close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Ciuchy na motocykl

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: wojtis1990 dodano: 01 maja 2022, 06:03

Użytkuję Ozone City. Nie mam żadnego doświadczenia z butami motocyklowymi, ale te użytkuję ponad rok i mi pasują. Lekkie, przewiewne, nie rzucające się w oczy. Szybko się zakłada dzięki - rzep i zamek. Po jeździe w deszczu musiałem wymienić wkładki bo odkleił się materiał z wierzchniej warstwy.
wojtis1990
Forumowicz
 
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2022, 13:21
Motocykl: Romet ADV FI PRO
Płeć: mężczyzna

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: krzysieg dodano: 01 maja 2022, 17:42

Czyli poza wkładkami wszystko z nimi jest ok ?
Oczywiście w miejscu zgięcia z przodu jakiś ślad zostaje w każdych butach , w jednych się to bardziej rzuca w oczy w innych mniej ale nie pęka .
Mam buty rebelhorn reborn które okazały się tandetą przez pękającą skórę zwłaszcza w miejscu zgięcia , która jest za twarda więc pęka ,na Moto opinie piszą że nawet pękały po kilku użyciach .

Mam prostą podstawową kurtkę Ozone Dart bez podpinki na lato .
Dopiero kupiłem jak przetestuję to napiszę jak się sprawuje....
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: Morph dodano: 07 maja 2022, 14:41

krzysieg pisze:...Mam buty rebelhorn reborn które okazały się tandetą przez pękającą skórę zwłaszcza w miejscu zgięcia...

Ja ma takie buty już nie pamiętam ile sezonów i nic nie pęka _bezradny Ale może dlatego ,że regularnie pastuję je pastą dla delikatnej skóry _bezradny
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1750
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: Gixer dodano: 09 maja 2022, 11:08

krzysieg pisze:Szukam butów do jazdy po mieście, krótkie nie rzucające
się w oczy wygląd bardziej adidasów niż butów motocyklowych .
Wpadły mi w oko seca traffic i Ozone city , bardzo podobne do siebie .
Która firma lepsza ?
Myślałem też o alpinestars ale wszystkie te buty są ze sztucznej skóry poliuretan albo nawet jakąś mikrofibra więc nie wiem ile wytrzymają.

Mam 3 pary butów z alpina użytkowane po torze,w mieście jak i w trasie nie dbam o nie (w sensie nie pastuje ani nic -chyba że mi sie przypomni) i kompletnie nic sie z nimi nie dzieje nawygodniejsze „kapcie” na świecie ;) mam smxy6 i smx plus v2 i model miejski faster :) i jedną pare dainesów i naprawde wszystko jest ok

Z tańszych butów spoko są shimy sx2, shima exo
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: krzysieg dodano: 11 maja 2022, 20:11

Morph pisze:
krzysieg pisze:...Mam buty rebelhorn reborn które okazały się tandetą przez pękającą skórę zwłaszcza w miejscu zgięcia...

Ja ma takie buty już nie pamiętam ile sezonów i nic nie pęka _bezradny Ale może dlatego ,że regularnie pastuję je pastą dla delikatnej skóry _bezradny

Dla mnie delikatna skóra to miękka elastyczna taka jak na rękawiczkach - mam takie marka własna sieci 4.biker
od 2016 roku i nic się z nimi nie dzieje a używam je zawsze.
Rebelhorny mają twardą plastikoskórę i dlatego mi popękały na zgięciach przedniej części po bokach .
Kupiłem te Ozone City jednak ,do kompletu do kurtki:)
fajnie wyglądają .
Czym konserwować tą skórę PU ?
krzysieg
Forumowicz
 
Posty: 267
Rejestracja: 08 sie 2015, 16:19
Lokalizacja: Jelenia Góra / Wrocław
Motocykl: Keeway Rks 125 , FZ6 s1 fazer
Płeć: mężczyzna

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: Gixer dodano: 14 maja 2022, 16:16

ja dzisiaj pojechalam do katowic jako kierowca i towarzysz... wrócilam ze spodniami shima giro... :conf: :rotfl: od przyszłego tygodnia testujemy :D
nie sztuką jest jechać,sztuką jest jeździć
Gixer
Klubowicz
 
Posty: 1930
Rejestracja: 18 maja 2013, 23:13
Motocykl: Honda CBR
Płeć: kobieta

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: Hawk1985 dodano: 14 maja 2022, 22:21

Ehhh czeka mnie zakup kurtki, mam dwie obywie za duże :(
Ktoś poleci dłuższy tekstyl "turystyczny"
Mam Adrenaline Touring Pro i jestem z niej zadowolony, niestety już jej nie produkują

Wytapatalkowano
Jawa 20 -> ... -> KSL 125 -> XL650V -> DL650 -> XF650 -> DL650 -> Fuoco 500 -> F650+VX800 -> DL650+F650
Awatar użytkownika
Hawk1985
Forumowicz
 
Posty: 1653
Rejestracja: 27 wrz 2014, 14:07
Lokalizacja: Jaworzno
Motocykl: DL650 + F650
Płeć: mężczyzna
Wiek: 38

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: Morph dodano: 15 maja 2022, 08:35

Hawk1985 pisze:Ehhh czeka mnie zakup kurtki, mam dwie obywie za duże :(
Ktoś poleci dłuższy tekstyl "turystyczny"
Mam Adrenaline Touring Pro i jestem z niej zadowolony, niestety już jej nie produkują

Gixer pisze:ja dzisiaj pojechalam do katowic jako kierowca i towarzysz... wrócilam ze spodniami shima giro... :conf: :rotfl: od przyszłego tygodnia testujemy :D

Ja zdecydowałem się na Rebelhorn Hardy 2 byłem w Katowicach ale nie mieli rozmiarówki na mnie ,mają ściągnąć na środę ,jak będzie dam znać jak pierwsze wrażenia
Nie jeździj szybciej niż Twój anioł stróż potrafi latać
Obrazek
Klaustrofobia to lęk przed zamkniętymi pomieszczeniami. Na przykład , gdy idę do monopolowego boję się, że będzie zamknięty.
Awatar użytkownika
Morph
Klubowicz
 
Posty: 1750
Rejestracja: 18 maja 2013, 17:39
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Romet R250 / Honda CBF600s
Płeć: mężczyzna
Wiek: 53

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: Szubi dodano: 16 maja 2022, 09:14

latam w kurtce firmy Macna. Mojego modelu nie mają już w ofercie. Kurtkę mam od 2017. Mają zastosowane ciekawe rozwiązania. Moja kurtka ma bardzo dobrą wentylacje. Przeżyła też jeden szlif bez większego urazu. Cena/Jakość na dobrym poziomie.
Największe szczęście w świecie, na końskim i motocyklowym siedzi grzbiecie . . .
Awatar użytkownika
Szubi
Klubowicz
 
Posty: 2597
Rejestracja: 08 sie 2011, 18:28
Lokalizacja: Oborniki
Motocykl: Vader-Honda Varadero
Płeć: mężczyzna
Wiek: 49

Re: Ciuchy na motocykl

Postautor: abudabi dodano: 20 lut 2023, 16:00

Też ją mam, super sprawa.
Rolety elektryczne https://grako.pl najlepsze miejsce w Warszawie na kompleksowe zakupy wraz z montażem.
Awatar użytkownika
abudabi
Forumowicz
 
Posty: 7
Rejestracja: 16 lut 2023, 23:00
Motocykl: używany
Tel. kom.: 100000000
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość

cron