close

Informacja dotycząca plików cookies
Informujemy, że używamy informacji zapisanych na urządzeniach końcowych użytkowników przy pomocy plików cookies, w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych potrzeb użytkowników. Pliki cookies użytkownik może kontrolować za pomocą ustawień swojej przeglądarki internetowej. Korzystanie z naszego serwisu internetowego oznacza, że użytkownik wyraża zgodę na ich zapisywanie.

Junak M20

Motocykle 125ccm, Lifan LF-250, Jinlun 250, Jinlun 150, Challenger 200, Zipp, Cruiser 250, inne...
moderatorzy: Luca, beniamin82

Re: Junak M20

Postautor: kacpero dodano: 09 kwie 2014, 12:17

Znając poziom wiedzy większości "serwisantów" a także dość osobliwe podejście do wykonywanej pracy raczej zdecydowałbym się na samodzielna obsługę motocykla. Zresztą od lat tak robię i jakoś daję radę. Może w przypadku jakiejś skomplikowanej awarii silnika skierowałbym się do serwisu - chociaż sadzę, że szybciej przysiadłbym sam z jakimś kumplem do którego wiedzy mechanicznej mam zaufanie.
Panowie nie czarujmy się, w większości serwisów "mechanicy" mają mniejsze pojęcie o tych motocyklach od Was samych :)) można by książkę napisać na temat perełek jakie trafiają się w "autoryzowanych punkach serwisowych" każdej chińskiej marki.
Oczywiście to tylko moja subiektywna ocena - każdy robi jak mu "serce podpowiada" ;)
Awatar użytkownika
kacpero
Sympatyk
 
Posty: 785
Rejestracja: 25 mar 2008, 09:18

Re: Junak M20

Postautor: cruenzo dodano: 09 kwie 2014, 13:00

skoro ja potrafię w swoim dragu wymienić nie urywając przy tym gwintów w silniku, to każdy da radę :-)
Awatar użytkownika
cruenzo
Klubowicz
 
Posty: 2022
Rejestracja: 10 lut 2010, 21:42
Lokalizacja: Warszawa -> Kettering U.K.
Motocykl: Junak w skali 1/24
Tel. kom.: 888691054
Płeć: mężczyzna
Wiek: 46

Re: Junak M20

Postautor: Michał_66 dodano: 09 kwie 2014, 13:08

3 x serwis w ASO = nowy silnik odpowiedź jest prosta mam głęboko w poważaniu gwarancje :D :D
Michał_66
 

Re: Junak M20

Postautor: Jack dodano: 09 kwie 2014, 15:13

jacor pisze:350zł + olej!! porąbało ich.Jak się nie da z tym nic zrobić to będzie ostania wizyta w pomie,w okolicy są inne serwisy.


To przesadzili. Trzykrotnie więcej od Rometa w którym też nic nie robią, oprócz wymiany oleju i smarowania łańcucha. Właściwie płaci się za pieczątkę, a resztę i tak trzeba zrobić samemu.
Romet Kadet 50 -> Romet Mińsk 125 -> Romet Soft 125 -> Romet R 250 -> Yamaha FJ 1200
Awatar użytkownika
Jack
Klubowicz
 
Posty: 2234
Rejestracja: 15 cze 2012, 23:34
Lokalizacja: Podbeskidzie
Motocykl: Yamaha FJ 1200
Płeć: mężczyzna
Wiek: 56

Re: Junak M20

Postautor: jacor dodano: 10 kwie 2014, 21:36

jarb pisze:
jacor pisze:350zł + olej!! porąbało ich.Jak się nie da z tym nic zrobić to będzie ostania wizyta w pomie,w okolicy są inne serwisy.

Z lekka przesadzili :wrr:
Mnie czeka na 3 tysiaki i się zastanawiam czy jechać na serwis czy robić samemu.
Zobaczę jakie będzie koszt ;-)

Jeśli masz gwarancję i chcesz mieć jeszcze to serwis czeka.Mi się udało zbić cenę na 250+olej postraszyłem konkurencją!
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1862
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Junak M20

Postautor: jarb dodano: 10 kwie 2014, 21:40

jacor pisze:
jarb pisze:
jacor pisze:350zł + olej!! porąbało ich.Jak się nie da z tym nic zrobić to będzie ostania wizyta w pomie,w okolicy są inne serwisy.

Z lekka przesadzili :wrr:
Mnie czeka na 3 tysiaki i się zastanawiam czy jechać na serwis czy robić samemu.
Zobaczę jakie będzie koszt ;-)

Jeśli masz gwarancję i chcesz mieć jeszcze to serwis czeka.Mi się udało zbić cenę na 250+olej postraszyłem konkurencją!

O ile mnie pamieć nie myli to na 1500 km płaciłem 150 zeta z olejem.
Zobaczę jak będzie _bezradny :)
Jarek
Obyś tyle razy do domu wrócił, ile razy z niego wyjedziesz,,,
Awatar użytkownika
jarb
Sympatyk
 
Posty: 1394
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:11
Lokalizacja: Wejherowo
Motocykl: Aktualnie rower
Tel. kom.: 883764001
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Junak M20

Postautor: jaskiniowiec dodano: 11 kwie 2014, 07:49

300 km w tydzień i już jesteśmy po pierwszym przeglądzie.
W czasie docierania wyszły drobne duperele, bardziej spowodowane wyżyłowanym czasem jaki chiński mechanik może poświęcić na montaż danego elementu i tak poprawione zostało ułożenie rury wydechowej przy bloku silnika, dodatkowo profilaktycznie uszczelnione pastą, poluzował się czujnik odpowiadający za wyświetlanie biegów, ten drobiazg kiedy spowoduje, że nie wyświetli się bieg jałowy to nie uruchomisz silnika trzeba wówczas wycisnąć sprzęgło i uruchomić starter. Teraz jest ok, a nawet lepiej niż na początku. Wymieniony zostało olej, żarówa główna, uzupełniony został płyn w chłodnicy, sprawdzony filtr powietrza, jednym słowem mechanik grzebał przy moim moto ze trzy godziny. Teraz Junak chodzi aż miło szczególnie daje się odczuć różnicę po wymianie oleju, co do stukania takiego jak by ktoś pustą kanka po mleku stuknął, gdzieś wyczytałem że to amorek, może być pusty i trza go napompować, ale o tym pomyślę przy nast. przeglądzie, zdarza się to rzadko więc nie ma pośpiechu. Pod linkiem na dole postu są zdjęcia z przeglądu http://trokakrzysztof.blogspot.com/2014/03/junak-m20.html od przeglądu minęło kilka dni, a my już mamy ponad 500 km na liczniku
Aby ruszyć przed siebie nie potrzeba zbyt wiele,
wystarczą siodło, dwa koła i mina wesoła.
http://trokakrzysztof.blogspot.com/
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Forumowicz
 
Posty: 157
Rejestracja: 21 lip 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdynia
Motocykl: Junak RS125Pro
Tel. kom.: 791669042
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

Re: Junak M20

Postautor: jacor dodano: 11 kwie 2014, 22:34

jarb pisze:O ile mnie pamieć nie myli to na 1500 km płaciłem 150 zeta z olejem.
Zobaczę jak będzie _bezradny :)


W tej cenie to myślę spokojnie można korzystać z serwisu :zaskoczony:
Awatar użytkownika
jacor
Klubowicz
 
Posty: 1862
Rejestracja: 10 cze 2013, 14:30
Lokalizacja: Augustów
Motocykl: zielony szerszeń+cf
Płeć: mężczyzna

Re: Junak M20

Postautor: jarb dodano: 12 kwie 2014, 08:47

jacor pisze:
jarb pisze:O ile mnie pamieć nie myli to na 1500 km płaciłem 150 zeta z olejem.
Zobaczę jak będzie _bezradny :)


W tej cenie to myślę spokojnie można korzystać z serwisu :zaskoczony:

Dlatego też serwis był zrobiony w serwisie :D
Czekam na odpowiedź za ile będzie kolejny (3000), bo chyba przed Otwarciem przyjdzie mi go zrobić.
Jarek
Obyś tyle razy do domu wrócił, ile razy z niego wyjedziesz,,,
Awatar użytkownika
jarb
Sympatyk
 
Posty: 1394
Rejestracja: 04 lis 2008, 23:11
Lokalizacja: Wejherowo
Motocykl: Aktualnie rower
Tel. kom.: 883764001
Płeć: mężczyzna
Wiek: 54

Re: Junak M20

Postautor: jaskiniowiec dodano: 16 kwie 2014, 15:59

Kto nie widział ma okazję jest nowy filmik z Junakiem M20 w roli głównej. Zapraszam https://www.youtube.com/watch?v=RUr9BGo ... e=youtu.be
Aby ruszyć przed siebie nie potrzeba zbyt wiele,
wystarczą siodło, dwa koła i mina wesoła.
http://trokakrzysztof.blogspot.com/
Awatar użytkownika
jaskiniowiec
Forumowicz
 
Posty: 157
Rejestracja: 21 lip 2013, 23:28
Lokalizacja: Gdynia
Motocykl: Junak RS125Pro
Tel. kom.: 791669042
Płeć: mężczyzna
Wiek: 55

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wszystko na temat...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości

cron