close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Ciuchy na motocykl

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: Gixer dodano: 12 lut 2020, 10:07

Oo super :) może będą kominiarki bo ta z lidla była naprawde super :) niestety gdzieś mi sie zgubiła..aczkolwiek na stronie lidla nie widze żadnego info?
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: Jack dodano: 12 lut 2020, 20:04

Mam dużo kominiarek, ale też najbardziej lubię tą z Lidla. W porządku też mieli motocyklową bieliznę termiczną.
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2234
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: XtomekX dodano: 29 cze 2020, 23:40

Przymierzam się do zakupu swojej pierwszej odzieży na motocykl. Z racji na ograniczony budżet idę w kierunku używanej. Na olx znalazłem według mnie ciekawą ofertę:


https://www.olx.pl/oferta/kombinezon-dw ... FtFGc.html

Proszę o jakieś wskazówki na co zwrócić uwagę i czego unikac o co pytać potencjalnych sprzedających.
Motocyklem dojeżdżam do pracy 40 km w jedną stronę zarówno w dzień jak i w nocy.

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
XtomekX
Forumowicz
 
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2020, 22:33
Lokalizacja: Ciechanów
Motocykl: Barton Hyper X 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: paweljunkers dodano: 01 lip 2020, 08:45

Kurtka koniecznie 3 warstwowa.tz. ze osobno odpinana membrana i osobno podpinka ocieplajaca. Jezeli kupisz kurtke gdzie membrana jest na stale to jestes ugotowany.
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: Szubi dodano: 01 lip 2020, 09:42

po wielu latach jeżdżenia w różnych warunkach takie moje subiektywne spostrzeżenia. Kiedyś też myślałem wszystko w jednym. Aby ciuchy były na lato, zimę, deszcz i słońce itd. czyli podpinka ocieplająca, przeciwdeszczowa itp. Wszystko pięknie, tylko w większości przypadków wpinanie tych wszystkich podpinek jest strasznie upierdliwe. Prawie nigdy nie użyłem żadnej z podpinek. Jak było zimno ubierałem polar i na to kurtkę i też było ciepło. Jak padał deszcz to zamiast w deszczu zdejmować kurtkę (sic) aby wpiąć podpinkę z membraną ubieram przeciwdeszczówkę z demobilu o rozmiar większą. ja używam takiego zestawu https://armyworld.pl/product-pol-320-Ko ... mobil.html Spodnie mają rozpinane nogawki prawie do kolana. Możesz je założyć bez problemu. Tak samo kurtkę. Trwa to jedną krótką chwilę. Tak jak pisze kolega powyżej ciuchy bez wypinanej membrany to porażka. Jeździłem kiedyś w spodniach Vanucci z membraną. Miały system odbijający promienie słoneczne a i tak się w nich gotowałem. Ważne abyś miał ciuchy z certyfikowanymi ochraniaczami. Ja używam ochraniaczy sas tec. W kurtkach zamiast ochraniacza pleców jest wstawiona jakaś karimata. Moim zdaniem warto to wymienić. Fajnie jak ciuchy mają panele wentylacyjne abyś się latem nie gotował. Ważne aby zawsze jeździć w pełni ubranym. Kolega z pracy wywalił się tylko na rowerze a widok był straszny. Kilka tygodni trwało zanim się skóra zagoiła. Osobiście staram się zawsze jeździć w kamizelce odblaskowej. Niestety zbyt dużo jest wypadków z powodu że nas nie widzą. Moim zdaniem taka kamizelka jest ważniejsza w dzień niż w nocy. W nocy nasze światła zawsze będzie widać. W dzień, ubrani zazwyczaj w czarne ciuchy zlewamy się z tłem. Ot, takie moje subiektywne spostrzeżenia.
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2593
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: Renia dodano: 01 lip 2020, 17:07

Odzież z membraną wszytą na stałe to latem istny horror. Nie pomagają nawet otwarte zamki zapewniające wentylację. Większość odzieży motocyklowej jest w kolorze czarnym, co niestety latem też nie jest najprzyjemniejsze. W tamtym roku zaopatrzyłam się w jasną kurtkę bez membrany i ocieplenia(https://sklep.wolfmoto.pl/pl/p/Damska-k ... -RAVI/1455). Przy niższych temperaturach zakładam bluzę lub kurtkę przeciwdeszczową. Tak jak i Szubi używam kamizelki odblaskowej, co jednak zwraca uwagę innych kierowców. Gdybym miała teraz kupować nową kurtkę, to chyba skusiłabym się na jaśniejszą z wypinaną podpinką i wypinaną membraną.
Awatar użytkownika
Renia
Klubowicz
 
