszcz.
Motocykl: VStrom 650 (był R-250,NT-650)
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Żarówka przód do naszych moto

Postautor: abu dodano: 03 wrz 2008, 19:36

12V1,7W- kontrolki
12V5W- pozycja przód, podświetlenie licznika
12V10W- kierunki
12V21/5W- stop z pozycją (tył)
12V35/35W- mijania, długie.
Awatar użytkownika
abu
Sympatyk
 
Posty: 507
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:48
Lokalizacja: Orzysz
Motocykl: HONDA CRF 250L
Wiek: 54


Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości