Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 26 sie 2017, 21:04

dziadek zbyszek pisze::) Szczęście nie polega na szukaniu tego co chcesz, a na akceptowaniu tego co masz. :)
Ot tak patrząc z boku :D


A ja mam co chciałem. Gdyby się importer nie pojawił wybrałbym używkę z Czech...
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6682
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: mojo dodano: 26 sie 2017, 21:13

dziadek zbyszek pisze::) Szczęście nie polega na szukaniu tego co chcesz, a na akceptowaniu tego co masz. :)


To bym do dziś jeździł Wigry3 :D
Tak patrząc z boku :)
mojo
Forumowicz
 
Posty: 79
Rejestracja: 25 maja 2017, 07:46
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Kymco Zing II 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: Gixer dodano: 26 sie 2017, 21:23

mojo pisze:
dziadek zbyszek pisze::) Szczęście nie polega na szukaniu tego co chcesz, a na akceptowaniu tego co masz. :)


To bym do dziś jeździł Wigry3 :D
Tak patrząc z boku :)


no ja nie wigry3 ale divisionem lub baoa... skuterem znaczy sie :roll:
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1931
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: rafip dodano: 26 sie 2017, 21:48

To bym do dziś jeździł Wigry3 :D


Co wy chcecie od Wigry? :) Moja córka dostała w spadku po mnie i ludzie zatrzymują się żeby obejrzeć - niczym dziadki przy chińskich Junakach :D :D
Awatar użytkownika
rafip
Klubowicz
 
Posty: 853
Rejestracja: 23 mar 2015, 22:21
Lokalizacja: Częstochowa
Motocykl: Piaggio MP3 LT Sport
Tel. kom.: 691829631
Płeć: mężczyzna
Wiek: 43

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 26 sie 2017, 22:32

Myślę że osoba akceptująca posiadanie Wigry 3 jadąca nim na niedzielną wycieczkę, może być szczęśliwa. Nie przeszkadza to w zakupie i akceptowaniu skutera, motocykla, samochodu albo rakiety, które sama sobie wybrała. Ale jeżeli pod wpływem "doradców" zaczyna szukać co chce i zakupi coś czego nie zaakceptuje nie będzie szczęśliwa.
i o tym to było ;)
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2227
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 26 sie 2017, 22:37

dziadek zbyszek pisze:Myślę że osoba akceptująca posiadanie Wigry 3 jadąca nim na niedzielną wycieczkę, może być szczęśliwa. Nie przeszkadza to w zakupie i akceptowaniu skutera, motocykla, samochodu albo rakiety, które sama sobie wybrała. Ale jeżeli pod wpływem "doradców" zaczyna szukać co chce i zakupi coś czego nie zaakceptuje nie będzie szczęśliwa.
i o tym to było ;)
Mądrego dobrze posłuchać. Dziękuję Zbyszku.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6682
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: mojo dodano: 27 sie 2017, 08:38

beniamin82 pisze:Pożyjemy zobaczymy. Benelli należy do Chinczyków, za niedługo też Fiat i Chrysler będzie ich. .....


W tej chwili pojęcie "chińskie" trochę się zdezaktualizowało. W sumie jak się zastanowić to forum powinno się zacząć nazywać "Forum Nie Najdroższych Motocykli" :D
Cała masa firm kooperuje ze sobą lub lokalizuje fabryki tak że nawet marki premium np Kawasaki, Honda czy BMW mocno trącają indochinami.
Kwestia solidnego podejścia do projektowania a później utrzymania odpowiednich reżimów jakości wykonania a nie położenia geograficznego fabryki.
mojo
Forumowicz
 
Posty: 79
Rejestracja: 25 maja 2017, 07:46
Lokalizacja: Warszawa
Motocykl: Kymco Zing II 125
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: Morph dodano: 27 sie 2017, 08:51

beniamin82 pisze:Morph, odpowiedź mi czym według Ciebie był keeway?
Twoje słowa to: Mercedes wśród Chińczyków...

Beniu jak Cię lubię i szanuję ,to czasem mam wrażenie ,że masz kompleksy na tym punkcie _bezradny Gdzie ja napisałem ,że są złe ?? Uważam tylko ,że za cenę jaką sobie zaczynają wołać, powinni też zapewnić części i serwis na odpowiednim poziomie .

beniamin82 pisze:...Cb500r to nie turystyk w dalekie trasy.

