close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Ciężka zmiana biegów

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Ciężka zmiana biegów

Postautor: herrmannek dodano: 23 lip 2008, 16:45

Hej, znowu mam problem... Ze zmianą biegów... bardzo trudno mi wrzucić luz(jadąc i stojąc na włączonym silniku) i generalnie odnosze wrażenie że przy zmianie biegów coś się "wiesza/klei" jak trafie to całkiem ładnie wchodzą ale to raczej przypadek niż reguła.... Wiecie o co może chodzić? JA podejrzewam, że sprzęgło nie puszcza bo na sprzęgle i wrzuconym biegu ciężej pchać motocykl niż na luzie. Wiecie jak temu zaradzić? W sobote jadę na pierwszy przegląd więc chciałbym zrobić sobie listę rzeczy do zrobienia/sprawdzedzenia.
herrmannek
 

Ciężka zmiana biegów

Postautor: Luca dodano: 24 lip 2008, 09:23

Zmień olej na inny.
Luzu to się szuka jak motocykl się jeszcze toczy a nie jak stoi. Jak już staniesz to trzeba delikatnie ruszyć motocyklem do tyłu i do przodu i wtedy wskoczy.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

Ciężka zmiana biegów

Postautor: herrmannek dodano: 24 lip 2008, 11:04

Kłopot jest taki, że nawet jadąc luz nie chce wchodzić*, a przetaczanie przy włączonym silniku nic nie daje... dopiero jak wyłączę silnik mogę sobie motor przesunąć i ładnie wskakuje. Moje podejrzenie, jest takie, że nawet przy wciśniętym sprzęgle jest kontakt.... A z olejem to jaki mam sobie kupić i ile, i nie wiem czy motorów też to dotyczy ale kingway wymusza na użytkownikach lanie olei motula. Czy sama wymiana oleju pomoże, czy może trzeba jeszcze np linkę sprzęgła naciągnąć, tylko tutaj nie chciałbym zrobić sobie pół sprzęgła....



*Pytanie dodatkowe, czy luz da się wrzucić przy każdej prędkości, czy może trzeba zwolnić do 1-2 i dopiero wtedy próbować, oczywiście podczas wolnej jazdy mam więcej szczęścia przy wrzucaniu luzu, ale to się nawet nie umywa w porównaniu do mojego motorka szkolnego.
herrmannek
 

Ciężka zmiana biegów

Postautor: Shipp dodano: 24 lip 2008, 13:30

Ile razy można pisac to samo... Czytajcie ludzie i nie zadawajcie tych samych pytań! :gadula: :ojoj: Jeszcze raz napiszę: miałem to samo, wystarczyło mocniej podkręcic /naciągnąc/ linkę sprzęgła i wchodzi jak w masło. :]
Shipp
Forumowicz
 
Posty: 1345
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:42
Motocykl: .

Ciężka zmiana biegów

Postautor: herrmannek dodano: 24 lip 2008, 13:50

Aż sprawdziłem, rzeczywiście już pisałeś ale w dziale inne motocykle w wątku dotyczącym zippa... na moją obronę zostaje tylko to, że wątek umieściłem w odpowiedniej kategorii, więc następna osoba może nie przeoczy...
herrmannek
 


Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość