close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: Morph dodano: 29 lis 2022, 18:06

Na temat serwisu Rometa nawet nie chce mi się gadać ,u nich wszystko nie występuje jako część zamienna :wnerw: :wnerw: :wnerw:
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1751
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 30 lis 2022, 16:15

Morph pisze:Na temat serwisu Rometa nawet nie chce mi się gadać ,u nich wszystko nie występuje jako część zamienna :wnerw: :wnerw: :wnerw:

Teoretycznie możesz sie sądzić, bo musza zapewnić części przez 10lat od sprzedaży. Ale chyba jeszcze nikt sie nie odważył na taki krok... :mur:
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6681
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: Morph dodano: 30 lis 2022, 17:01

beniamin82 pisze:Teoretycznie możesz sie sądzić, bo musza zapewnić części przez 10lat od sprzedaży...

Tylko to nawet nie chodzi o to ,ze nie mają tylko np sparcieje Ci uszczelka tłoczka ,dzwonisz do nich ,a oni Ci mówią ,że uszczelka wartości 10 zł nie jest częścią zamienną ,możesz kupić cały zacisk za 300 zł :wrr: :mur: :wnerw:
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1751
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 01 gru 2022, 19:27

A to! Nie tylko oni tak mają.
Akurat wróciłem z dwudniowego szkolenia z automotive - i to powszechna praktyka. Duzi producenci sami nie zamawiają już małych części, biorą częściowo zmontowane jeśli chodzi o zaciski to nawet zalane płynem i odpowietrzone. Przykręcić odpowietrzyć resztkę przewodu i podziękował - wszystko teraz przerzuca się na poddostawców. To się nazywa APQP - Zaawansowane planowanie jakości produktu - ty jako podwykonawca masz myśleć z nimi, tak żeby oni mieli mniej pracy...
Natomiast po 10latach od zaprzestania produkcji każdy może produkować zamienniki i jeśli znajdziesz niszę na uszczelkach to produkujesz...tyle że dotyczy to już 10 letnich pojazdów,
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6681
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: Morph dodano: 01 gru 2022, 21:55

No nie wiem do Hondy kupiłem wszystkie uszczelki bez kupowania całego zacisku _bezradny
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1751
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: jacek.rc dodano: 02 gru 2022, 17:14

Zgodzę się , że do Hondy można kupić ,bo też kupowałem . Jest jednak drobny szczegół ,na który warto zwrócić uwagę i i jest chyba ta nisz ,o której pisze Ben ;) .
Obrazek
https://photos.app.goo.gl/zXqbYKn27GvTRqmD7
Show Must Go On
Awatar użytkownika
jacek.rc
Forumowicz
 
Posty: 2219
Rejestracja: 16 sie 2012, 22:36
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Motocykl: KSL ,Cruiser ,VT-750,ADV -250
Płeć: mężczyzna

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: Morph dodano: 02 gru 2022, 18:38

Bo ja cały czas nie mam pretensji do Chińczyków tylko do gównianej firmy na "R" :wnerw:
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1751
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 02 gru 2022, 19:31

Morph pisze:Bo ja cały czas nie mam pretensji do Chińczyków tylko do gównianej firmy na "R" :wnerw:


Wcale mnie to nie dziwi. Akurat mam Bajaj 125 na testach.
Romet jako jedyny życzy sobie najpierw obejrzeć film zanim go opublikujemy...
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6681
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 02 gru 2022, 21:02

beniamin82 pisze:Wcale mnie to nie dziwi. Akurat mam Bajaj 125 na testach.
Romet jako jedyny życzy sobie najpierw obejrzeć film zanim go opublikujemy...


Że przypomnę powiedzenie „ zgodziłeś się na psa to szczekaj na kogo pan pokaże”
Czy w chociaż jednej recenzji powiedzieliście że jest słaby dostęp do części? Że motocykle są niechlujnie poskładane przez importera? Że Romet „topi” uszkodzone części i podzespoły praktycznie w każdym egzemplarzu. Podejrzewam że kupują odrzuty po niskich cenach, ale już sprzedają jako pełnowartościowe. Następny niechluj to Barton, podniósł cenę Classica powyżej ceny Softa o tysiąc złotych i głosi że powodem jest lepsza jakość wykonania. Jędrek oglądał spawy przy Szpetnym i przy swoim Bartonie, niech się wypowie. Druga sprawa Bartona, Recenzowałeś swego czasu Bartona Classic Film obejrzał obu nam znany Litwin i skontaktował się z Tobą że ma zamiar nabyć to coś i szukał porady. Dałeś mu kontakt do mnie i starałem się odpowiedzieć na wszystkie jego pytania prawdziwie. Podnosząc to że importer Bartona głosi że jakość jego lepsza od Softa. Kupił i przysłano mu niedoróbkę, sfilmował sposób zamontowania dźwigni hamulca tylnego (brak tulejki w dźwigni). Przysłał mi ten filmik i dodał że litewski sprzedawca oznajmił mu przy zgłaszaniu reklamacji że motocykl przyjechał tak zmontowany z Polski. Zamieściłem tu w temacie ten filmik. Jeżeli obejrzałeś ten filmik jaka była Twoja reakcja, mając za sobą pozytywną recenzję Bartona Classica skontaktowałeś się z importerem i pokazałeś mu filmik? Jeżeli tak to jestem ciekawy jego reakcji.

Chcąc wydać recenzję prawdziwą, taką żebyś i Ty w nią uwierzył to zakup Bajaja za swoje pieniądze , pojeździj i obejrzyj jak poskładany. Wtedy niezależnie umieść filmik z recenzją na yt i miej głęboko co o tym myśli importer. A w przypadku gdzie importer podstawia wam zatankowany motocykl do darmowej tygodniowej jazdy to oczekuje że po recenzji wzrośnie sprzedaż. Czego nie rozumiesz? ;)
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz
 
Posty: 2226
Rejestracja: 16 sty 2013, 17:01
Lokalizacja: Poznań powiat wieś
Motocykl: Soft 2 Szpetny
Tel. kom.: 698282838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 70

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: beniamin82 dodano: 03 gru 2022, 06:51

Obejrzyj ten, od 4 minuty :
https://youtu.be/AnTVjS-C5jU

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka
Obrazek
Awatar użytkownika
beniamin82
Klubowicz
 
Posty: 6681
Rejestracja: 21 cze 2009, 16:04
Lokalizacja: Zielina k.Krapkowic
Motocykl: Z125->Cruiser 250->BN251
Tel. kom.: 506177711
Płeć: mężczyzna
Wiek: 42

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości