close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Testy i prezentacje motocykli z chińskim rodowodem

Postautor: DaJan dodano: 03 mar 2020, 18:18

Szacun...kryszu zapraszam do krosna...pojeżdzimy po deko wiekszym miescie.... :) -przyczepka gotowa to z przewiezieniem motonga nie bedzie problema....pozdro.
Największym przeciwnikiem marzeń jest portfel.
Awatar użytkownika
DaJan
Klubowicz

Motocykl: Keeway Cruiser 250V-Romet R150
Tel. kom.: 511429521
Komunikator: 5789859

Postautor: NIKT dodano: 03 mar 2020, 21:07

Urazić nie chciałem i nie miałem zamiaru ale widzę, że lepiej często nic nie pisać bo zaraz się znajdzie ktoś "wkurwiony" i niepotrzebnie się egzaltuje.
Zaliczyłem kilka tras na 250ccm - ja + plecaczek przez 7 lat. Dało radę bo co mialo nie dać...

Jak jeździłem sam 250ccm prawie w zupełności mi wystarczała.

Po mieście robię nie jedna 600+ moją Chinską 125ccm i nie mówię że małe pojemności to "syf czy gówno" bo tak nie jest i bardzo takie motocykle lubię.
Ktoś bierze to do siebie - trudno będę musiał z tym żyć.

Ale jak doszedł jeszcze majdan na cały weekend na 2 osoby + namiot + śpiwory.
To zwyczajnie zrobiło mi się żal mojego Cruisera. Jechać się dało te 80-90.
Ale w moim wypadku przy próbie wyprzedzania czegokolwiek co jechało wolniej ode mnie najczęściej kończyło się to hamowaniem i powrotem.
Osobówki jadące mi "na dupie", zabawa w "dodam gazu to niech się motocyklista postara", wyprzedzanie mnie na "żyletki", zatrzymywanie się które miało być "hamowaniem awaryjnym" i wiele innych..

Ch*j ze mną niech się dzieje co chce ... Ale za życie plecaczka to ja odpowiadam.

Inaczej jedzie się jak cała kolumna motocykli jedzie 80-90, a inaczej jak samemu jedziesz 80-90.

Mam większego i itak nim jadę 90-100.
Ale jak trzeba odkręcić (bo czasami trzeba) to nie ma problemu z milionem myśli na sekundę "uda się tym razem czy wyprzedzany kierowca wykaże się kreatywnością"?

Liczyłem kg ile zabieram na dłuższy wyjazd - rzeczy + waga 2ch osób. W moim wypadku śmiało dobijam do 250kg (wagi motocykla nie doliczam).

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz

Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838

Postautor: Gixer dodano: 03 mar 2020, 21:21

cóż zależy od człowieka i tego ile ma czasu :) nie każdy jest w stanie pozwolić sobie na np 2dniowy dojazd, potem pare dni na miejscu i znowu dwa dni powrotu.... jeden woli zajechać w kilka godzin na miejsce a drugiego cieszy dwu dniowy dojazd na miejsce :) a niestety 250ccm nie jest sie w stanie nadgonić czasu i trasy tak jak większym motocyklem..
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Awatar użytkownika
Gixer
Klubowicz

Motocykl: Honda CBR

Postautor: dziadek zbyszek dodano: 03 mar 2020, 21:59

To teraz może ja :D Wszyscy macie rację.W tym sezonie będę testował nowy sposób na pogodzenie pojemności tzn. 2000 cmm 140 KM - holownik + przyczepa + 125cmm 12KM motocykl + rower składak produkcji Białoruskiej " Kama" :D https://photos.app.goo.gl/oR7gPrF6pqLjXjtT7 koniec z uciskaniem ciuchów w kufry :D
Deszcz morze mi nagwizdać :D
Im bardziej jesteś przekonany że masz niezawodne terenowe auto, tym dalej pójdziesz po traktor
Awatar użytkownika
dziadek zbyszek
Klubowicz

Motocykl: R-150, Soft Chopper2 :)
Tel. kom.: 698282838

Postautor: NIKT dodano: 03 mar 2020, 22:37

Ja tam Gixi dawałem radę na 250ccm bo tych scigantow zawsze mijalem na 2ch stacjach, a na 3ciej jak po raz kolejny mnie wyprzedzili spotykałem osobiście bo tankowałem :P

Małe pitu pitu niedowierzanie w spalanie 2,5L vs ich 10L i jechałem dalej :D

Ale dopadła mnie Karolina i zaczęło się dzielenie wspólnej pasji i jak już pisałem wyżej o kg do zabrania :P

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz

Postautor: Gixer dodano: 03 mar 2020, 22:41

Niktusiu.. jak już wspomniałam zależy od czlowieka :D ja wole wbijać zęby w kierownice z bólu ale zrobić jednym rzutem jak najwięcej i jak najszybciej km i dojechać szybciej niż postój co 100 km bo dupka boli bo piciu bo siusiu bo kości trzeba rozruszać.. Morphik już coś wie na ten temat jak pewnego wyjazdu na powrocie popsztykaliśmy sie na słowacji i każdy wracał sam.. :rotfl: za ten czas kiedy ja zdążyłam dojechać do domu zjeść obiad i sie ogarnąć morphik dopiero dojechał do domu.. :) dlatego też na autostradzie przeważnie umawiamy sie tak że oni jadą sobie swoim tempem a ja jade swoim i spotykamy sie pod bramkami.. :) każdy zadowolony
Awatar użytkownika
Gixer
Klubowicz

Postautor: NIKT dodano: 03 mar 2020, 23:09

Lofffciam :D

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz

Postautor: Gixer dodano: 03 mar 2020, 23:12

NIKT pisze:Lofffciam :D

Boso, ale w ostrogach

och soł słiiit :jupi: też loffciam :D
Awatar użytkownika
Gixer
Klubowicz

Postautor: jacor dodano: 04 mar 2020, 00:43

Nie wiem czy wiecie ale te chińskie motorki mają 35KM i wyciągają 160/h. Więc można nimi szybciej też pojechać.
Mój Junak m20 jak go się podusiło to wyciągał pod 140.
Obecnym motocyklem jeżdżę ciut tylko szybciej ale z wyprzedzaniem nie mam problemu. Przy niskiej wadze Zontes też powinien być żwawy.No i to niskie spalanie szczególnie jak w euro się płaci to cieszy.
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz

Motocykl: Versys650
Komunikator: GG-1158940

Postautor: robson dodano: 04 mar 2020, 23:51

NIKT pisze:To u mnie upłynęło na tyle dużo, aby wyrosnąć z 250ccm na podróżowanie poza miastem :)
W moim odczuciu zaczęło się to robić wręcz niebezpieczne :(

Nie nie przyjacielu, nie zrozum mnie źle, broń Boże nie krytykuję Twojej decyzji, bo ta jest jak widać świadoma i poparta ogromnym doświadczeniem. I to się ceni. Natomiast np. w moim gronie ziomków, tych bliższych czy dalszych, niestety nadal panuje przekonanie, że bez wodniaka lepiej nie wyjeżdżać poza miasto. Czytaj: GS itp.

ALe wracając do Zontesa, czy jak mu tam, znowu w wersji X brakuje kół 19/17. No i 250-300 jako chinol sądzę powinien być tańszy. Porobili ceny z kosmosu i będzie jakaś krótka seria puszczona na rynek a potem zniknie.
robson
Forumowicz

Motocykl: Romet Z175 x2

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...