Posty: 105
Rejestracja: 20 cze 2018, 15:53
Lokalizacja: Lubin
Motocykl: Barton Classic 125
Tel. kom.: 696410801
Płeć: kobieta

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: NIKT dodano: 01 lip 2020, 23:44

Odradzam Ci badziew firmy "Adrenaline".
Mam komplet 8letni i jestem mega zadowolony i w myśl tego kupiłem dla Karoliny taki zestaw...
Kurtka po ok 5 wyjazdach postanowiła się hmmmm zeszmacić/zmechacić na lewym przedramieniu..... No dla mnie żenada totalna .... Jutro zobaczę co mi powiedzą w sklepie czy nie będą chcieli mi wmówić że to po szlifie ...

Oglądałem Rebelhorna i powiem szczerzr, że gdyby nie cena to już bym mój stary strój wymienił :P

Co do uwag - unikaj rzeczy co mają sam "poliester"... Jeśli chcesz coś na kilka sezonów popatrz za materiałem "cordura" "maxdura" "duratec" (to to samo ale nazwa handlowa inna) jest mega wytrzymały (wytrzymał mi 2 małe szlify, ok 30-40 tys km i dojeżdża już 4 motocykl) i dużo bardziej wytrzymały na zużycie przez samo użytkowanie.

Ja osobiście rozglądam się za 3 warstwami bo mam bardzo długi sezon lecz przeciwdeszczowa membrana dla mnie to raczej ocieplacz. Używam przeciwdeszczowej osobnej zakładanej na strój.

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: paweljunkers dodano: 02 lip 2020, 10:09

Miałem adrenalin właśnie z membraną na stałe, w upał masakra - cały mokry byłem.
Jak sie młody ubierał przestrzeglem go przed błędem ale zapomniał a moze sklepowy go ceną omamił -mlody sie tera gotuje. Co do trwałości to moja po trzech latach była jak nowa tylko tam gdzie rzepy kleiły trochę zmechulone . Młody niedawno zaliczył pierwszego szlifa i tylko pod łokciem lekkie otarcie w miejscu gdzie material był zagięty. Teraz mam ozone trzy warstwy.
Dopiero rok niecały jeżdżę ale cena do jakosci jest ok.360 zł. Bez podpinek nawet w upał jest mi zimno bom zmarzluch ale to znaczy ze jest tak jak powinno - ma przewiewać.
Jeżdżę w koszulce z długim rękawem i komfort w upał jest niesamowity. Jak musze szybciej pogonić to wkładam pod spód kamizelkę i nie marznę. POLECAM :-)
A w kuferku do dyspozycji jeszcze membrana i podpinka - trzy warstwy to dopra opcja.
Awatar użytkownika
paweljunkers
Forumowicz
 
Posty: 841
Rejestracja: 01 cze 2015, 22:57
Lokalizacja: kutno
Motocykl: Honda vt 600
Tel. kom.: 733162500
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: XtomekX dodano: 02 lip 2020, 17:14

Dzięki za podpowiedzi. Dzisiaj w nocy wracałem z pracy lekki deszczyk mnie złapał na początku, później 30 km już nie padało temperatura około 16 stopni. Jak już dojechałem do domu i się zatrzymałem to czułem się jak drewniany ludzik a kolana krzyczały TY IDIOTO... Właśnie wróciłem ze sklepu i strasznie ciężko bylo mi dobrać rozmiar spodni. Rozmiar który teoretycznie powinien pasować był na tyle nie wymiarowy że spodni nie mogłem przez uda przecisnąć. Jak już jakieś przeszły to to nie nadawały się do niczego. Ciężka to będzie przeprawa..

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka
XtomekX
Forumowicz
 
Posty: 14
Rejestracja: 12 cze 2020, 22:33
Lokalizacja: Ciechanów
Motocykl: Barton Hyper X 250
Płeć: mężczyzna
Wiek: 32

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: NIKT dodano: 02 lip 2020, 17:31

Kurtka Adrenaline z poliestru na łokciu po 5 dłuższych trasach (bez szlifa i przygód):Obrazek

Boso, ale w ostrogach
"Boso ale w ostrogach"
Awatar użytkownika
NIKT
Klubowicz
 
Posty: 1556
Rejestracja: 10 lut 2013, 15:09
Lokalizacja: Łódź
Motocykl: Keeway Cruiser
Tel. kom.: 661557838
Płeć: mężczyzna
Wiek: 34

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości

cron