Akurat CBR500R to nie jest typowy sport ,choć ma tak wyglądać ,pozycja ,charakterystyka silnika i możliwość montażu kufrów ,powoduje ,że można nim wygodnie podróżować w trasy ,a napewno wygodniej niż dyvisionem :D
Obejżyj filmiki Adama motovlog objechał CBRką 2X Polskę ,był w Austryiackich i Włoskich alpach ,więc co to znaczy turystyk w dalekie trasy ?

beniamin82 pisze:... za wyjątkiem Japończyków którzy dobijali rannych i strzelali do sanitariuszy...

To akurat nie był dobry przykład ,bo niektórzy z nas pracują w niemieckich firamach ,choć być może pradziadek któregoś z szefów palił w krematorium dziadka któregoś z pracowników _boisie
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1752
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: robson dodano: 27 sie 2017, 09:36

W sumie nie ma się co dziwić, forum o nie najdroższych motocyklach to i uczulenie na japońce spore :) Ja takich kompleksów nie mam.

Tylko nie zapomnijmy o jednym, to japońce przez wiele wiele lat nauczyły wszystkich jak robi się produkt b.dobry jakościowo, z b.dużym urozmaiceniem produktów i z powtarzalnością przez długie lata. Do tego samego wora tak samo oczywiście wrzucić można o wiele ciekawsze motocykle jak ktm ducati aprilia bmw triumph i wiele innych. I to japońce również (i inni) nauczyli nas jak się jeździ motocyklami z dużą mocą i pojemnością. To tak w telegraficznym skrócie :)

A to, że Chińczycy mają ułatwione zadanie, bo produkuje się u nich podzespoły do niektórych motocykli w/w marek (o ile nie całe motocykle), to już inna kwestia. Kopiują, lepiej gorzej no ale przecież kopiują. A nasi rodzimi importerzy budują kolejne salony. Jedyny cel to klapki na oczach i sprzedaż.
robson
Forumowicz
 
Posty: 226
Rejestracja: 08 wrz 2016, 16:24
Lokalizacja: Sokołów Podlaski
Motocykl: Romet Z175 x2
Płeć: mężczyzna

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 27 sie 2017, 11:07

Morph pisze: Uważam tylko ,że za cenę jaką sobie zaczynają wołać, powinni też zapewnić części i serwis na odpowiednim poziomie .


Moje zdanie o Romecie jako firmie znasz, opowieści z eventu też. Ale nie wiem czemu zakładacie że Motorland nie wywiąże się z oczekiwań? Bo marka jest nowa na Polskim rynku?
Importer nie jest, a z tego co wiem to z Kymciakami nikt nie ma problemów, dlaczego przy Benelli mieli by postąpić inaczej? Szczególnie że ani w Niemczech, ani w Czechach ani we Włoszech problemu z częściami nie ma. Z serwisem też nie.

Pewnie gdyby importerem był Romet to kupiłbym w Czechach.

Motorland handluje też Rieju, według polityki Rometa czy Junaka to nieopłacalne bo mało się sprzedaje. A Motorland sprzedaje je nadal i prowadzi serwisy.

Nie żebym ich bronił bo i ja mogę się przejechać. Na razie wydają się profesjonalistami z pasją a nie zagłębiem buraków i dumnych producentów.


Co do kompleksów, to tak bym tego nie nazwał.
Po mojej przygodzie z Rometem z125 powiedziałem że nigdy nie kupię Japonii. I mam zamiar słowa dotrzymać. Choć przy Romecie musiałem udowadniać w pracy że on jednak się nie rozpada. Na forum KCM był mój wybór w pełni akceptowalny, to był taki trochę uspokajacz. O keewayu nikt nigdy złego słowa nie powiedział.

A teraz mam wrażenie że od nowa muszę wszystkim udowadniać że to dobry wybór był.

Ale dzięki dziadkowi zmieniam myślenie, ja się cieszę i jestem zadowolony. Będę pisał co i kiedy zrobiłem przy moto. A jak ktoś chce kupić Japonię to ja mu nie wróg.

Kupiłem coś co mnie nasyci i co mi się podoba. Kocham Italię - jedzenie, widoki, styl, muzykę,bezproblemowe podejście do życia - i lubię chińskie motocykle. Benelli jest dla mnie stworzone. No i lubię jednak mieć nowe, błyszczące :-).

Jak na razie mogę tylko polecić.

LwG.
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6682
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: DaJan i 2 gości