close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Docieranie silnika

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Docieranie silnika

Postautor: Shipp dodano: 01 paź 2008, 10:20

Largo pisze:Ogólnie biegi mi wchodzą ciężko i w trakcie jazdy znalezienie luzu graniczy z cudem... Ale z tego co pamiętam na początku to normalne.
Poza tym na wysokich obrotach (jak na chwilę rozkręcam silnik) słyszę jakiś dziwny dźwięk - coś jakby elektromagnes w drzwiach na klatce schodowej ??

Na źle wchodzące biegi najlepiej podregulowac linkę sprzęgła. Nie może byc naciągnięta zbyt mocno, ale też nie za luźna. Klamka powinna miec lekki luz.
To "coś dzwoniące" to mi przypomina nie dokręcony regulator napięcia. Jest z przodu przed silnikiem /w okolicy sygnału dźwiękowego/ przykręcony na 2 śruby. Może któraś się poluzowała i drga?
Shipp
Forumowicz
 
Posty: 1345
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:42
Motocykl: .

Docieranie silnika

Postautor: Largo dodano: 01 paź 2008, 15:01

Dzięki chłopaki! Zaraz lecę do garażu i sprawdzę. W tym motocyklu jest tyle części, co do których nie mam pojęcia po co są i jak działają, że szok ;p Pocieszam się tylko tym, że każdy kiedyś był w tym stanie :D
Co do sprzęgła to wyreguluję i postaram się żeby było ok.
Largo
 

Docieranie silnika

Postautor: Largo dodano: 05 paź 2008, 15:56

Shipp pisze:To "coś dzwoniące" to mi przypomina nie dokręcony regulator napięcia. Jest z przodu przed silnikiem /w okolicy sygnału dźwiękowego/ przykręcony na 2 śruby. Może któraś się poluzowała i drga?

Sprawdziłem te śruby - są mocno dokręcone. Nadal coś dzwoni. Ten dźwięk jest dość głośny. Będę szukał dalej.
Co do biegów to same zaczęły wchodzić normalnie, pomimo faktu, że za dużo jeszcze nie przejechałem.
Zobaczymy jaki będzie efekt wymiany oleju na Valvoline mineralny 10w40. Coraz częściej słyszę, że nie ma takiego oleju - mineralny 10w40 _bezradny
Przy wymianie oleju zmierzę otwór do spustu i kupię śrubę magnetyczną. Przy kolejnej wymianie założę.
Póki co mój silnik pokazuje mi, że jest nowy i lubi drżeć ;p
Largo
 

Docieranie silnika

Postautor: abu dodano: 05 paź 2008, 17:56

W twoim romecie powinna już być śruba z magnesem.
Awatar użytkownika
abu
Sympatyk
 
Posty: 507
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:48
Lokalizacja: Orzysz
Motocykl: HONDA CRF 250L
Wiek: 54

Docieranie silnika

Postautor: Largo dodano: 05 paź 2008, 22:25

abu pisze:W twoim romecie powinna już być śruba z magnesem.

Przy zmianie oleju sprawdzę. Dzięki za info.
Largo
 

Docieranie silnika

Postautor: Largo dodano: 12 paź 2008, 00:17

To co drżało już nie drży - chyba się urwało ;p A tak serio to po prostu przestało mi wydawać te dziwne dźwięki tak samo z siebie :D Przejechałem się po mieście i przestało mi hałasować :] Teraz czekam na olej i będzie podmiana - do tego czasu moto stoi w garażu, bo mam już ponad 100km :/
Largo
 

Docieranie silnika

Postautor: Largo dodano: 17 paź 2008, 23:25

Nareszcie doszedł olej. Dwa i pół tygodnia od wpłacenia kasy. Razem z olejem przyszedł kombinezon przeciwdeszczowy, za który dałem 155zł - zobaczymy, czy był wart swojej ceny..
Póki co szykuję mi się jutro wymiana oleju i dłuższa trasa - jak dla mnie :P
Zdam relację z tego jak moto chodzi na mineralnym Valvoline Motorcycle 10w40 4T
Largo
 

Docieranie silnika

Postautor: piernikus dodano: 05 gru 2008, 20:58

witam ponownie
Mam pytanie:
1. czy dobrze rozumiem, że w instrukcji serwisowej Rometów pierwsza wymiana oleju jest po 500 kilometrach?
2. Od zakupu motoru do teraz przejechałem 150 km i nie wygląda, bym do wiosny dobił do nawet 300. Czy zostawić ten olej i wiosną dojeździć i wymienić, czy powinienem zrobić to po tych 150 km? (by nie stał przez zimę)
Wymiana zawsze ileś kosztuje ale jakie jest Wasze zdanie ?
Awatar użytkownika
piernikus
Forumowicz
 
Posty: 94
Rejestracja: 02 lis 2008, 22:53
Lokalizacja: Toruń
Motocykl: Romet 250V -- SWM SV
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Docieranie silnika

Postautor: scOti dodano: 05 gru 2008, 21:28

po zimie nalezy olej wymieniac wiec ja bym na nim nie jezdzil, z drugeij strony to tylko 150km - ale ciort wie co oni tam wlali
scOti
 

Docieranie silnika

Postautor: piernikus dodano: 05 gru 2008, 22:46

No i wszystko jasne. Dzięki za radę.
Awatar użytkownika
piernikus
Forumowicz
 
Posty: 94
Rejestracja: 02 lis 2008, 22:53
Lokalizacja: Toruń
Motocykl: Romet 250V -- SWM SV
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość