close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

PRZEDNI HAMULEC coś z nim nie tak

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

PRZEDNI HAMULEC coś z nim nie tak

Postautor: Małki dodano: 18 paź 2008, 20:16

Witam. Posiadam WEKTORA 150 niedługo stuknie mu 3000km. przy okazji oględzin ( po dłuższej trasie ) zauważyłem niepokojącą rzecz a mianowicie klocki hamulcowe wystają jakieś 2mm poza tarczę trą o rant tarczy a niedługo się zetkną poza tarczą (tam gdzie wystają ) i będzie niezłe zdziwko jak hamulec przestanie działać poprawnie. Dodam iż moto mam od nowości i nic nie było kombinowane są plomby z farby na zacisku. Wydaje mi się jakby klocki były nie od tego modelu a może od tego tylko pewnie precyzja wykonania trochę zawiodła jakiegoś elementu.
Może ktoś miał podobny problem?
Pozdrowienia Małki
Małki
 

PRZEDNI HAMULEC coś z nim nie tak

Postautor: Luca dodano: 20 paź 2008, 10:28

Coś tu jest nie tak, klocki nie mają prawa nigdzie się przesuwać poza ruchem w stronę tarczy.
Sprawdź, czy cały zacisk jest dobrze przykręcony do lagi. Sprawdż też, czy tarcza hamulcowa jest dobrze dokręcona.
Jeśli wszystko jest na swoim miejscu, dobrze dokręcone, to wypada tylko wymienić klocki na nowe bo może z nimi jest coś nie tak.
Awatar użytkownika
Luca
Klubowicz
 
Posty: 4982
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:30
Lokalizacja: KIELCE okolice
Motocykl: Jinlun250>XVS1100>GL1500
Płeć: mężczyzna

PRZEDNI HAMULEC coś z nim nie tak

Postautor: Małki dodano: 23 paź 2008, 17:20

Właśnie sprawdziłem wszystko jest podokręcane jak sie należy to coś z klocami bo tylko na górze tarczy troszkę wychodzą w środku i na dole są całkowicie na tarczy. Jakiś błąd zacisku lub klocków ( precyzja wykonania) :)
Małki
 


Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości